e
sv

2021 En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021 En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları  konusunu sizler için araştırdık. İyi bir video düzenleme yazılımı kullanmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. YouTube videolarınızın ve çalışmanızın popülerliği, kullandığınız yazılımın kalitesine bağlıdır. Ancak, bir içerik oluşturucu olarak işe başladığımda, lisanslı video düzenleme yazılımı satın alacak param veya kaynağım yoktu.

Windows bilgisayarım için ücretsiz bir video düzenleme yazılımı istedim ama aynı zamanda profesyonel kalitede videolar üretebilmesi için buna ihtiyacım vardı. İnternette araştırdığım herhangi bir makale, onlar hakkında kullanılabilir herhangi bir bilgi olmadan sadece bir grup rastgele düzenleme yazılımından bahsetti. En iyi video düzenleme programına bir bakalım.

Bir başka makale: iPhone ve Android’de Ücretsiz Video Düzenleme Programı

2021 İçin En İyi 8 Video Düzenleme Programları

 • OpenShot
 • VideoPad
 • VSDC Video Editor
 • Icecream Video Editor
 • Apple iMovie
 • Davinci Resolve
 • Shotcut
 • HitFilm Express

1. OpenShot

Video düzenleyici olarak yeni başlıyorsanız, OpenShot düzenleme yazılımı tam size göre. Aynı zamanda açık kaynak olan tamamen ücretsiz bir video düzenleme yazılımıdır. OpenShot, kırpma ve dilimleme, video birleştirme, ses ayarı, videoyu döndürme ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm temel özelliklere sahiptir.

Ayrıca 3 boyutlu animasyonlar, farklı geçiş türleri ve ayrıca bir dizi video efekti ekleyebilirsiniz. Video düzenleme konusunda yeni olsanız bile, OpenShot video düzenleyici kullanımı kolay bir yazılımdır. Yazılım, fonksiyonları ve özellikleri açıkça ortaya koyan net bir arayüze sahiptir.

Genel olarak, yaratıcı, ücretsiz ve açık kaynaklı bir araç arıyorsanız OpenShot en iyi video düzenleme yazılımıdır.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac ve Linux

Artıları:

 • Açık kaynaklı ve kullanımı tamamen ücretsiz
 • Ücretsiz gelecek güncellemeler
 • Basit kullanıcı arayüzü ve tüm temel özellikler
 • 4k @ 60FPS’ye kadar video aktarabilir

Eksileri:

 • Çok fazla gelişmiş özellik yok
 • uzman kullanıcılar bunu video efektlerinde eksik bulacaktır

2. VideoPad

2019 için bu ücretsiz video düzenleme yazılımı, videolarınıza sosyal medyada parlamaları için ihtiyaç duydukları ekstra çabayı verebilir. VideoPad ile videonuza renk düzeltme, hız değişikliği, döndürme değişikliği vb. Dahil olmak üzere pek çok efekt ekleyebilirsiniz. Bu düzenleme aracını kullanarak videonuza geçiş, ses veya metin efektleri ekleyerek videonuzdan farklı olmasını sağlayabilirsiniz. kalabalık.

VideoPas’ta birçok işlev vardır ve kullanıcı arayüzü yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, iki kez kullanımdan sonra, bu ücretsiz video düzenleyicideki hemen hemen tüm işlevlere alıştım.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac, iPhone, iPad, Kindle

Artıları:

 • Zengin özelliklere sahip video düzenleyici
 • Bir videoya efekt eklemenin birkaç yolunu içerir

Eksileri:

 • Kullanıcı arayüzünü anlamak o kadar kolay değil
 • İçe aktarıldığında videonun işlenmesi dikkate değer bir süre alıyor

3. VSDC Video

 En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları arasına giren ve Bu listeyi yaparken en çok VSDC Video Editor’dan etkilendim. Sağladığı özellikler ve kullanılabilirlik, bunun ücretli bir düzenleme yazılımı olduğunu düşünmenize neden olur, ancak değildir. İlk olarak, VSDC, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm temel düzenleme araçlarıyla birlikte gelir. Bunun da ötesinde, bu ücretsiz video düzenleyici ekstra özellikler ekler.

Örneğin, resmi mağazasından ücretsiz animasyonlu indirmeler sunuyor. Bu şablonlar, Christman, Halloween ve daha fazlası gibi bir dizi popüler temaya dayanmaktadır, ancak biraz araştırırsanız aradığınızı bulabileceğinizi tahmin ediyorum.

VSDC editörünün diğer gerçekten iyi özellikleri arasında, boyut ve hizalama ayarlamaları yapmanıza izin veren oldukça zengin bir araç çubuğu bulunur. Videonuzun gerçek zamanlı ayrıntılarını izlemek için, bu ücretsiz video düzenleyici bir “Özellikler” ve “Temel” efekt penceresine sahiptir. İlki size arka plan rengini ve nesne çizim süresini söylerken, ikincisi renk düzeltme yapmanıza izin verir.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows

Artıları:

 • Kapsamlı zengin özelliklere sahip video düzenleyici
 • Çok özellikli olmasına rağmen anlaşılması kolay kullanıcı arayüzü

Eksileri:

 • Dışa aktarılırken bazı şablonlardaki animasyon kaldırılıyor
 • Bazı özellikler yalnızca premium modda mevcuttur

4. Icecream Video Editor

Bu, tüm temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yepyeni bir ücretsiz video düzenleme yazılımıdır. Bu video yapım aracının özelliği, başlangıç ​​dostu düzenidir. Video düzenleme konusunda kesinlikle hiç deneyiminiz olmasa bile, şaşırtıcı derecede iyi bir proje oluşturmak için Icecream video düzenleyiciyi kullanabilirsiniz.

Özelleştirme, ses, video ve metin işlevlerini ekleme veya değiştirme gibi özellikler bu video düzenleyicide mevcuttur. Videonuzun boyutlarını oldukça kullanışlı olan Manzara, Portre ve Instagram dahil üç ön ayarı kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Icecream Video Editor’da ayrıca Siyah Beyaz, Sepya, Eski, Bulanıklık gibi bir dizi filtre vardır. Modern bir dokunuş için renk izolasyonu, pikseller ve pop art gibi yeni filtreler de oldukça kullanışlıdır.

Çok fazla beceri öğrenmek istemiyorsanız, ancak yine de yaratıcı bir proje istiyorsanız, en iyi video düzenleme yazılımlarından biridir.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows

Artıları:

 • Kullanımı kolay Kullanıcı Arayüzü
 • Video düzenlemeye başlamak için tüm temel özellikler

Eksileri:

 • Çok kanallı video düzenleme seçeneği yok
 • Animasyon efekti oluşturmanın mümkün bir yolu yok

5. Apple iMovie

 En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları arasına giren Final Cut Pro’ya 300 ABD doları harcamayı karşılayamıyorsanız, Apple iMovie, macOS’ta bulabileceğiniz en iyi ikinci video düzenleme yazılımıdır. Bu harika ücretsiz düzenleme yazılımı yalnızca Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilir. İMovie video düzenleyici, birden çok parça, grafik katmanları, renk düzeltme ve çok daha fazlasını içeren iyi bir video düzenleme yazılımında aranan tüm önemli özelliklere sahiptir.

İMovie, hikaye anlatma deneyiminizi geliştirmek için kullanabileceğiniz birkaç animasyonlu metin dosyası ve metin dosyalarının daha düşük üçte biri ile birlikte gelir. Ne yazık ki, bu animasyonlu metinlerin konumunu değiştiremezsiniz, ancak onları da fazla özelleştiremezsiniz.

Apple iMovie, yeşil ekranınızda, animasyonunuzda vs. harmanlamak için kullanabileceğiniz iki parça ile birlikte gelir. Ayrıca videonuzun hızını değiştirebilir ve ara sahnelerinize de birkaç güzel geçiş ekleyebilirsiniz.

İMovie ile ilgili gerçekten hoşuma giden bir özellik, ana kare animasyonu oluşturma seçeneğidir. Logo animasyonu, intro tasarımı vb. Gibi birçok olasılık için kapıyı açar.

Desteklenen İşletim Sistemi: macOS, iOS, iPadOS

Artıları:

 • Anlaşılması kolay kullanıcı arayüzü
 • Yeni başlayanlar ve üst düzey araçların iyi bir karışımı

Eksileri:

 • Yalnızca Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilir
 • Daha az sayıda özelleştirilebilir ön ayar

6. Davinci Resolve

 En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları arasına giren bu program. Davinci Resolve, resmi web sitelerinde ücretsiz ve ücretli bir Studio sürümüne sahiptir. Bu video düzenleyicinin ücretsiz sürümü, kullanıcıların% 95’i için fazlasıyla yeterli ve bu yüzden onu bu listeye ekledim. Davinci Resolve düzenleme yazılımı, herhangi bir ek uygulama kullanmadan animasyon oluşturmanıza, ses karıştırmanıza ve videonuza VFX eklemenize olanak tanır.

Örneğin, bir hareketli grafik oluşturmak ve bunu Adobe Premiere Pro’da zaman çizelgenize eklemek istiyorsanız, Adobe After Effects’e geçmeniz gerekir. Davinci Resolve’de tüm bunları uygulamadan çıkmadan yapabilirsiniz.

Davinci Resolve’nin ücretsiz sürümü 4k çözünürlüğü destekler, ancak 8k dosyaları da içe aktarabilirsiniz. Renk düzeltmeyi, ses post prodüksiyonunu ve çok daha fazlasını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz video düzenleyicinin kullanıcı arayüzü ilk başta göz korkutucu görünebilir, ancak iki veya üç ardışık kullanım için oldukça kolay geliyor. Genel olarak, Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects’e değerli bir ücretsiz alternatiftir.

Davinci Resolve’nin ücretli sürümü Hollywood Filmlerinde kullanılır ve HDR renk derecelendirme, Gürültü giderme, 3D kamera takibi vb. Özellikleri içerir. Stüdyo sürümünde ayrıca yüz tanıma gibi görevler için GPU’nuzu kullanabileceğiniz yerleşik bir sinir motoru vardır. nesne kaldırma ve diğer bazı yüksek iş yükü görevleri.

Ancak, dediğim gibi, bir video editörü olarak başlıyorsanız, Davinci Resolve’nin ücretsiz sürümü en iyisidir. Bu video düzenleme yazılımının ücretli sürümüyle ilgilenirseniz, 300 $ karşılığında tam lisansını alabilirsiniz.

Söylemeye gerek yok, eğer sıfır dolarınız varsa ve güçlü bir yaratıcı araç istiyorsanız, o zaman Davinci Resolve bulabileceğiniz en iyi video düzenleme yazılımıdır.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Artıları:

 • Tüm işlevlere sahip güçlü ücretsiz video düzenleyici
 • Ses karıştırma ve hareketli grafikler oluşturmak için de kullanılabilir

Eksileri:

 • Kullanıcı arayüzünü anlamak zor
 • Bir ödeme duvarının arkasında kilitli birkaç özellik

7. Shotcut

Bu ücretsiz video düzenleyici, amatör ve ilk olarak düzenlemenin temellerini öğrenmek isteyen herkes için harika bir araçtır. Hafiftir ve hiç takılmaz, bu da güçlü bir bilgisayarı olmayan insanlar için harika bir haber.

Shotcut’ın anlaşılması kolay bir düzeni vardır; altta bir zaman çizelgeniz var ve sol üstte mevcut oynatma listenize erişebilir, filtreler ekleyebilir veya videonuzu dışa aktarabilirsiniz.

Shotcut’ta efektler filtreler olarak adlandırılır, bu yüzden kafanız karışmaz. Video düzenleyicide birçok LUT seçeneği vardır, ancak bunlar yalnızca ön ayar olarak mevcuttur ve bunları özelleştiremezsiniz. Kendi özel filtrenizi oluşturabilir ve ileride kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

Shotcut, videolarınız için tüm önemli özelleştirmeleri yapmanızı sağlar. Bir geçiş eklemenize, videonuzu hızlandırmanıza veya azaltmanıza, dışa aktarırken bit hızını ayarlamanıza vb. Olanak tanır.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux, FreeBSD

Artıları:

 • Basit kullanıcı arayüzü, gecikmesiz performans ve tonlarca önemli özellik
 • Video dışa aktarımı birçok formatı destekler

Eksileri:

 • LUT yoğunluğunu artırma veya azaltma seçeneği yok
 • Maskeleme, izleme veya kapsamlı renk düzeltme için iyi değil

8. HitFilm Express

Güçlü ve ücretsiz bir düzenleme yazılımı istiyorsanız, Hitfilm harika bir seçimdir. Adobe Premiere Pro’ya benzer bir düzene sahiptir ve anlaşılması nispeten kolaydır. Video düzenleyicinin düzgün çalışması için en az 8 GB RAM gerekir, bu da bazı insanlar için bir sorun olabilir.

Hitfilm Express, editörün tüm temel özelliklerini açıklayan birkaç yerleşik öğreticiye sahiptir. Harika bir özellik olan bu ücretsiz düzenleme yazılımının zaman çizelgesine bir UHD 4k dosyası içe aktarabilirsiniz.

Hitfilm Express, diğer birçok yaratıcı düzenleme seçeneğini maskelemek, kompostlamak için kullanabileceğiniz birden fazla parça içerir. Bu video düzenleme yazılımını kullanarak kolayca renk düzeltmesi yapabilir, bulanıklık ekleyebilir, sesi değiştirebilir ve çeşitli ayarları yapabilirsiniz.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac

Artıları:

 • Çok sayıda yaratıcı araç içeren güçlü video düzenleyici
 • 4k UHD dosya aktarımına kadar destek

Eksileri:

 • 4 GB RAM içeren eski sistemlerde iyi çalışmayabilir
 • Ücretli sürümü satın almanızı istemeye devam ediyor

En İyi Video Düzenleme Programları

Bu listeye yalnızca gerçekten ücretsiz bir video düzenleme yazılımı ekledim, bu da bir sonraki projenizi yaparken gizli filigran veya ödeme duvarı bulamayacağınız anlamına gelir. Yeni ve daha iyi bir video düzenleme yazılımı bulur bulmaz bu listeyi güncellemeye devam edeceğim. Herhangi bir harika video editörünü kaçırdıysam, yorumlarda bana haber verin ve bunu listeme eklemeye çalışacağım.

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları konusu umarım size faydalı olmuştur.

Bir başka makale: En İyi Android Video Düzenleme Uygulamaları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli