Sıradaki içerik:

Apex Legends For Nintendo Switch Yayınlandı

e
sv

Apple Watch İpuçları ve Püf Noktaları

15 Mart 2021 17:14
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Watch İpuçları konusunu sizler için derledik. Hayatınızı kolaylaştırabilecek bazı Apple Watch İpuçları ve Püf Noktaları nelerdir? Eh, tüm Apple akıllı saatler, satın alabileceğiniz farklı modellere benzer bir kullanıcı deneyimi getiren WatchOS tarafından desteklenmektedir.

Bu nedenle, İnternette Series 6 için Apple Watch ipuçları ve püf noktaları aradığınızda, bunların Apple Watch SE ve Series 5’te de çalıştığını fark edeceksiniz. Ancak, daha yüksek fiyatlı sürüm size bazı ekstra avantajlar sağlayabilir.

Her neyse, Apple Watch ve WatchOS’un masaya getirdiği farklı seçenekleri ve harika püf noktalarını inceleyelim. Bunları bir Apple Watch SE üzerinde test ettik.

Apple Watch İpuçları ve Püf Noktaları

1. Apple Watch’unuzu doğru şekilde takın

Apple Watch’umu nasıl rahat bir şekilde takmalıyım? Bu sorunun cevabı, akıllı saatinizin altında bulunan tüm sensörlerin cildinizle temas halinde olması gerektiğidir. Bu nedenle, saat taktığınızda tam oturmalıdır. Solo döngü değilse, herhangi bir egzersiz veya egzersiz yapmadığınız zamanlarda biraz gevşetebilirsiniz.

2. Uygulamaları Liste Görünümüne Değiştirin

Saatinizdeki uygulamaların düzenini değiştirebilirsiniz. Şahsen, Liste Görünümünü daha okunaklı ve daha çok bir parti numarası gibi görünen ızgara görünümünde gezinmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum. Ayarlar> Uygulama Görünümü’ne gidip Apple Watch’ta uygulama düzenini değiştirebilirsiniz.

3. Apple Watch ile YÜzme yapın

Bu deneyebileceğiniz düzgün bir Apple Watch numarasıdır. İyi bir yüzme seansından sonra fazla suyu Apple Watch’unuzdan çıkarabilirsiniz. Kontrol merkezini alttan yukarı çekin ve su kabarcığı simgesine dokunun. Ardından saatten suyu çıkarmak için dijital kurma kolunu çeviriniz.

4. Apple Watch Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüleri, kullandığımız her cihazda kullanışlı bir özelliktir ve Apple Watch bir istisna değildir. Sen edebilirsiniz Apple İzle ekran görüntüleri etkinleştirmek Ayarlar> Genel> ekran görüntüsü. Burada, Ekran Görüntülerini Etkinleştir geçiş düğmesini açın.

Şimdi, Apple Watch ekranınızı yakalamak için Digital Crown’a ve Yan Düğmeye aynı anda basın. Çektiğiniz ekran görüntüleri iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasında görünecektir.

5. Yan düğmeyi yeniden yapılandırın

Apple Watch ipuçları ve püf noktaları hakkında daha fazla konuşursak, Apple Watch’unuzdaki yan düğmeyi kullanmanın birden fazla yolu vardır. Ayarlar> Erişilebilirlik> aşağı kaydırın ve Yan Düğme Tıklama Hızı’na dokunarak yan düğmenin tıklama hızını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yan düğme, en son uygulamaları veya saatte depolanan en sevdiğiniz 10 uygulamayı gösterecek şekilde de yapılandırılabilir. Bunu yapmak için iPhone’unuzdaki Watch uygulamasını açın, ardından Dock’a dokunun ve gerekli seçeneği seçin.

6. Diğer yandan İzle’yi yapılandırın

Apple Watch, her iki el için kullanılmak üzewre tasarlanmıştır. Birçok kişi sol elinde saati tercih ederken, Apple Watch’u sağ ele takılacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayarlar> Genel> Oryantasyon’a gidin. Burada, hem bilek hem de Digital Crown için Doğru seçeneği seçin.

7. Bildirim Gizliliğini Etkinleştirin

Gizlilik, bugünlerde yeni popüler kelime ve başkalarının halka açık yerlerde bildirimlerinizi zirveye çıkarmasını istemiyorsunuz. Burada, Apple Watch’ta bir bildirim açıldığında ayrıntıları gizleyen Bildirim Gizliliği özelliğini açabilirsiniz.

Ayarlar> Bildirimler> Bildirim Gizliliği yazan geçiş düğmesini etkinleştirin seçeneğine gidin. Ayrıntılarını görmek için belirli bir bildirime dokunabilirsiniz.

8. Metin boyutunu değiştirin

Apple Watch’un küçük ekran boyutu göz önüne alındığında, metni kolayca okumak biraz zor olabilir. Özellikle telefonunuzu kullandıktan sonra baktığınızda. Burada, gözlerinizi rahatlatmak için metnin biraz daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayarlar> Ekran ve Parlaklık> Metin boyutu’na gidin.

9. Zamanı Önde Ayarlayın

Çoğumuz tembel bir yaşam tarzı benimsiyoruz ve tek istediğimiz erteleme düğmesine bir kez daha basmak. Bu Apple Watch hilesi, önemli bir toplantıda geç kalmanın utancını ortadan kaldırır. Saati, saat kadranında bir saate kadar ilerideki zamanı görüntüleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Yani, vaktinden önce kalacaksın ama geç kalmayacaksın.

Ayarlar> Saat’e gidin> İlerideki Saat Görüntüleme Süresini Ayarla altındaki düğmeye dokunun. İstenen dakikayı seçtikten sonra Ayarla üzerine dokunun. Saatin yüz saatini değiştirmek, bildirimlerinizi veya diğer uyarılarınızı etkilemez.

10. Saat yüzünüzü paylaşın

Zaten saat yüzlerini beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Ancak bunları iMessage aracılığıyla arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Herhangi bir saat yüzüne uzun basarak bunu yapabilir ve ardından sol taraftaki Paylaş düğmesine dokunabilirsiniz. Ardından, kişi adını ekleyin, isterseniz herhangi bir mesaj yazın ve Gönder’e dokunun.

11. Saatinizde bir şifre belirleyin

Apple Watch’unuz telefonunuz kadar fazla veri içermeyebilir, ancak bazı önemli özellikler sunar. Örneğin, Apple Pay desteği ve telefon görüşmeleri yapma. Bu nedenle, Apple Watch’unuza bir parola eklemeyi ve bilek algılamayı etkinleştirmeyi tercih etmelisiniz, böylece bileğinizden çıkarıldığında otomatik olarak kilitlenir.

Parolayı etkinleştirmek için Ayarlar> Parola’ya gidin. Burada bilek algılama geçiş düğmesini bulmak için aşağı kaydırabilirsiniz.

12. Egzersizleri otomatik olarak duraklatın

Antrenmanlar sırasında çok yardımcı olan bir şey, hareket etmeyi bıraktığınızda Apple’ın çalışan antrenmanları otomatik olarak duraklatıp devam ettirebilmesidir. Bu şekilde, yalnızca koşarken yakılan kaloriler sayılır.

Bu seçeneği Ayarlar> Antrenman> Çalıştırma Otomatik Duraklatma geçiş düğmesini etkinleştir bölümünden etkinleştirebilirsiniz.

Dolayısıyla, bunlar Series 6, SE Series 5 ve diğer modelleriniz için bazı yararlı Apple Watch ipuçları ve püf noktalarıdır. Bir şeyi kaçırdığımızı düşünüyorsanız, düşüncelerinizi yorumlara bırakın.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli