Android, Android 10’dan başlayarak bir dizi küçük değişiklik geçirdi. Son Android 12 geliştirici önizlemeleri ve beta güncellemeleri, yıllardır talep ettiğimiz birçok yeni özellik ve iyileştirme ekledi. Yenilikleri öğrenmek istiyorsanız Android 12 kapsamımıza göz atın.

Bununla birlikte, Android 11’de tanıtılan en iyi ancak yetersiz özelliklerden biri, ses kaynağını doğrudan hızlı erişim oynatıcı kullanıcı arayüzünden değiştirebilme yeteneğiydi. Bu özellik aynı zamanda Android 12’ye de çıkıyor. Bu yazıda, nasıl kullanılacağına ve ses kaynaklarını anında değiştireceğimize bakalım.

Android 12 ve 11’de Ses kaynağı nasıl değiştirilir

Android 11’den önce, ses kaynağını değiştirmek için ayarlara gitmeniz gerekir. Android 11 duyurulduğunda, hızlı erişimde ses kaynağını doğrudan oynatıcıdan değiştirmeye izin veren yeni bir özellik ekledi.

Bizi almadın mı? Basit bir ifadeyle, ses çıkış kaynağını değiştirmenize olanak tanır. Müzik çalıyorsanız, anında başka bir bağlı cihaza geçmek için hızlı ayarlarda müzik çalardaki bir seçeneğe tıklayabilirsiniz. Örneğin, kablolu bir kulaklıktan bir Bluetooth hoparlöre. İşte nasıl kullanılacağı.

  1.  Ekranın üstünden aşağı kaydırarak Android 12 veya 11’de hızlı erişim panelini açın.
  2.  Dinlemekte olduğunuz cihazı gösteren küçük tepe simgesine dokunun.
  3. Bağlı cihazlar listesinden, ses çıkışını değiştirmek için cihazı seçin.

Bunun dışında, çalmakta olduğunuz cihazın ses seviyesini de kontrol edebilirsiniz.

Böylece, oynatıcıyı hızlı erişimde kullanarak Android 12 veya 11’de ses kaynağını bu şekilde değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bize bildirin. Bir başka makalemiz olan En İyi Android Klavye Uygulamaları 2021 makalemize de göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version