Sıradaki içerik:

Far Cry 6 Sızdırıldı: Çıkış Tarihi Ne Zaman?

e
sv

Başlat menüsünü tam ekran yapma [Windows 10]

29 Aralık 2020 15:28
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başlat menüsünü tam ekran yapma

Windows 10’da Başlat menüsünü tam ekran yapma Varsayılan olarak, Windows 10 Başlat menüsü, sabitlenmiş tüm öğeleri barındıran bir boyutta açılacaktır. Daha geniş bir Başlangıç ​​ekranı kullanmak isteyenler için, Başlat menüsünü tam ekran modunda açmak mümkündür.

Tam ekran modu etkinleştirildiğinde, Başlangıç ​​ekranı tüm masaüstünü kaplayacak ve uygulamaları sabitlemek için daha geniş bir alan sağlayacak ve canlı döşemeleriniz daha büyük olacaktır.

Windows 10’da Başlat menüsünü tam ekran yapma

Tam ekran başlat modunu etkinleştirmek isterseniz, lütfen şu adımları izleyin:

 1. Başlat menüsüne tıklayın ve ardından Windows 10 Ayarlarını açmak için Ayarlar çarkına ( ) tıklayın .
 2. Ayarlar açıldığında, Kişiselleştirme’ye ve ardından Başlat’a tıklayın .
 3. Başlangıç ​​ayarlarında, ‘ Tam ekranı başlat ‘ adlı bir ayarı arayın ve aşağıda gösterildiği gibi özelliği etkinleştirmek için geçiş düğmesine tıklayın.
 4. Artık Başlangıç ​​ayarları ekranını kapatabilirsiniz.

Artık tam ekran modunu etkinleştirdiğinize göre, Başlat düğmesine tıkladığınızda, Başlat menüsü tam ekran olarak gösterilecek ve tüm masaüstünü kaplayacaktır.

Başlat’ı tam ekran modunda kullanırken, istediğiniz zaman klavyenizdeki Escape tuşuna basarak veya başka bir program veya ekrana tıklayarak Başlat menüsünü kapatabilirsiniz.

Tam ekran başlat modunu devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları tekrar uygulayın, ancak bu sefer ‘Tam ekranı başlat’ ayarını devre dışı bırakın.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli