Sıradaki içerik:

Uzay yazılımı nasıl çalışır?

e
sv

Rusya, Apple’a uygulama pazarını kötüye kullandığı için 12 milyon dolar ceza verdi

01 Mayıs 2021 16:17
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rusya, Apple'a uygulama pazarını kötüye kullandığı için 12 milyon dolar ceza verdi

Rusya Federal Antimonopoly Servisi (FAS) Salı günü yaptığı açıklamada, ABD teknoloji devi Apple’a mobil uygulamalar pazarındaki hakim konumunu kötüye kullandığı iddiasıyla 12 milyon dolar para cezası verdiğini açıkladı.

FAS, Apple’ın iOS işletim sistemi aracılığıyla mobil uygulama dağıtımının kendi ürünlerine rekabet avantajı sağladığını söyledi.

TASS haber ajansının bildirdiğine göre Apple, karara itiraz ettiğini ve zamanı geldiğinde itiraz edeceğini söyledi.  Batılı teknoloji şirketleri, son aylarda Rusya’da artan bir baskı altına girdi.

Sosyal ağ Twitter, Moskova’nın yasadışı olduğunu söylediği bir içeriği silmemesi nedeniyle ağır bir şekilde yavaşlatılırken, Alphabet’in Google, Facebook ve TikTok’u ateş altında kaldı.

Yaklaşık 12 Milyon Dolar Ceza Verildi !

FAS yaptığı açıklamada, “26 Nisan 2021’de, Rusya’nın FAS’ı Apple Inc’e tekel karşıtı mevzuatı ihlal ettiği için 906,3 milyon ruble (12,1 milyon $) tutarında bir ciro cezası verdi” dedi.

FAS soruşturması, siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab’den gelen ve Safe Kids uygulamasının yeni bir sürümünün Apple’ın işletim sistemi tarafından reddedildiğini söyleyen bir şikayetin ardından geldi.

FAS açıklaması, Apple’ın hakim konumunu kötüye kullandığını belirlediği ve şirketin düzenleme ihlallerini çözmesini talep eden bir emir vereceğini söylediği Ağustos 2020’ye atıfta bulundu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli