Sıradaki içerik:

En Popüler Şifre Kırma Teknikleri 2021

e
sv

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ?

47 okunma — 14 Şubat 2021 17:09
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ? 

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ?  konusunu sizler için derliyoruz. E-postalar, tasarım gereği  tanımlanabilir iki yönlü iletişim sağlar. Gönderen adresinin yanı sıra, e-postada sizi tanımlamak için kullanılabilecek çok daha fazla bilgi vardır. Tam e-posta başlığına bakarsanız, yönlendirme bilgilerini bulabilirsiniz. Bu  , kimliğinizi belirlemek için yeterli olabilir ve hassas bilgiler gönderiyorsanız başınızı belaya sokabilir. Bunu yapmanın doğru yolu anonim bir e-posta göndermektir. Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ?  bir bakalım.

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ?

Özel e-posta göndermek , gerçek IP adresinizi gizlemek  ve  güvenli bir e-posta servis sağlayıcısı kullanmak anlamına gelir  . Google veya Yahoo gibi en popüler e-posta platformları, basitlikleri ve depolama alanları açısından mükemmeldir ancak gizlilik departmanında eksiktir.

E-posta yoluyla özel bir görüşme başlatmayı bekliyorsanız, yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Unutmayın, çoğu zaman tek bir çözüm çözümü yoktur. Birkaç yöntemi birleştirmeye çalışırsanız en iyi gizlilik ve güvenlik kombinasyonunu elde edersiniz Yalnızca bu, özel e-postalar yazarken güvende kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda günlük göz atmanızda zayıf noktalar ararken de yardımcı olur.

1. Şifreli ve anonim bir e-posta  hizmeti kullanın

Şifrelenmiş e-posta, uçtan uca şifrelemenin çok daha güvenli hale getirdiği bonus ile tıpkı normal bir hizmet gibi çalışacaktır. Bu tür şifreleme,  e-postalarınızı, gelen kutunuzu ve kişi listenizi kapsar . Trafiğinizi gözetleyen hiç kimse, hizmet sağlayıcı dahil (bazı durumlarda) e-postalarınızı okuyamayacaktır. Farklı sağlayıcılar farklı özellikler sunar, ancak ProtonMail , Tutanota , Secure Email ve Guerilla Mail’in Gmail veya Yahoo’dan daha özel olacağı garanti edilir.

En anonim e-posta hesapları:

 1. ProtonMail
 2. Tutanota
 3. Guerilla Mail
 4. Secure Email

2. Bir “yazıcı” e-postası kullanın

The Wire  ve  Breaking Bad gibi programlarda ön ödemeli telefonların ne kadar ucuz kullanıldığına benzer şekilde  , brülör e-postaları geçici olarak kullanılıyor ve sonra atılıyor. Ya  sabit bir süre sonra sona erer  ya da  size geri izlenebilecek bir hesabı kaydetmeden bir mesaj göndermenizi sağlar.  AnonymouseMail’de geçici “sadece gönder” hesaplarını kullanabilirsiniz .

Burner e-postaları, gölgeli web sitelerine kaydolurken spam ile savaşmanıza yardımcı olabilir. Tek dezavantajı, şifrenizi unuttuğunuzda bir yazıcı e-postasına kayıtlı hesabınızı sıfırlamanın çok zor olabilmesidir. En iyi eylem şekli, gelecekte kullanmanız gerekeceğini bildiğiniz zaman yazıcı e-postalarını kullanmak olacaktır.

3. IP adresinizi gizleyin

Anonim bir e-posta göndermek için hangi yöntemi seçerseniz seçin, IP adresiniz yine de bir sorumluluk olabilir. To gizlemek , sen gerektiğini  no-günlükleri VPN kullanmak  veya  Tor tarayıcısını . Bir VPN , bağlantınızı şifreleyecek ve gerçek IP adresinizi gizleyerek bir aracı sunucu üzerinden yönlendirecektir. Tor, bağlantınızı birkaç ağ düğümünden geçirerek sizi izlenemez hale getirir. NordVPN’in Onion over VPN gibi bu teknolojileri birlikte kullanan bazı VPN’ler bile vardır .

4. Meta verileri dosyalardan kaldırın

Bir Word belgesi gönderiyorsanız, dosyalardaki meta veriler eşantiyonunuz olabilir. Tam adınızı ve paylaşmak istemediğiniz diğer kişisel bilgilerinizi içerebilir. İzlenmeden göndermek istediğiniz belgelerden ibaretse, bir ekran görüntüsü almalı ve  EXIF verilerini  ondan çıkarmalısınız .

Windows’ta ayrıca,  Belge Denetçisi adında meta verileri kaldırmak için yerleşik bir araç vardır . Bu, neleri dahil ettiğinizi analiz etmenize yardımcı olacak ve size, paylaşılmasını istemediğiniz bir dosyadan tüm bilgileri çıkarma olanağı verecektir.

5. Yeni bir e-posta hesabı oluşturun

Anonim olarak e-posta göndermenin en kolay yolu, yeni bir e-posta hesabı oluşturmaktır. Gmail veya Yahoo hizmetlerini kullanmanız gerekiyorsa, yanlış bilgiler kullanarak bir e-posta oluşturabilirsiniz  . Sahte bir ad, ev adresi, doğum tarihi seçin ve telefon numarası vermeyin. Ancak, bu önlemlerle bile bu hizmetlerin siber hareketlerinizi takip edeceğini unutmayın. Ayrıca bu bilgileri kolluk kuvvetlerine sağlamaları da gerekir.

En anonim e-posta sağlayıcıları 

Anonim olarak e-posta göndermek istiyorsanız, her zaman güvenli bir e-posta sağlayıcısı seçmeniz gerekir  . Hala adınız, IP adresiniz veya konumunuzla bir günlük tutabilirler, bu nedenle anonimliğinize saygı duyacak ve verilerinizi toplamayacak birini seçmeniz gerekir.

1. ProtonMail 

Anonim e-posta gönderme için bu ProtonMail , e-postalarınız cihazınızdan çıkmadan önce PGP şifrelemesini kullanır. Kayıt tutmama politikasını garanti eder, bu nedenle kolluk kuvvetleri sağlayıcının kapısını çalsa bile, onlara gösterecek hiçbir şeyleri olmayacaktır.

E-posta gönderildikten sonra meta verileri, başlıkları veya konu satırlarını şifrelemeyeceğini unutmayın. Bir yoktur serbest (ve ücretli plan 4,00 $ ‘dan bir ay ) günde gönderebileceğiniz maksimum mesaj miktarını artırdığını. Tek dezavantajı, muhtemelen hesabınızı onaylamak için bir telefon numarası vermenizi isteyecek olmalarıdır.

ProtonMail ayrıca kendi kendini yok eden mesajlar özelliği de sunar. Yapmanız gereken tek şey, tercih ettiğiniz sona erme süresini ayarlamaktır ve zaman geldiğinde ProtonMail, mesajları alıcının gelen kutusundan silecektir.

Bunun dışında, bu e-posta hizmeti size ücretsiz bir VPN, iOS ve Android için uygulamalar ve şifreli bir takvim sunar.

Proton Mail sayfasını ziyaret edin 

2. Tutanota

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ? 

Anonim e-posta gönderme için bu Tutanota size uçtan uca şifreleme sağlayabilir. İhtiyaç duyarsanız, Tutanota olmayan kullanıcılara bile şifreli mesajlar gönderebileceksiniz. Şifreleme yalnızca gelen kutusunu değil, kişilerinizi de içerir. Bir hesap açarken herhangi bir tanımlayıcı bilgi vermenize gerek yoktur. Ayrıca, IP adresinizi e-postalarınızdan çıkarır. Kodları açık kaynaktır, böylece herkes onu inceleyebilir.

Bu güvenli e-posta hizmeti, bir servet harcamak veya hiç para harcamak istemeyenler için en iyi seçeneklerden biridir. Bunun nedeni , 1 GB depolama alanı içeren ücretsiz bir sürüm sunmasıdır. Ancak, bu plan yalnızca bir kullanıcıyı destekler ve başka sınırlamalara sahiptir – örneğin, e-postalarınızı yalnızca dört hafta boyunca saklar. Şifreli takvimler ve sınırsız e-posta geçmişi kurma gibi ek özellikler için ayda 1,20 EUR kadar az ödeme yapabilirsiniz.

Tutunota Mail sayfasını ziyaret edin 

3. Guerilla Mail

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ? 

Anonim e-posta gönderme için bu Guerilla Mail, 2006 yılından beri popüler bir anonim e-posta sağlayıcısıdır. Anonim olarak e -posta gönderip almak için geçici bir e-posta adresi sağladığından, bu listedeki diğer güvenli e-posta sağlayıcılarından farklıdır . E-posta adresini kendiniz oluşturabilir veya aceleniz varsa Guerilla Mail’in sizin için yapmasına izin verebilirsiniz. Mesaj göndermek için bir hesabınızın olmasına bile gerek yok, bu da işleri daha da rahat hale getiriyor.

Bir siteye kaydolmak istediğinizde, ancak gerçek e-posta adresinizi kullanmaktan rahatsız olduğunuzda Guerilla Mail’i kullanabilirsiniz. Başka bir deyişle, bu e-posta sağlayıcısını istenmeyen spam e-postalar için veya gönderene güvenmediğinizde çöp kutusu olarak kullanabilirsiniz.

Guerilla Mail ile ilgili en iyi şey, tamamen ücretsiz olmasıdır – sadece onların sitesine gidin ve hizmeti kullanın. Guerilla şimdiye kadar 13 milyardan fazla e-posta işledi ve sayı sürekli artıyor.

Guerilla Mail sayfasını ziyaret edin 

4. Secure Email

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ? 

Anonim e-posta gönderme için bu Başlıktan da tahmin edebileceğiniz gibi, Güvenli E-posta, iletişimlerinizin gizli kalmasını garanti etmek için e-postalarınızı şifreleyen güvenli bir e-posta hizmetidir .

Tüm verilerinizin anonim kalmasını sağlamak için SSL ile birlikte 4096 bit anahtar şifreleme kullanır. Ayrıca, Güvenli E – posta , genel anahtarlar yerine kullanıcı tarafından yönetilen şifreleme anahtarlarını uygular . Bu nedenle, Güvenli E-posta, hassas bilgileri e-posta yoluyla gönderenler veya yalnızca görüşmelerinin gizli kalmasını isteyenler için mükemmeldir. İsimsiz bir SMS göndermek bile mümkündür.

Ayrıca bir hesaba kaydolmak için kişisel olarak tanımlanabilecek herhangi bir bilgiyi paylaşmanız da gerekmez. Gizlilik politikaları konusunda şeffaftırlar ve IP adresinizi kaydetmezler. Son olarak, hizmet tamamen ücretsizdir – sadece kaydolmanız gerekir.

Secure Email sayfasını ziyaret edin

E-posta güvenliğinin ve anonimliğin önemi

Standart bir e-posta sağlayıcısı kullanarak, çoğu durumda iyi bir hizmet alırsınız, ancak gizliliğiniz risk altında olabilir. Bu hizmetler reklamlardan gelir elde eder ve bu reklamları size uygun hale getirmek için tarama alışkanlıklarınızı bilmeleri gerekir. Ayrıca, e-posta meta verileri, özel IP adresinizi X-Originating-IP  veya  Original-IP  hatlarına bakmaya istekli herkese ifşa edecektir  . Bu, bilgisayar korsanlarının (veya alıcının) şehrinizi, eyaletinizi, posta kodunuzu, internet servis sağlayıcınızı ve daha fazlasını bulmasını sağlayacaktır.

SSS

Gmail, IP adresinizi açığa çıkarır mı?

Gmail’i web posta hizmeti olarak kullanırsanız, harici IP adresiniz ve ana bilgisayar adınız sızdırılmaz. Ancak, SMTP kullanarak Gmail e-postaları göndermek için Thunderbird veya Outlook istemcisi kullanıyorsanız, IP adresiniz ve ana bilgisayar adınız e-postanızla birlikte gönderilecektir. Polis soruşturması sırasında Gmail’in IP adresinizi ve konumunuzu ifşa etmeye zorlanacağını unutmayın.

Bir e-posta gönderirken e-posta adresinizi nasıl gizlersiniz?

E-posta gönderirken “Kimden” adreslerini gizlemek imkansızdır. Ancak, birini başka biri olduğunu düşünmesi için kandırmak için sahte bir adres kullanabilirsiniz. Mevcut olmayan alan adları spam filtrelerine takılacağı için yine de gerçek bir alan adı kullanmanız gerekecektir.

Outlook’ta anonim bir e-posta gönderebilir misiniz?

Tasarım gereği, Outlook her zaman gönderenle ilişkilendirilmiş bir e-posta hesabı kullanır. Bu, kullandığınız e-posta hesabından başka bir “Kimden” i belirtmenin imkansız olduğu anlamına gelir. Eşleşmezlerse, Outlook bir hata döndürür ve e-posta göndermek imkansız olur.

Gmail anonim mi?

Gmail anonim değildir, çünkü Google verilerinizi toplama ve size reklam sunma eğilimindedir. Bununla birlikte, kayıt olurken sahte bir ad, konum, doğum tarihi ve her zaman onunla bir VPN kullanarak Gmail hesabıyla bir dereceye kadar gizlilik sağlamak mümkündür.

E-posta gönderirken IP adresimi gizleyebilir miyim?

Gerçek ev IP adresiniz yerine proxy sunucusunun IP’sini görüntülemesi için bir e-posta gönderirken, kaynak IP adresinizi gizlemek için bir VPN veya TOR kullanabilirsiniz . Bu, e-posta gönderirken IP’nizi herkese açıklamaz.

Brülör e-posta hesabı nedir?

Bir yazıcı e-posta hesabı, kullanıcısının birkaç kullanımdan sonra hızla imha edebileceği, önemli kişiler içermeyen ayrı bir e-posta hesabıdır. Gerçek kullanıcı adlarına veya diğer hesaplarına bağlı olmama avantajına sahiptir.

Outlook, Gmail’den daha güvenli mi?

Microsoft’un güvenlik ayarları bir muammadır. Bu arada, Google’ın gizlilik politikası çok daha şeffaftır. Ayrıca Google, çok güvenli bir kimlik doğrulama yöntemi olan donanım 2FA aracılığıyla oturum açma olanağı sunar. Ayrıca, şüpheli e-postaların üstüne kırmızı veya sarı simge eklemek yerine ayrı bir Önemsiz Posta klasörüne spam yerleştirmek gibi Gmail’de mükemmel bonuslar vardır. Bu, güvenlik söz konusu olduğunda Gmail’in Outlook’a tercih edilebilir olduğu anlamına gelir.

Anonim E-Posta Nasıl Gönderilir ?  konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli