Sıradaki içerik:

2021 En İyi Telefon Temizleme ve Hızlandırma Uygulamaları

e
sv

En İyi 7 Nintendo DS Emülatörleri

03 Şubat 2021 16:38
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi  Nintendo DS Emülatörleri

En İyi  Nintendo DS Emülatörleri konusunu sizler için araştırdık. Size Nintendo DS’nin tarihini vaaz etmeyeceğim veya Nintendo DS’yi oynamak için ani dürtülerinizi doğrulamaya çalışmayacağım. Şu anda hemen konuya geleceğim çünkü neden burada olduğunu biliyorum.

Sizi geçmişinize bağlayan Pokemon DS: Nintendo DS’ye özel Pokemon oyunlarını oynamak için buradasınız. Pokemon, PC için bir Nintendo DS emülatörüne sahip olmayı sevmemin nedeni. Mario, The Legend of Zelda, Metroid Prime Hunters gibi diğer Nintendo oyunlarını oynamak isteyebilirsiniz.

Yine de, PC’de Pokemon oyunları oynamanıza izin verecek En İyi  Nintendo DS Emülatörleri bazıları burada.

2021’de PC İçin En İyi Nintendo DS Emülatörleri

1. DeSmuMe

En İyi  Nintendo DS Emülatörleri arasında olan, İsim biraz tuhaf olabilir ve telaffuz daha da kötüdür. Ancak DeSmuMe, aslında, PC için en iyi DS emülatörlerinden biridir (Windows ve Mac). Her şeyden önce, ana özellik, emülatörün açık kaynak olması sayesinde sürekli olarak gelişmesidir.

DeSmuMe, Windows ve Mac’te mevcuttur. Nintendo DS oyunları her iki platformda da oldukça sorunsuz çalışıyor, ancak MacBook Air’imde (2017 sürümü) maksimum grafikte oyun oynarken çerçeve düşüşleriyle karşılaştım. Sonuç olarak, performans PC’nizin yapılandırmasına bağlı olacaktır.

İşin iyi tarafı, grafiklerde ve emülasyon ayarlarında tonlarca özelleştirme yapabilirsiniz. Hile kodu yöneticisi ve USB denetleyici desteği gibi başka ek kullanışlı özellikler de vardır. NDS emülatörü, oyuna kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayan bir kaydetme yuvası özelliği de sunar.

Kullanılabilirlik – Windows ve Mac

Neden DeSmuMe kullanıyorsunuz?

 • Nightly derlemelerini sık sık yayınlayın
 • Yüksek Uyumluluk

2. MelonDS

En İyi  Nintendo DS Emülatörleri

PC için en iyi Nintendo DS emülatörlerinden bahsettiğimizde, MelonDS her zaman ortaya çıkmayı başarır. Bu emülatör genellikle baskın NDS öykünücüsü DeSmuMe ile karşılaştırılmıştır.

DeSmuMe’den farklı olarak, PC için bu emülatör pek çok öykünme ve grafik seçeneğinden yoksundur, ancak DS oyunlarının son derece hassas bir şekilde oluşturulması gibi bazı alanlarda mükemmeldir.

Yeni OpenGL oluşturma özelliği sayesinde, Nintendo DS emülatörü, orta performanslı sistemlerde bile aşırı çözünürlüklerden yararlanmanıza olanak tanır ve yeni JIT yeniden derleyicisi ile Melon hızlı emülasyon yapabilir. PC’de Pokemon oyunları oynamak istiyorsanız, MelonDS mükemmel bir seçimdir. Windows için en iyi DS Emülatörüdür.

MelonDS’nin bir diğer önemli özelliği, çok oyunculu oyunları oynamak için yerel Wi-Fi desteğidir. Bu özellik deneysel olmasına ve yalnızca birkaç oyunla çalışmasına rağmen, çalıştığını görmek büyük bir zevk veriyor. Bunun dışında, PC için diğer NDS emülatörlerinde yaygın olan yuva kaydetme seçeneği, birkaç ekran düzeni seçeneği ve oyun çubuğu desteği vardır.

Kullanılabilirlik – Windows ve Linux

Neden MelonDS kullanıyorsunuz?

 • Yüksek çözünürlüklerde yüksek performans
 • Yüksek doğruluk

3. NO$GBA

En İyi  Nintendo DS Emülatörleri

NO $ GBA, Gameboy gelişmiş oyunlarını taklit etmeye başlamasına rağmen, Windows için en iyi Nintendo DS emülatörlerinde hala üst sıralarda yer alıyor. İlk olarak, bu DS emülatörünün bir artı noktası, GBA, Nintendo DS ve Nintendo DS Lite (DSi) oyunlarını desteklemesidir.

Grafik ayarları açısından, DS emülatörünün yalnızca bir avuç var. Ancak ayarlarda yapılan birkaç ince ayar ile biri DeSmuME ile karşılaştırılabilir iyi oyun grafikleri elde edebilir. Uzlaşmanın gümüş bir astarı var – Birincisi, Nintendo DS emülatörü düşük performans gösteren PC’lerde bile çok hızlı çalışıyor. İkinci olarak, burada bahsedilen diğer en iyi NDS emülatörlerine kıyasla çok az sistem kaynağı gerektirir.

Ancak sorun, ekran düzeni özelliklerinin olmamasıdır. Ayrıca, çok oyunculu seçenek deneyseldir ve benim durumumda çalışmadı. Öykünücü yalnızca Windows’ta kullanılabilir. Bunun dışında joystick desteği ve kaydetme durumu seçeneği var. NO $ GBA ayrıca şirket içi hile kodu desteğine sahiptir.

Kullanılabilirlik – Windows

Neden $ GBA Yok kullanıyorsunuz?

 • Düşük bellek kullanımı ve yüksek hız sunar
 • Ayrıca GBA a Nintendo DSi oyunlarını destekler

4. RetroArch

En İyi  Nintendo DS Emülatörleri arasında olan, Buradaki diğer Nintendo DS emülatörlerinin aksine RetroArch, kullanıcıların neredeyse tüm retro konsolların oyunlarını oynamasına izin veren hepsi bir arada bir emülatördür. Buradaki fikir, birkaç emülatörün (çekirdek olarak da bilinir) tek bir yazılımda bir araya getirilmesidir.

Bizim durumumuzda RetroArch, NDS başlıklarını taklit etmek için DeSmume ve MelonDS sunar. Hepsi bir arada bir emülatör olduğu için, tüm Nintendo konsollarının (NES, SNES, DS, DSi, 3DS, 64), Atari, MAME ve daha fazlasının oyunlarını çalıştırabilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü ilk başta korkutucu gelebilir, ancak bir süre kullandığınızda oldukça kolaylaşır. Bununla birlikte, oyun çalıştırmak, buradaki diğer Nintendo DS emülatörlerine kıyasla nispeten zordur.

Bunun dışında, tüm temel grafik ve öykünme seçeneklerine sahiptir. Yerel çözünürlüğü 4K’ya kadar artırabilir ve oyunların görünümünü büyük ölçüde değiştirebilecek gölgelendiriciler uygulayabilirsiniz. Joystick desteği, yuva kaydetme seçeneği ve farklı ekran düzeni seçeneği vardır.

RetroArch ile ilgili bir sorun, diğerlerinden daha fazla PC kaynağı kullanması olabilir. Ancak genel olarak, PC için hala en iyi emülatörlerden biridir.

Neden RetroArch kullanıyorsunuz?

 • Hepsi bir arada emülatör
 • Önceden yüklenmiş birkaç oyun

Kullanılabilirlik – Tüm platformlar

5. OpenEmu

OpenEmu, diğer konsol emülatörleri için başka bir ön uç yazılımdır. PC için bu emülatör, desteklenen konsollar ve emülasyon seçenekleri açısından RetroArch’tan çok farklı değildir.

Bununla birlikte, OpenEmu’nun şaşırtıcı derecede geliştirilmiş kullanıcı arayüzü, onu diğer tüm emülatörlerden farklı kılar. Mac kullanıcısıysanız, arayüz size iTunes’u hatırlatacaktır. Örneğin, emülatör oyunlar için kutu resmi gösterir ve bunları platforma göre sıralar. Nintendo DS oyunlarını oynamak için OpenEmu, DeSmuMe emülatörü ile birlikte gelir.

Birkaç grafik ayarının olmaması, birçok kullanıcıyı üzebilir. Ayrıca, testlerimde dahili çözünürlüğü artırma seçeneğini görmedim. Nintendo öykünücüsünde ekran düzeni seçenekleri, kaydetme durumları, hile kodu desteği vb. Gibi diğer her şey oldukça fazladır. DualShock, Switch Pro, Wiimote ve daha fazlasını içeren çok sayıda denetleyici desteği vardır. Sonuç olarak, OpenEmu, Mac için en iyi DS emülatörlerinden biridir.

Kullanılabilirlik – Mac

Neden OpenEmu kullanıyorsunuz?

 • Basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü
 • Hepsi bir arada emülatör

6. Citra (Nintendo 3DS Emülatörü)

Kuşkusuz, Citra, PC’de Pokemon oyunları oynamak için en iyi Nintendo 3DS emülatörüdür. Vasat bir sistemle bile, birkaç 3DS başlığını tam grafik ve yüksek çözünürlükte çalıştırabilirsiniz.

Nintendo 3DS emülatörü, kullanıcıların Pokemon oyunlarını ve The Legend of Zelda oyun deneyimini yepyeni bir bölgeye götüren 4K’ya kadar dahili çözünürlükler ayarlamasına olanak tanır. Başlıklara gelince, Citra’nın resmi web sitesinde, Nintendo 3DS oyunlarının PC emülatörü ile uyumluluğuna bakabileceğiniz bir bölüm var.

Yazılıma geri dönün – oyun çubuğu desteği, ekran düzeni seçenekleri ve hile kodu desteği vardır. Nintendo emülatörü, şirket içi bir ekran kaydedici sunar. Citra ayrıca 3DS yerel Wi-Fi’yi taklit eder. Başka bir deyişle, emülatörde oyun çalıştıran diğer insanlarla çok oyunculu oynayabilirsiniz.

Kullanılabilirlik – Windows, Mac, Linux ve Android

Neden Citra kullanıyorsunuz?

 • Çok oyunculu destek
 • 10x dahili çözünürlük

7. DraStic DS Emulator (Android İçin En İyi Nintendo DS Emülatörü)

En İyi  Nintendo DS Emülatörleri

Nitendo DS, elde taşınan bir oyun konsoluydu, bu nedenle insanların Android’de Nintendo DS oyunlarını oynamaya istekli olması doğaldır. Ve şimdiye kadar, Android’de DraStic’ten daha iyi bir DS emülatörü yoktu.

Uygulama, özellikler söz konusu olduğunda PC’deki DS emülatörlerinden daha az değildir. Bu nedenle, denetleyici desteği, durumları kaydetme, düğme eşleştirme vb. Var. Uygulama ayrıca dahili çözünürlüğü artırmanıza da olanak tanır. Ancak, en iyi potansiyeli yalnızca yüksek yapılandırmalı akıllı telefonlarda bekleyin.

Akıllı telefon ekran dinamikleri Nintendo DS’den (çift ekran) oldukça farklı olduğundan, uygulama altı farklı düzen seçeneği sunarak bunu telafi ediyor. Varsayılan görünümün dışında (her iki ekran da eşit büyüklüktedir), yığılmış bir görünüm, tek bir görünüm ve bir ekranı diğerinden daha kısa tutma seçeneği vardır.

DrasTic’in tek eksisi, 4,99 $ fiyatla ücretli bir Android uygulaması olmasıdır. Bununla birlikte, fiyat, özelliklerin sayısı düşünüldüğünde neredeyse hiç rahatsız etmiyor.

DraStic neden kullanılır?

 • Veriden tasarruf etmek için çevrimiçi Google Drive alanı
 • Öykünme hızını artırın

Emülatörler yasal mı?

Emülatörler, evet. ROMS, çok değil. Her türden emülatörler, yalnızca bir oyun konsolunu taklit eden yazılımlardır. Durum, kendileri yasa dışı olmayan torrent istemcilerine oldukça benzer, ancak torrentleri indirmek öyle.

Benzer şekilde, PC emülatörleri yasa dışı değildir, ancak aynı emülatörde oyun indirmek ve oynamak yasa dışıdır. Yine de konuyla ilgili farklı bakış açıları var. Bununla birlikte, şirket artık DS oyunları üretmese ve bundan para kazanmasa da, retro NDS oyunlarının dijitalleştirilmiş kopyalarını yapmanın yasa dışı olduğuna inanan Nintendo resmi web sitesine gideceğiz. Hangi emülatörün en iyi olduğunu bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir başka makale: 18 Ücretsiz Film İndirme Siteleri [2021]

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli