AirPods 3 ve AirPods 2 Pro özellikleri, Geçen ay Apple, AirPods Max adı verilen ilk kulak üstü, gürültü önleyici kulaklıklarını sessizce piyasaya sürdü. Kulaklıklar, 549 $ ‘lık coşkulu bir fiyatla fiyatlandırılmaları dışında hem ses hem de kalite açısından sınıfının en iyisidir.

AirPods Max, çoğu insanın kablosuz kulaklıklara harcayacağının ötesinde olduğundan, herkesin gözü artık AirPods 3 lansmanına veya AirPods 2 Pro lansmanına (hangisi önce gelirse) bağlı.

AirPods 3 ve AirPods 2 Pro özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

AirPods 3 veya AirPods Pro Lite?

Geçen yıl Şubat ayında DigiTimes’tan gelen bir rapor, Apple’ın 2020’nin sonunda AirPods Pro Lite’ı piyasaya süreceğini iddia etti. Ancak, hepimizin bildiği gibi, tüm teknoloji şirketlerinin lansman programlarını raydan çıkaran COVID-19 sayesinde bu gerçekleşmedi.

O zamandan beri AirPods Lite adı birçok raporda karşımıza çıktı. En yenisi, yaklaşmakta olan AirPod’lara AirPods Pro Lite olarak da atıfta bulunan TheElec’ten.

AirPods 3 ve AirPods 2 Pro Çıkış Tarihi

Birden fazla AirPods 3 sızıntısı ve söylenti, bir sonraki AirPod’ların 2021’in ilk yarısında piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

LeaksApplePro’dan bir tweet’e göre Apple, AirPods 3 lansmanını 21 Mart’ta tutabilir. Bloomberg, DigiTimes ve diğer kaynaklardan gelen diğer tüm raporlar, AirPod’ların 2021’in ilk yarısında geleceğini söyledi.

Bu arada, LeaksApplePro’ya göre AirPods 2 Pro lansmanı, muhtemelen 2021’in 4. çeyreği veya 2022’nin 1. çeyreği için çok daha geç bir tarih olacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo, AirPods 2 Pro’nun 2021’in 4. çeyreğine kadar üretime geçmeyeceğini söyledi.

Bununla birlikte, Çin tedarik zinciri Macotakara’dan daha yeni bir rapor,  AirPods 2 Pro’nun iPhone SE ile birlikte Nisan 2021’de piyasaya sürüleceğini söylüyor.

AirPods 3 ve AirPods 2 Pro’nun Beklenen Özellikleri

AirPods 2 Pro’nun AirPods 2 Pro’nun gövde içermeyen yeni bir kompakt tasarıma sahip olacağını iddia eden Bloomberg raporu dışında AirPods 2 Pro tasarımı hakkında pek fazla bilgi yok. Mevcut prototip, Galaxy Buds Live’ın tasarımını takip ediyor.

AirPods 3’e gelince, neredeyse her AirPods 3 sızıntısı bir tasarım değişikliği olacağını iddia ediyor. Ancak, tamamen kutunun dışında olmayacak. TheElec’in raporu, AirPods 3’ün AirPods Pro‌ tasarımını benimseyeceğini öne sürüyor. Böylece AirPods 3 daha kısa bir gövdeye ve değiştirilebilir kulak uçlarına sahip olacak.

Kuo da bu iddiayı destekledi ve AirPods 3 tasarımının “AirPods Pro’ya benzer” olacağını söyledi. Orijinal AirPods tasarımı ben de dahil birçok kişi tarafından tercih ediliyor, bu yüzden Apple bunu bırakmaya karar verirse kesinlikle mutlu olmayacağım.

Kuo’ya göre AirPods 3, AirPods Pro’da kullanılan aynı pakette sistemi (SiP) benimseyecek. TheElec, yaklaşan AirPod’larda H1 çip için kullanılan SiP’nin AirPods Pro’daki H1 çipi için kullanılan “fare gibi yuvarlak şekilli” SiP yerine “basit bir kare şekil” olacağını söyledi. AirPods 3, mevcut AirPods Pro’ya benzeyebilirken, TheElec, AirPods 3’ün Pro kardeşi gibi gürültü engelleme özelliğine sahip olmayacağını belirtiyor.

AirPods 3’ün de su geçirmezlik veya IPX4 sertifikasına sahip olmaması çok muhtemeldir. Bununla birlikte, Mekansal ses ve Dolby Atmos gibi şeyler muhtemelen üzerinde mevcut olacaktır. Bir DigiTimes raporu, yeni nesil AirPod’ların kalp atış hızı ve diğer sağlık koşullarını izlemek için sensörlere sahip olacağını öne sürüyor.

AirPods 2 Pro ise LeaksApplePro’nun bir raporuna göre ortam ışığı sensörleriyle gelebilir. Rapor ayrıca AirPods Pro 2. Nesil’in daha iyi gürültü engelleme ve daha uzun pil ömrüne sahip olacağını belirtiyor. AirPods 2 Pro hakkında pek bir şey bilinmediğinden, havada hareketleri tanımak için sensörlere sahip olduğuna dair söylentiler var. Bir DigiTimes raporuna göre, 2. nesil AirPods Pro’nun biyometrisi olabilir.

Macotakara’dan gelen rapor, AirPods 2 Pro’nun “şarj kutusu için yeni bir tasarıma” sahip olacağını iddia ediyor. Dava, mevcut olana göre biraz daha uzun ve daha geniş olacak. AirPods 3’ün bataryası hakkında çok fazla konuşma yok. İnsanların tek bir şarjla 5 saatlik batarya yedeklemesinden memnun olmadığı açık. Apple bazı pil iyileştirmeleri getirebilir, ancak bu sadece bizim spekülasyonumuz.

AirPods 3 ve AirPods 2 Pro Fiyatı

TheElec raporu “dedi Lite sürümü Pro Normal Airpods% 20 daha ucuz fiyatlı edilecektir “. Bu, lite sürüm fiyatını mevcut ikinci nesil AirPod’ların fiyat kategorisine koyar ve bunları tamamen değiştirme olasılığını getirir. Kuo ayrıca AirPods Pro Lite’ın mevcut AirPod’ların yerini alacağını söyledi.

Başka bir deyişle, AirPods 3 veya AirPods Pro Lite, Apple’ın adlandırdığı her ne olursa olsun, 199 $ ‘dan fiyatlandırılabilir. Son nesil AirPod’ların 150 dolarlık lansman fiyatından 50 dolarlık bir sıçrama.

Umarım, fiyat artışı AirPods üçüncü nesle eşlik edecek yeni özelliklere değer. AirPods 2 Pro’ya gelince, yine fiyatlandırması hakkında fazla bilgi yok. AirPods 2 Pro yasal bir tasarım revizyonuna sahipse, fiyat etiketinde küçük bir sıçrama görebiliriz.

AirPods 3 ve AirPods 2 Pro sızıntıları: Sonuç

  • Bir sonraki Apple AirPods lansmanı 2021’in ilk yarısında yapılacak
  • AirPods 3 büyük olasılıkla Apple AirPods Pro Lite olarak adlandırılacak
  • Yaklaşan AirPod’lar mevcut AirPods Pro’ya benzer görünecek
  • AirPods 3, gürültü engelleme özelliğine veya AirPods Pro’nun diğer üst düzey özelliklerine sahip olmayacak
  • AirPods 2 Pro muhtemelen 2022’de piyasaya sürülecek

Bir başka makale: Netflix 2021 Yılında Çıkacak Filmler

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version