Sıradaki içerik:

Ubuntu Linux Üzerinde Tor Tarayıcı Nasıl Kurulur?

e
sv

2021 Netflix ve Amazon’da En İyi Korku Filmleri Listesi

05 Ocak 2021 15:10
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Korku Filmleri Listesi

Netflix ve Amazon’da En İyi Korku Filmleri Listesi , 2021’de izlemek için Netflix veya Amazon Prime’daki en iyi korku filmlerini arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Bunlar, internette bulacağınız en korkunç filmlerden bazıları. Bir veya iki gece uyumayı atlamak, sıradan bir zıplama bakımı yapmak veya sadece ürkütücü derecede gerçekçi bir kanlı sahneyle kendinizi yaralamak isteyip istemediğinizi buradan zehirinizi seçin.

Adil uyarı, bu listedeki filmler Netflix, Amazon Prime ve diğer akış platformlarındaki en iyi korkutucu filmlerden bazıları. Bu filmlerde jumpscares, slasher filmler ve apaçık psikolojik korku var. Bu yüzden bunları kiminle seyrettiğine dikkat et. Netflix ve Amazon’da En İyi Korku Filmleri Listesine bir bakalım.

Bir başka makale: En Çok İzlenen Netflix Dizi, Film ve Belgeselleri

2021 Netflix ve Amazon’da En İyi Korku Filmleri Listesi

1. Psiko

En İyi Korku Filmleri Listesi arasına giren 1960 yapımı Alfred Hitchcock klasiklerinden biri olan Psycho, kaçan bir kadının katil olan çekici genç bir adamla tanışmasının hikayesidir. İnternetteki en korkunç filmlerden biri ve hepsi “boo, anladım!” Bu film gerilim-gerilim dengesini sağlıyor ve sizi uçta tutacak.

2. İçeride (2007)

En İyi Korku Filmleri Listesi arasına giren , çok orada bir yer güvenli bunu göreceksiniz. Inside (2007), Noel Arifesinde geçen psiko-katil tabanlı bir korku filmidir. Hamile bir kadın, evinde mahsur kalan başka bir kadın tarafından takip ediliyor. Hikaye kulağa geldiği kadar basit, film birkaç dakikada bir en az bir kanlı sahne sayesinde daha korkutucu bir olay.

3. Kalıtsal (2018)

En İyi Korku Filmleri Listesi arasına girenNeredeyse herkes üzerinde etki bırakan yeni korku filmlerinden biri, kibar bir izlenim değil. Kalıtsal (2018), paranormal ve sadece kötü şansın harmanlandığı bir psikolojik korku filmi. Film hakkında çok şey söylemek bile bir spoiler haline gelebilir, bu yüzden modern günün en rahatsız edici filmlerinden birini görmek istiyorsanız onu izlemeniz gerektiğini söyleyelim.

4. Cadı (2015)

The Witch, bir ailenin kara büyü ve büyücülükle uğradığı 1630 Yeni Zelanda’da geçiyor. Gerçekten sinir bozucu bir korku olan bu film, ani kıvrımlar ve neredeyse tahmin edilemeyen bir olay örgüsüyle omurganızdan ürperti gönderecek.

5. Nosferatu (1922)

En İyi Korku Filmleri Listesi arasına giren bu filmde altyazıya ihtiyacınız olmayacak çünkü sesi yok. En iyi korkutucu filmlerden biri ve zamansız bir klasik olan Nosferatu (1922), gerçek korkunun nasıl görünebileceğinin bir örneğidir. Bir vampir olan (ve oldukça korkutucu olan) Orlok Kont yeni bir gelin ve yeni bir yuva buldu, ama hepsi bu kadar değil. Sessiz bir film olsa da, fon müziği size bir numara yapacak. Nosferatu’yu YouTube’da ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

6. Rosemary’nin Bebeği (1968)

Korku filmleriyle ilgileniyorsanız, muhtemelen bunu duymuş veya hatta görmüşsünüzdür. 60’lardan kalma bir başka mücevher olan Rosemary’s Baby, Roman Polanski’den başkası tarafından yönetilmiyor. Satanizm, karanlık sanatlar ve saf psikolojik korku üzerine en iyi korku filmlerini izlemek istediğinizde kült bir klasik.

7. Biz (2019)

Vasat eleştirmen derecelendirmelerine rağmen, Us, 2021’de izlemek için sağlıklı bir korku filmi diyebileceğiniz bir film. Sadece paranormal değil, aynı zamanda bir slasher / psikolojik / çarpık bir korku-gerilim filmi. Bu filmi sıradışı bir korku filmi yapan doppelgänger unsuru için izlemelisiniz.

8. Sessiz Bir Yer (2018)

Bir başka kıyamet sonrası korku filmi olan A Quiet Place, atlama korkusu ve modern bir kıyamet sonrası olay örgüsü açısından en iyi korku filmlerinden biridir. Başrollerini John Krasinski ve Emily Blunt’ın paylaştığı film, bir ailenin yaratıkların saldırısından son derece hassas bir şekilde sağ çıkma girişimini konu alıyor.

9. Deniz Feneri

Robert Pattinson ve Willem Dafoe bir deniz fenerinde mahsur kaldı ve akıl sağlığını soludu. The Lighthouse, Pattinson’ın övgüye değer eserlerinden biridir ve bundan ve Tenet’ten sonra Batman olarak Pattinson’ı dört gözle bekliyorum. Yönetmenliğini Robert Eggers’in üstlendiği film, halüsinasyonlar, anlaşmazlıklar ve psikolojik olarak ilham alan paranormal aktivitelerle dolu.

10. Frankenstein (1931)

İsmi duyduğunuzu biliyorum, hikayeleri okudunuz, muhtemelen mem de yaptınız Boris Karloff’un oynadığı, Frankenstein’ın 1931 yinelemesi zamanının çok ötesinde. Frankenstein doktoru yakasından tuttuğunda omurganızda titreme hissedeceksiniz. Percy Shelley’nin romanının katıksız dehşeti ve özgünlüğü için izleyin.

11. Frankenstein’ın Gelini

Evet, biri canavarı evlendirmeye karar verdi! Orijinal Frankenstein kadar ürpertici ya da korkutucu değil, ama onun eşiyle tanıştığını görmek güzel. Tamamen eğlence ve Frankenstein evrenine daha derin bir bakış için izleyin. Filmin inanılmaz bir hikayesi var, bu onu tüm zamanların en korkunç filmi yapmayabilir, ancak onu iyi bir korku-gerilim paketi haline getiriyor.

12. Babadook

Çünkü bir kelimede ya da bir kitapta ise, Babadook’tan kurtulamazsın. Soğuk değil mi? Bu doğaüstü gerilim, şüphesiz en iyi yeni korku filmlerinden biridir. Bekar bir annenin çocuğuna tuhaf (ve gerçekten ürkütücü) bir kitap okuması, doğaüstü bir yaratığı serbest bırakması ve varlığını hissetmesi üzerine kurulu.

13. Testere (2004)

2021’de internette çok sayıda slasher filmi bulabilirsiniz, ancak bu benzersizdir. Gördüm, bunu en iyi ifade etmenin yolu kendi kendini kesen bir film. Korkulardan düşmana kadar her şey yerinde ve kamera çalışması maksimum hayalet faktörü için yapıldı. Bitirdiğinde, filmdeki insanların yaptığını yapıp yapmayacağını düşünmek zorunda kalacaksın.

14. Görünmez Adam (1933)

Görünmez adamı öyle ya da böyle duymuş olmalısın. HG Wells’in bilim kurgu romanının sinematik uyarlaması da bir o kadar şaşırtıcı. Görünmezliğin anahtarını bulan ve insanları öldürmeye başlayan bir doktorun hikayesi. Film benim açıklamamdan daha karmaşık ve iyi çekilmiş. Orijinal 1933 filmini izleyebilir veya Leigh Whannell tarafından yönetilen en son 2020 yinelemesine de gidebilirsiniz .

15. Amerikan Psikolojisi (2000)

Slashers hakkında konuşurken, ‘Christian Bale with an balta memesini gördünüz mü? Bu filmden. American Psycho tam anlamıyla bir korku filmi değil, aynı zamanda psikolojik bir slasher. Filmi izlerseniz, Bale’in karakterinin yaptığı bazı iğrenç şeylere güleceksiniz. Bale’in elektrikli testere ile çıplak koştuğunu görmek, biraz gülmek ve bazen iğrenç olmak istiyorsanız, bunun için gidin.

16. Ölümün Shaun’u

Bu, saf bir korku filminden çok bir korku-komedi. Shaun of the Dead’i seviyorsanız , Netflix’te The Babysitter’ı da izlemelisiniz . Konu, kahramanımızın herkesi kurtarması gerektiğini anlamasına yol açan bir zombi kıyametine dayanıyor. Klişeye rağmen, film iyi zamanlanmış yumruklarla ve zaman zaman zombi katliamının kesinlikle kanlı ayrıntılarıyla olay örgüsüne adalet veriyor.

Bir başka makale: En İyi Ücretsiz Korku Filmi Nereden İzlenir ?

2021’de İzleyebileceğiniz En Korkunç Filmler Hakkında

Artık listeyi okuduğunuza göre, burada başka bir adil uyarı zamanı. Yukarıda listelenen filmlerde atlama korkusu, psikolojik korku, doğaüstü aktivite ve diğer korkunç şeyler var. Bu filmleri çocuklarla ve kalp rahatsızlığı olan insanlarla izlemekten kaçının. Elbette, American Psycho veya Shaun of the Dead gibi bazıları o kadar korkutucu değil ve neredeyse herkes tarafından izlenebilir.

Netflix ve Amazon’da En İyi Korku Filmleri Listesi konumuz umarım size faydalı olmuştur.

Bir başka makale: 2021 Yılında İzlemek İçin Sabırsızlandığımız 15 film

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli