Sıradaki içerik:

Microsoft Edge Chromium Çocuk Modu Nasıl Açılır ?

e
sv

M2 / M1X MacBook Pro Çıkış Tarihi ve Detaylar

01 Mart 2021 19:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

M2 / M1X MacBook Pro Çıkış Tarihi

 M2 / M1X MacBook pro çıkış tarihi konusunu araştırdık. Apple M1 çipinin başarısından sonra, şimdi yeni nesil Apple M2 veya M1X ile çalışan MacBook Pro ve MacBook Air’i bekliyoruz. Kesinlikle 2021’de bir yükseltme alıyoruz ve Apple M2 MacBook Pro’ya özel olduğu söylenen bazı tatlı özellikler var.

TF International Securities analisti ve güvenilir Apple sızıntısı Ming-Chi Kuo, M2 MacBook Pro’nun yeni tasarımından ve özelliklerinden bahsetti. Kuo’nun notuna inanılacaksa, M2 MacBook Pro veya M1X MacBook Pro, Pro modeline Air’den çok daha fazla güç katacak. M2 MacBook Pro hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

MacBook Pro Çıkış Tarihi

M2 / M1X MacBook Pro çıkış tarihi 2021’in üçüncü çeyreği civarında olacak. Lansman tarihini kesin olarak bilmiyoruz, ancak büyük tasarım ve özellik değişiklikleri bekleyebiliriz. Yaklaşan Apple silikon destekli MacBook Pro’nun ek bağlantı noktaları ve muhtemelen MacBook’ta MagSafe’in geri dönüşü bekleniyor.

M2 MacBook Pro Tasarımı

Ming-Chi Kuo’ya göre, Profesyonel“düz kenarlı” bir tasarımla gelecek. Bu, şirketin diğer ürünleriyle uyumlu olacak. Apple, iPhone 12 serisinde ve yeni iPad serisinde şimdiden sınırlarını aştı. Bu nedenle, yeni nesil MacBook Pro tasarımının mevcut tasarım kadar kavisli olmaması şaşırtıcı değil.

Yeni Pro modellerinin Mini LED ekran ile 14 inç ve 16 inç ekran boyutlarında gelmesi bekleniyor. Kesinlikle mevcut panel üzerinde bir yükseltmedir ve yeni Mac’te daha keskin, daha parlak görüntüler anlamına gelir. Apple’ın daha fazla bağlantı noktası eklemesinin beklendiği taraflarda da tasarım değişikliklerini fark edebilirsiniz. Evet, Apple’ın yalnızca USB Type-C tasarımını tersine çevirmesi muhtemeldir. Bu, M2 MacBook Pro’da daha fazla bağlantı noktası alabileceğimiz anlamına gelir.

MacBook Pro 2021 Yeni Özellikler

Artık çıkış tarihi ve tasarım yoldan çekildiğine göre 2021 MacBook Pro özelliklerinden bahsedelim. Kuo’nun notuna göre, yeni MacBook Pro bir HDMI bağlantı noktasına, bir SD kart yuvasına ve MagSafe şarjına sahip olacak. Apple, 2015 MacBook Pro modelinden sonra SD kart yuvasını öldürdü. Sonra HDMI ve MagSafe de gitti.

Apple, daha yeni Pro modellerine HDMI ve SD kart desteğini geri ekleyebilir. Öyle, çünkü Uzmanın şimdi Air üzerinden fiyatını haklı çıkarmak için daha fazlasını teklif etmesi gerekiyor. Mevcut M1 MacBook Air ve MacBook Pro modelleri neredeyse aynı seviyededir ve bu da Pro’nun ‘Pro’ seçeneği olarak görülmesini zorlaştırır.

Bir HDMI bağlantı noktası ve bir SD kart yuvasının eklenmesiyle Apple, ekstra işlevler sunmak için Pro modelinin daha kalın tasarımını kullanmayı deneyebilir. MacBook Air’e gelince, ek bağlantı noktaları almak için adaptörlere güvenmesini bekliyoruz.

Kuo, Genesys Logic’in SD kart okuyucuları yapacağını ve bunların USB 4.0 uyumlu olacağını söylüyor. Hem HDMI hem de SD kart okuyucu, fotoğrafçılar ve video editörleri arasında popüler özelliklerdir. Dolayısıyla, Apple’ın zaten MacBook Pro’yu diğer makinelere tercih eden bir bölgeye daha derinden girdiğini söyleyebiliriz.

MagSafe

Son olarak, M2 MacBook Pro’daki MagSafe muhtemelen iyi bir karar olacaktır. Bir MagSafe MacBook Air kullanıyorum ve ayrıca Type-C şarjlı bir MacBook kullandım. MagSafe modeli, MacBook’unuzu bir kafede bir masada güvenle şarj etmenizi sağlar. Birisi yanlışlıkla kabloyu devirirse, kolayca bağlantısı kesilerek dizüstü bilgisayarınızı kurtarır.

Type-C bağlantı noktasıyla, birisi kabloyu çekerse MacBook’unuzu mahvetmeniz olasıdır. Bununla birlikte, Apple’ın tıpkı mevcut MacBook Pro ile birlikte gelen Type-C gibi 90 watt’lık bir MagSafe şarj cihazı sunup sunmayacağı henüz belli değil.

İçiniz rahat olsun, eğer bu yükseltmeler yeni nesil MacBook Pro’ya ulaşırsa, sadece premium için değil, aynı zamanda eklenen işlevsellik ve tasarım için de fiyatı daha iyi haklı çıkaracaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli