2022 BMW M5 CS, Son zamanlarda BMW, şimdiye kadarki en hızlı ve en güçlü yol yasal BMW otomobili olan 2022 M5 CS’yi piyasaya sürdü.

Yalnızca görünüşünden bakıldığında, BMW M5 CS satın almaya değer görünüyor. Bununla birlikte, kaputun içindekinden mühendislik ve performansa kadar her öğe onu daha da etkileyici kılıyor.

Bir çok kişinin merakla beklediği BMW CS M5 2022 serisi  bu yeni modeli olan M serisinin yeni CS modelini ayrıntılı olarak bu konu altında inceleyelim. Canavar gibi bir araç olan işte 2022 BMW M5 CS.

Canavar Gibi Performans

2022 BMW M5 CS, Alman otomobil üreticisi tarafından şimdiye kadar üretilmiş en güçlü seri üretim otomobildir. Gücünü, 626 BHP ve 750 Nm tork ile en yüksek çıkış gücü üreten, yükseltilmiş 4,4 litrelik BMW M TwinPower Turbo V-8 motordan alıyor.

Güçlü teknik özellikleri onu şimdiye kadarki en güçlü üretim BMW yapıyor. Kaputun altındaki bu üstün makine ile BMW M5 CS aynı zamanda otomobil üreticisinin en hızlı yasal arabası oldu.

BMW M5 CS En Yüksek Hız ve Hızlanma

Amiral gemisi M serisi sedan, yalnızca 2,9 saniyede 0’dan 60 mil / saat hıza çıkabilir ve BMW’nin önceki tüm rekorlarını alt üst eder.

Otomobil üreticisi, bunun sadece düz hat hızlanması olmadığını, aynı zamanda Nürburgring gibi pistlerdeki en hızlı üretim sedanı olduğunu iddia ediyor. Ek olarak, 2022 BMW M5 CS, 190 mil / saat (305 km / saat) maksimum hıza ulaşabilir.

Mühendislik Zirvesi

BMW M5 CS’nin her yönü, Alman mühendislik teknolojisinin bir başyapıtını gösterir. Güçlü ve yükseltilmiş motorun yanı sıra, ağırlık azaltma, tasarım, aerodinamik ve diğerleri gibi diğer faktörler, bunu hayranlık uyandıran bir sedan haline getirmeye katkıda bulundu.

Ağırlık hakkında konuşursak, otomobil üreticisi akıllıca karbon fiber kullanarak ağırlığı önemli ölçüde azalttı.

BMW M5 CS’nin Ağırlık Azaltma Aerodinamiği

Tamamen yeni 2022 BMW M5 CS kaslı görünmekle birlikte, standart M5’ten 200 pound daha hafiftir. Otomotiv meraklıları arasında yaygın olduğu gibi, otomobil üreticilerinin araçların ağırlığını azaltmak için kullandıkları karbon fiber bileşenlerdir. Karbon fiber, hem çelik hem de alüminyumdan önemli ölçüde daha hafif ve daha güçlüdür.

BMW M5 CS’ye ayrıntılı bir bakış atarsak, o zaman hep birlikte otomobilin dengesini, bastırma kuvvetini ve yüksek hızlarda manevra kabiliyetini artıran bir karbon fiber kaput, ön ayırıcı, arka difüzör ve rüzgarlık ile donatılmıştır.

Ek olarak, yukarıda belirtilen karbon fiber parçalarla birlikte M-karbon ön koltuklar ve hafif arka kova koltukları M5 CS’nin 200 pound atmasına yardımcı oldu.

Harika Görünüm

2022 BMW M5 CS, performans söz konusu olduğunda mutlak bir canavar. Aynı zamanda ilk bakışta içinde kaybolabilirsiniz. BMW M5 CS mutlak bir güzelliktir ve tasarımcılarının onu işlerken gösterdiği çabayı yansıtır. En çarpıcı görsel özellik, sedanın koyu yeşil gövdesindeki altın bronz vurgudur.

M5 CS, 20 inç altın renkli tekerleklerle donatılmıştır. Benzer şekilde, ön böbrek ızgaraları ve ön çamurluk havalandırma kaplaması altın rengini gösterir. Ek olarak, tekerleklerin arkasındaki kırmızı kaliperler ve Pirelli lastikler, sedanın sportif görünümünü güçlendiriyor.

Sarı adaptif LED farlar ve çeşitli konumlarda M serisi arma gibi diğer çarpıcı özellikler, kusursuz görünmesini sağlar.

İç mekana oldukça şahane olan, siyah Merino deri üzerinde Mugello kırmızı dikişle birlikte imzalı CS arması, BMW M5 CS’nin sportif ve agresif havasını yoğunlaştırır. Dahası, M Alcantara döşeme, pastanın üzerine krema görevi görür.

2022 BMW M5 CS’nin Fiyatı

2022 BMW M5 CS’nin fiyatı yaklaşık 142.995 $’dan başlayacak. Şüphesiz, M5 CS süper havalı görünüyor ve standart M5’ten daha fazlasını sunuyor, ancak size M5’ten neredeyse 30.000$ daha pahalıya mal olacak. Bu, sağladığı değer için biraz pahalı geliyor. Türkiye’de fiyatıda oldukça pahalı olacağı belli.

M5 CS sınırlı bir sürümdür ve isterseniz acele edin ve BMW’nin resmi web sitesi aracılığıyla sipariş verin. 2022 BMW M5 CS modeli hakkında aktaracaklarımız bu kadar daha fazla bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

2022 BMW M5 hakkında bilinenler bunlar sizlerde fikirlerinizi bu konu altında belirtebilirsiniz. Esenlikle kalın.

Bir başka haber: Apple M2 Çıkış Tarihi ve Ayrıntılar

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version