Microsoft’un kurucusu Bill Gates, ‘büyük teknoloji’ çağdaşlarının aksine, Bitcoin’in cazibesine karşı bağışıklığını sürdürüyor.

En eski teknoloji milyarderlerinden biri olan Gates, sosyal ağ Clubhouse’da Andrew Sorkin ile yaptığı bir sohbette, dünyanın fantezisini yakalayan kripto para birimine yatırım yapmadığını ortaya koydu.

Bitcoin’in yakın zamandaki rekor değerlemelerine rağmen, bu genç meslektaşlarından bazılarını özellikle de Tesla’nın CEO’su Elon Musk’u oldukça büyük bir değişiklik haline getirdi, Gates dijital para biriminin cazibesine karşı bağışık olmaya devam ediyor.

Bill Gates, Bitcoin’e Para Yatırırken Dikkatli Olun!

Gates’in Bitcoin’i küçümsemesi yeni değil. Bloomberg ile daha önceki bir röportajda, insanlara birikimlerini Bitcoin’e yatırırken dikkatli olmalarını tavsiye etti.

Gates, “Elon’un tonlarca parası var ve çok sofistike, bu yüzden Bitcoin’inin rastgele bir şekilde yükselip alçalacağından endişelenmiyorum.diyen Gates , “İnsanların bu çılgınlıklara alıştığını düşünüyorum ayıracak kadar çok para var, bu yüzden Bitcoin konusunda yükselişe geçmiyorum ve genel düşünceme göre, Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız.

İş parasına gelince, Gates Clubhouse sohbetinde Sorkin’e “ürün üreten” şirketlere yatırım yapmayı tercih ettiğini söyledi ve örnek olarak sıtma ve kızamık aşılarını gösterdi.

Bill & Melinda Gates Vakfı, özellikle Sahra Altı Afrika ve Güney Asya’da bulaşıcı hastalıkla mücadele için 2,9 milyar dolardan fazla bağışta bulundu.

Bitcoin savunucuları olan Twitter ve Square CEO’su Tesla’dan Musk ve Jack Dorsey’in aksine Gates, Berkshire Hathaway’den Warren Buffett ile kripto para birimine şüpheyle yaklaşıyor.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version