Sıradaki içerik:

2021’in ilk yeni kurumsal fidye yazılımı çıktı !

e
sv

Apple ile Giriş Yap Nasıl İptal Edilir?

06 Ocak 2021 18:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple ile Giriş Yap Nasıl İptal Edilir?

Apple ile Giriş Yap Nasıl İptal Edilir? konusunu sizler için  araştırdık. Bir uygulamaya veya web sitesine kaydolurken, Google veya Facebook’a kaydolma gibi birkaç tek oturum açma (SSO) hizmeti arasından seçim yapabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığım “Apple ile Giriş Yap”.

Apple ile Giriş Yap özelliğini kullanmanın büyük bir avantajı, e-postanızı üçüncü taraf uygulamalardan gizleyebilmenizdir. Ayrıca Apple, Apple Kimliğinizi kullanarak oturum açtığınızda uygulamadaki veya web sitesindeki kullanıcı etkinliğini izlemediğini iddia ediyor. Yalnızca gerekli olanı paylaşırken, Google ve Facebook aşırıya kaçma eğilimindedir.

Bununla birlikte, uygulama artık kullanılmadığında üçüncü taraf uygulamaların Apple Kimliğinize erişimini iptal etmek hala iyi bir fikirdir. Apple ile Giriş Yap Nasıl İptal Edilir? bir bakalım.

Belirli bir uygulama için “Apple ile Giriş Yap” kimlik bilgilerini nasıl iptal edebilirim?

Apple ile giriş yap iptal etme için, Google Play Store ve App Store’da milyonlarca uygulama var ve bunlardan bazıları sadece kişisel verilerimizi ele geçirmek için orada. Elbette, teknoloji devlerinin, bir uygulama geliştiricisinin kullanıcı izni olmadan verileri kesinleştirmeye çalışması durumunda acil durum planları var, ancak yine de güvende olmak üzgün olmaktan daha iyidir.

Bu nedenle, Apple Kimliğinizi bir uygulamayla kullanmayı bırakmak isterseniz, izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 1. İPhone veya iPad ayarlarınıza gidin
 2. İsminiz yazan kısma dokunun
 3. “Şifre ve Güvenlik” e dokunun
 4. “Apple kimliğini kullanan uygulamalar” a dokunun
 5. Apple Kimliğinizle ilişkisini kesmek istediğiniz uygulamaya dokunun.
 6. Apple kimliğini kullanmayı durdur> Kullanmayı durdur seçeneğine dokunun

Aynısını MacBook’unuzda da yapabilirsiniz. Apple Kimliğini kullanarak Sistem Tercihleri> Apple Kimliği> Parola ve Güvenlik> Uygulamalar’a gidin. Şimdi, herhangi bir uygulamanın Apple Kimliğinize erişimini iptal edin.

Uygulamalara “Apple ile Giriş Yap” erişimini iptal etmek web üzerinden de yapılabilir. Apple Kimliği hesap sayfanıza giriş yapın, ardından güvenlik bölümünün altındaki “Apple Kimliği kullanan Uygulamalar ve Web Siteleri” ni tıklayın.

Uygulamadan e-posta almayı durdurun

Belki de uygulama geliştiricisi çok fazla e-posta gönderdiği için belirli bir uygulama için “Apple ile Giriş Yap” kimlik bilgilerini iptal ediyorsunuz.

E-postanızı uygulamadan gizleseniz bile, birincil e-posta kimliğinizde geliştiriciden promosyon e-postaları alma olasılığınız vardır. Ancak, “Apple Kimliği kullanan uygulamalar” ayarlarına giderek bunu kapatabilirsiniz.

Oradan, “Yönlendir” i kapatın ve istemde Durdur’a dokunun. Artık uygulamadan veya web sitesinden herhangi bir e-posta almayacaksınız.


Apple’ın katı gizlilik politikaları sayesinde, uygulamalar Apple Kimliğinize giriş yapmış olarak bırakılsa bile geliştiricilerin yapabileceği pek bir şey yoktur, ancak uygulamaların Apple Kimliğinize erişimini kaldırmak yine de iyi bir fikirdir.

Apple ile Giriş Yap Nasıl İptal Edilir? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: İPhone uygulamalar nasıl silinir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli