Apple iPhone için 10 milyon euro para cezası! Apple iPhone için 10 milyon euro para cezası! İtalyan antitröst kurumu, doğru olmayan bir iPhone reklam kampanyası nedeniyle Apple’a 10 milyon euro para cezası verdi. İAK, Apple’ın reklamlarında kullanıcıları iPhone’un ne kadar derine ve ne kadar süreyle zarar görmeden suya daldırılabileceği konusunda yanılttığını söyledi. Ayrıca Apple’nin 2018 yılında İtalya da bulunan telefonlarını kasıtlı yavaşlattığı için de ceza yediği belirtiliyor.

İPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile ilgili çeşitli pazarlama materyallerinde Apple, akıllı telefonların 1-4 metreye kadar suya dayanıklı olduğunu modele bağlı olarak 30 dakika içinde olacak şekilde belirtti.

Ancak İtalyan antitröst otoritesi, reklamın bu reklam iddialarının yalnızca belirli koşullar altında, örneğin saf su kullanılarak yapılan kontrollü laboratuvar testleri sırasında doğru olduğunu netleştirmediğini belirtti.

Apple iPhone için 10 milyon euro ceza

İlgili konu: İphone Aktivasyon kilidi nasıl kırılır?

Düzenleyici ayrıca, sıvıların neden olduğu hasarı kapsamayan Apple garantisine de karşı çıktı. Yetkililer, suya dayanıklılığı vurgulamanın ve aynı zamanda boğulan akıllı telefonlar için garanti hizmetini reddetmenin doğru olmadığını düşündüler.

Ayrıca 2018’de Apple, İtalya’da akıllı telefonları kasıtlı olarak yavaşlattığı için de 10 milyon euro para cezasına çarptırıldı.

Sitemizde yer alan iphone başlıklı diğer haberlere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Share.

Teknoloji Meraklısı bir kişiliğim bir çok alanda araştırma yapıp sizler için sunuyorum aynı zamanda hacking bilgim ile sizlere bilgilendirici konular paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version