Sıradaki içerik:

OnePlus 7- 7T Android 11 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

e
sv

2021’de Gelecek En İyi PC Oyunları

03 Şubat 2021 17:30
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021'de Gelecek En İyi PC Oyunları

2021’de Gelecek En İyi PC Oyunları listesini sizler için derledik. Küresel bir felaket olmasına rağmen 2020, oyun endüstrisi için en büyük yıllardan biriydi. Koronavirüs kilitlenmesi sırasında evde sıkışıp kaldığı için daha fazla insan oyun oynamaya başladı. Ayrıca, The Last of Us Part 2 ve Cyberpunk 2077 gibi birkaç popüler oyun da bu yıl çıktı. Ancak 2020’yi geride bırakmaya yaklaştığımızda, oyun meraklıları şimdiden 2021’de çıkacak olan video oyunları için heyecanlı.

Birden çok beklenen video oyunu başlığının 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyor ve hepsini takip etmek zor. Bu nedenle, heyecanlanmanız gereken 2021’de Gelecek En İyi PC Oyunları listeledik. Yani, daha fazla uzatmadan başlayalım.

2021’de Gelecek En İyi PC Oyunları

 1. Far Cry 6
 2. Gotham Knights
 3. Hogwarts Legacy
 4. Prince Of Persia: Sands Of Time Remake
 5. Hitman 3
 6. Ratchet And Clank: A Rift Apart
 7. Horizon Forbidden West
 8. Halo Infinite
 9. Lord Of The Rings: Gollum
 10. Resident Evil 8: Village

1. Far Cry 6

Ubisoft Toronto’nun Far Cry 6’sı kesinlikle 2021’in en iyi gelecek video oyunlarından biri. Adından da anlaşılacağı gibi, birinci şahıs nişancı, hayranların en sevdiği Far Cry serisinin altıncı taksitidir.

Far Cry 6’nın en önemli özelliği oyuncu Giancarlo Esposito’nun video oyununda faşist bir diktatör rolünü üstlenecek olması. Bilmeyenler için Giancarlo Esposito, Breaking Bad dizisinde Gus Fring rolünü oynayan aynı aktör.

Aksiyon-macera video oyunu ilk olarak 18 Şubat 2021’de piyasaya sürülecek. Ancak, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle geliştiriciler Far Cry 6’nın erteleneceğini söylediler. Yine de, 2021’de piyasaya sürülmesini bekleyebilirsiniz.

Platformlar: Windows, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S, Stadia
Çıkış Tarihi: 18 Şubat 2021 (Gecikmeli)

2. Gotham Knights

Aksiyon rol yapma oyunu Gotham Knights, 2021’de piyasaya sürülecek bir başka büyük video oyunu. Oyun, bize Batman: Arkham Origins’i veren aynı stüdyo olan WB Games Montreal tarafından geliştiriliyor.

WB Games, DC fandomu sırasında Ağustos 2020’de Gotham Knights’ın ilk hikayesini ve oynanış fragmanını yayınladı. Anında, 2021’in en çok beklenen video oyunlarından biri oldu.

Platformlar: Windows, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S
Yayın Tarihi: TBA (2021)

3. Hogwarts Legacy

Avalanche’s Hogwarts Legacy, Xbox Series X / S, PS5, Windows, PS4 ve Xbox One için 2021’de piyasaya sürülecek. 1800’lerde geçen Hogwarts Legacy sizi inanılmaz bir büyücü yolculuğuna çıkaracak. Elbette şimdiye kadar Hogwarts Legacy’nin hikayesinin Harry Potter olaylarından önce geçtiğini anlamış olmalısınız.

Hogwarts Legacy, yeni büyülü büyüler öğrenmek için derslere katılabileceğiniz bir açık dünyayı keşfetmenize izin verecek. Oyunun rol yapma yönü, oyuncuların sihirbazlar dünyasında kendi miraslarını inşa etmelerine izin verecek. Hogwarts Legacy’nin devasa dünyasının onu 2021’in en iyi gelecek video oyunlarından biri yaptığını söyleyebilirsiniz.

Platformlar: Xbox Series X / S, PS5, Windows, PS4 ve Xbox One
Çıkış Tarihi: TBA (2021)

4. Prince Of Persia: Sands Of Time Remake

Ubisoft‘un Prince of Persia video oyunu franchise’ı dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından sevildi. Assassin’s Creed’in tanıtımıyla Ubisoft, Prince of Persia’ya veda etti. Ancak, birkaç ay önce, ikinci Ubisoft Forward etkinliğinde, Fransız video oyunu geliştiricisi Prince of Persia: Sands Of Time Remake’i duyurarak herkesi şaşırttı .

Ubisoft Mumbai, sevilen Prince of Persia oyununun yeniden versiyonunu geliştiriyor ve 2021’de piyasaya sürülecek. Dahası, geliştiriciler oyunu sıfırdan inşa ediyor; ses oyunculuğundan savaşa kadar her şey sıfırdan yeniden düzenleniyor. Böylece, neden 2021’in en çok beklenen video oyunlarından biri olduğunu anlayabilirsiniz.

Platformlar : PS4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 18 Mart 2021

5. Hitman 3

World of Assassination Üçlemesi’nin üçüncü ve son bölümü olan Hitman 3, 20 Ocak 2021’de yayınlanacak.

Hitman 1 ve 2’deki olaylardan sonra Ajan 47, tüm hayatının en tehlikeli görevine gidecek. İlginç bir şekilde, Ajan 47 dünya çapında birkaç tehlikeli suikast gerçekleştirecek. Böylece oyuncular Hitman 3’te farklı ülkeleri keşfedecekler ve IQ Interactive tarafından onaylandığı üzere, Agent 47’nin yolculuğu Dubai’den başlayacak.

Bu yüzden, 2021’de hangi video oyunlarını dört gözle beklemeniz gerektiğini merak ediyorsanız, Hitman 3 kesinlikle onlardan biri.

Platformlar: PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X / S, Windows, Stadia, Nintendo Switch
Yayın Tarihi: 20 Ocak 2021

6. Horizon Forbidden West

Horizon Zero Dawn’ın devamı olan Horizon Forbidden West, Aloy’un hikayesini devam ettirecek. Nora kabilesinin en sevdiğimiz avcısı, makinelerin hakim olduğu bir dünyada gizemli bir salgını durdurmak için bir göreve çıkacak.

Guerrilla Games ve Sony Interactive Entertainment, 2021’de yalnızca PS4 ve PS4 için Horizon Forbidden West’i piyasaya sürmeyi planlıyor. Yaklaşan rol yapma oyunu 2021’in en çok beklenen oyunlarından biri. İlk oyun inanılmaz bir başarıydı ve hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden dikkate değer eleştiriler aldı. Bu nedenle dünyanın dört bir yanındaki oyuncular oyunun devam filmini oynamak için çaresizler.

Platformlar: PS4, PS5
Yayın Tarihi: TBA (2021)

7. Ratchet And Clank: A Rift Apart

Ratchet And Clank’in ikinci taksimi A Rift Apart’ın 2021’de PS5’e özel olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor. Yaklaşan üçüncü şahıs nişancı oyununda, kötü bir kötü adamı durdurmak için farklı boyutlarda seyahat eden Ratchet ve Clank’ı göreceğiz.

Ratchet and Clank: A Rift Apart’ta farklı araçlar, yeni harika dünyalar ve bazı tehlikeli ve güzel yaratıklar göreceksiniz. Dolayısıyla, 2021’de çıkacak harika video oyunları oynamayı planlıyorsanız, o zaman Ratchet ve Clank: A Rift Apart, istek listenizde olmalı; eğer bir konsol oyuncusuysanız.

Platformlar: PS5
Yayın Tarihi: TBA (2021)

8. Halo Infinite

Halo serisinin altıncı büyük bölümü olan Halo Infinite, Halo 5: Guardians’tan sonra geçiyor. 343 Industries, birçok kez erteledikten sonra oyunu 2021’in sonlarında yayınlamayı planlıyor. Ancak, kesin çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Halo, Microsoft’un Xbox’ına özel en popüler birinci şahıs nişancı oyunlarından biridir. Bu nedenle Xbox meraklıları 2021’de Halo Infinite’ı denemek için can atıyorlar. 2021’de çıkacak video oyunlarında, insan ırkını kurtarmak ve paralı asker grubu The Banished’yi yenmek için bir yolculuğa çıkan Master Chief olarak oynayacaksınız.

Platformlar: Xbox Series X / S, Windows
Yayın Tarihi: TBA (2021)

9. Lord Of The Rings: Gollum

Yüzüklerin Efendisi hayranları, çünkü Gollum’u temel alan yeni video oyununun 2021’de çıkması planlanıyor. Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen aksiyon-macera video oyunu, dünya çapında popüler Yüzüklerin Efendisi kitaplarına dayanıyor.

Oyunun açıklamasından da anlaşılacağı gibi, Gollum hakkında henüz keşfedilmemiş birkaç hikaye var. Böylece, yaklaşan 2021 video oyununda Gollum’un tüm yolculuğuna şahit olacaksınız. Elbette video oyunu, oyuncuların kendi oyun içi kararlarını vermelerine olanak tanıyacak; ancak her karar uzun vadede Gollum’un kişiliğini etkileyecektir.

Platformlar: PS4, Nintendo Switch, Xbox One, Windows, PS5, Xbox Series X / S
Yayın Tarihi: TBA (2021)

10. Resident Evil 8: Village

Resident Evil VIII, CAPCOM’un hayatta kalma korku video oyunu serisinin sekizinci büyük girişidir.

Resident Evil: Village’ın hikayesi, Resident Evil 7’nin olaylarından birkaç yıl sonra geçiyor. Ethan Winters nihayet karısıyla birlikte yeni hayatına geçtiğini gördü. Ancak, Chris Redfield yüzünden Ethan, bazı çirkin ve tehlikeli canavarları içeren başka dağınık durumlara sürüklenir. Bilmeyenleriniz için, Chris Redfield önceki Resident Evil oyunlarında popüler bir karakterdi, bu yüzden yaklaşan Resident Evil oyununda bir geri dönüş yapmak heyecan verici.

Platformlar: PS5, Xbox Series X / S, Windows
Yayın Tarihi: TBA (2021)

Bu Muhteşem Oyunları 2021’de Deneyin

Bu kadar; Bunlar, 2021’de gelecek yılı dört gözle beklemeniz gereken en iyi 10 video oyunu. Elbette, 2021 yılı boyunca piyasaya sürülmesi planlanan çok sayıda başka harika oyun var.

Gecikmeli Video Oyunları Sürümü

Hogwarts Mirası (2022’ye Ertelendi)

Avalanche’s Hogwarts Legacy , Xbox Series X / S, PS5, Windows, PS4 ve Xbox One için 2021’de piyasaya sürülecek. Bununla birlikte, yakın zamanda stüdyo, yaklaşan harry potter oyununun çıkış tarihini 2022’ye geri çekti.

1800’lerde geçen Hogwarts Legacy sizi inanılmaz bir büyücü yolculuğuna çıkaracak. Elbette şimdiye kadar Hogwarts Legacy’nin hikayesinin Harry Potter olaylarından önce geçtiğini anlamış olmalısınız.

Hogwarts Legacy, yeni büyülü büyüler öğrenmek için derslere katılabileceğiniz bir açık dünyayı keşfetmenize izin verecek . Oyunun rol yapma yönü, oyuncuların sihirbazlar dünyasında kendi miraslarını inşa etmelerine izin verecek. Hogwarts Legacy’nin devasa dünyasının onu gelecek en iyi video oyunlarından biri yaptığını söyleyebilirsiniz.

Platformlar: Xbox Series X / S, PS5, Windows, PS4 ve Xbox One
Çıkış Tarihi: TBA (2022)

2021 yılında gelecek en iyi oyunlardan sizlere bahsettik umarım sizlere bu konumuz faydalı olur eğer bildiğiniz iyi bir şey var ise yorumlarda bizlere bildirin.

Bir başka makale: PlayStation 5 İçin En İyi Oyunlar

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli