e
sv

2021’de Öğrenilecek En İyi Programlama Dilleri

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021'de Öğrenilecek En İyi Programlama Dilleri

2021’de Öğrenilecek En İyi Programlama Dilleri, 2020’nin biz ve teknoloji alanı için bir yıl olduğunu inkar etmek mümkün değil. Pek çok teknoloji trendi ortaya çıktı ve birçoğu aynı anda neredeyse yok oldu. Bu makalede bahsedeceğimiz en popüler teknoloji alanlarından biri programlamadır. İşte geçen yıl programlama dünyasında neler değişti ve 2021’de öğrenmeniz gereken en iyi programlama dilleri.

Bu en iyi programlama dillerini öğrenmek için kaydolabileceğiniz en iyi kurslardan bazılarını da paylaşacağım.

2020’nin biz ve teknoloji alanı için bir yıl olduğunu inkar etmek mümkün değil. Pek çok teknoloji trendi ortaya çıktı ve birçoğu aynı anda neredeyse yok oldu. Bu makalede bahsedeceğimiz en popüler teknoloji alanlarından biri programlamadır. İşte geçen yıl programlama dünyasında neler değişti ve 2021’de öğrenmeniz gereken en iyi programlama dilleri.

Bu en iyi programlama dillerini öğrenmek için kaydolabileceğiniz en iyi kurslardan bazılarını da paylaşacağım.

2021’de Öğrenilecek En İyi Programlama Dilleri

 • 1. Javascript
 • 2. Python
 • 3. Dart for Flutter
 • 4. Java
 • 5. Swift
 • 6. Go
 • 7. C#

1. JavaScript (Web Geliştirme)

JavaScript’in tanıtıma ihtiyacı yoktur. Bu programlama dilinin akıllara durgunluk veren potansiyeli, harika web uygulamaları oluşturmanıza yardımcı olan Node.js ve React çerçeveleriyle çalışırken görülebilir . Bununla birlikte, öğrenmesi en kolay dillerden biridir. Köklerinizi web geliştirmeye atmak isteyen biriyseniz, öğrenmeniz gereken dil budur.

En iyi JavaScript kurslarından biri Udemy’dedir ve Jonas Schmedtmann tarafından verilmektedir. Buraya tıklayarak kontrol ettiğinizden emin olun.

2. Python (Makine Öğrenimi, Web Geliştirme, Rekabetçi Programlama)

Python, yeni başlayanlar ve deneyimli kişiler arasında en popüler programlama dillerinden biridir. Web geliştirme için de kullanabiliyor olmanız onu daha da iyi hale getiriyor. Django ve Flask, web geliştirme için popüler Python çerçevelerinden bazılarıdır.

Bunun dışında Python, AI / Makine Öğrenimi projeleri için her zaman başvurulan dil olmuştur. Ayrıca, Java veya Python arasında kafanız karışırsa, Java’dan çok daha kolay olduğu ve yeni başlayanlar için öğrenmesi en kolay programlama dillerinden biri olduğu için Python ile başlayın derim.

Python öğrenmek için en iyi kurs , 10 Python uygulaması oluşturacağınız “yaparak öğren” yaklaşımını izleyen Udemy’de Ardit Sulce tarafından verilmektedir. Django’yu öğrenmek için en iyi kurslardan biri Nick Walter’dır .

3. Dart For Flutter (Duyarlı Çapraz Platform Mobil Uygulamalar)

Flutter by Google, güzel ve duyarlı kullanıcı arayüzleriyle Mobil Uygulamalar geliştirmek için en sevdiğim yazılım geliştirme kitlerinden biridir. Herhangi bir nesne tabanlı programlama deneyiminiz varsa, Dart öğrenmek çocuk oyuncağı olacaktır. Flutter kavramları, öğrenmek için çok zor olabilecek uzun bir widget listesi etrafında döner, ancak bir kez asıldığınızda, sınır gökyüzüdür.

Flutter uygulamaları yerel olarak derlenir; yani, Android ve iOS uygulamalarınız için ayrı bir kod tabanı tutmanıza gerek yoktur; bu nedenle çok zaman kazandırır. Sıcak Yeniden Yükleme ve Sıcak Yeniden Başlatma, sizi uzun uygulama derleme sürelerinin sıkıntısından kurtarır. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde, bunu 2021’de öğrenilecek en iyi programlama dillerinden biri haline getiriyor.

Angela Yu , internetteki en iyi Flutter kurslarından birine sahip.

4. Java (Web Geliştirme, Android Uygulamaları Geliştirme, Rekabetçi Programlama)

Python’un tacı perçinlediği geçen yıla kadar Java en popüler dillerden biriydi. Çok fazla hafıza kullanmasının yanı sıra, öğrenmek için hala oldukça harika bir dil. Android uygulama geliştirmede, rekabetçi programlamada ve Spring gibi çerçeveleri kullanarak oldukça ölçeklenebilir ve güvenli karmaşık web uygulamaları oluşturmak için kullanılır.

Java öğrenmek için en iyi kurslardan biri, Tim Buchalka’nın hazırladığı “Yazılım Geliştiriciler için Java Programlama Masterclass” dır.

5. Swift (iOS, macOS Uygulamaları)

Bir iOS uygulama geliştiricisi olmayı hedefliyorsanız, Swift öğrenilecek dildir. 2014 yılında Apple tarafından tanıtılan, macOS ve iOS uygulamaları geliştirmek için oldukça iyi bir dil olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, Apple onu geliştirdiğinden, geleceğe dönük olacağını biliyoruz.

6. Go

Robert Griesemer, Rob Pike ve Ken Thompson tarafından geliştirilen Go, bir sistem programcısı olmanıza yardımcı olabilecek düşük seviyeli bir dildir. Daha önce C veya C ++ ile programladıysanız, Go’yu öğrenmek zor olmayacaktır. Yeni başlayanlar Go’yu kolayca anlayabilir ve bu da onu programlama yolculuğunuza başlamak için en iyi dillerden biri yapar.

Todd McLeod’un ” Google’ın Go Programlama Dili ” kursu, Go öğrenmek için çevrimiçi olarak en iyi kurslardan biridir.

7. C # (Oyun Geliştirme)

C #, Microsoft tarafından geliştirilen nesne yönelimli bir programlama dilidir. Windows uygulamaları oluşturmadan oyun geliştirmeye ve VR geliştirmeye kadar kesinlikle uzun bir yol kat etti. C # ile kodlamayı öğrenerek, Unity oyun motoru oyun geliştirmek için kullanılabilir.

Deneyimlerime göre, C # ‘ı öğrenmesi en zor programlama dillerinden biri olarak buldum. Yalnızca C # öğrenmek istiyorsanız, bu kursa göz atın veya aradığınız şey Unity aracılığıyla oyun geliştirme ise, bu kurs sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

2021’de En İyi Programlama Dilleri ile Kod Yazmayı Öğrenin

Diğer programlama dillerini dahil etmediğim için beni trollemeden önce, size bu listenin çok öznel olduğunu söyleyeyim. Hiçbir programlama dili mükemmel değildir ve eğer yeni başlayan biriyseniz, yukarıda belirtilen dillerden herhangi birini uygulayarak ellerinizi kirletmeli ve sonra en çok beğendiğinizi seçmelisiniz.

Bir başka makale: En İyi Android Video Düzenleme Uygulamaları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli