Sıradaki içerik:

Trump’ın Twitter Hesabının Şifresi Bulundu !

e
sv

Blogunuzu Geliştirmenin Yolları

23 Ekim 2020 18:54
avatar

Arda Acar

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Blogunuzu Geliştirmenin Yolları

Sizler için derlediğimiz bu makalemizde Blogunuzu Geliştirmenin Yolları’ndan bahsedeceğiz. Blogunuzu Geliştirmenin yolları nasılmış bir bakalım.

İşte Blogunuzu Geliştirmenin Yolları

Blogunuzu Sürekli Güncel Tutun

Mutlaka her gün sitenize içerik eklemeyi ihmal etmeyiniz. Hem Google’da yükselmek için hem sitenizin ziyaretçileri tutabilmesi için her gün içerik eklemek sitenizi güncel tutacaktır ayrıca güncellikten kasıt sadece içerik değil sitenin geliştirilmesi olarakta eklenebilir.

Site geliştirme tema düzenlemeleri ziyaretçiler için yeni özellikler olarakta listenebilir.

Tanıtım Yazınızı Paylaşın

Blogunuzu tanıtan bir tanıtım yazısı yazıp ya da yazdırıp mutlaka site tanıtım ya da dizin sitelerinde blogunuzu paylaşın bu size hem backlink hemde ziyaretçi kazandıracaktır. Google’da barınabilmek ve reklamınızı kolay yoldan yapmak adına çok basit bir taktiktir.

İçerikleriniz Kısa Olmasın

Blog içerikleri kullanıcıyı site içerisinde tutmak daha çok zaman geçirtebilmek adına içeriklerinizi kısa tutmayınız. İçerikler ne kadar uzun olursa okuma süresi o kadar çok artacaktır ancak uzun olsun diye içeriklerin içini gereksiz uzatmamalı okuyucuyu sıkacak düzeyde tutmamalısınız.

Bu uzunluktan kastımız ise 10 dakika zaman alması değildir. Ayarında bir uzunluk hem ziyaretçiyi sıkmayacak hemde size artısı olacaktır çünkü gereğinden fazla uzun yazılar üyeyi sıkacak bir daha sitenize girmemesi için bir neden yaratacaktır.

Ayrıca bir konunun özünü verip ziyaretçilerin gözünde sitenizin pratik bir site imajını çizmektense uzun tutmak gereksiz bir site imajı yaratacaktır çünkü herkesin her iş için kısıtlı bir zamanı vardır ve Arda Acar sitesini ziyaret edin.

Blogunuzun Teması

Bu aslında sadece Bloglar için değil her site için çok önemlidir çünkü tasarım rengi ziyaretçileri sitenize bağlayan önemli etkenler arasındadır. Şöyle bir örnek vermek gerekirse misal kırmızı renk insanı sinirlendiren bir yapıya sahiptir siyah renk ise içi karamsarlığa sürükleyen bir yapıya sahiptir.

Oysaki açık mavi insanın içini açtıkta açar çünkü gökyüzü rengidir. Siteniz ne bir kişi baymalı ne de sinirlendirmelidir. Renkler insanı rahatlatmalı olabildiğince istek arttırıcı olmalıdır.

Eğer renk uyumunu yakalayabilirseniz ziyaretçiler içerik dışında sitenizde zaman geçirmekten zevk alacaklardır.

Blogunuzda Kendinizi Tanıtın

Kimse gizemli bir Bloggeri sevmeyecektir çünkü bilinmeyen bir kişiden sürekli bilgi aktarımı bir süre sonra zevksizleşecektir ancak siz kim olduğunuzu anlatırsanız günlük yaşamınız ya da sürekli güncel yaptıklarınız daha çok ilgi çekecektir bu yüzden mutlaka blog sahibi yani blogger kendini tanıtmalı ve kendiyle alakalı bloga yön verecek içerikler paylaşmalıdır örnek olarak bugün yaptığım yemek bugün dolaştığım yer başlıklı konularınız eğer sürekli bir kitleniz varsa çok ilgi çekecek kulaktan kulağa dolaşacaktır.

Şunu hiçbir zaman unutmayın kulaktan kulağa reklam kadar kuvvetli başka bir reklam yöntemi yoktur çünkü kulaktan kulağa reklam yönteminin sınırı zamanı yoktur hatta bir süre sonra efsaneleşebilir piyasada bir vazgeçilmez olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli