Sıradaki içerik:

Nikola Tesla: En Büyük Bilim Adamı Yapan Buluşları

e
sv

C ve C ++ Programlama Dillerini Öğrenmek İçin En İyi Yerler

86 okunma — 15 Ocak 2021 19:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

C ve C ++ Programlama Dillerini Öğrenmek İçin En İyi Yerler

 C ve C ++ Programlama Dillerini Öğrenmek İçin En İyi Yerler konusunu sizler için araştırdık. C ve C ++ ile kodlamayı öğrenmek ister misiniz? Bu dilleri öğrenmek ve becerilerinizi geliştirmek için en iyi yerleri öğrenmek için rehberimizi okuyun.

Steve Jobs, ünlü kayıp röportajında, “Bence bu ülkedeki herkesin bir bilgisayarı nasıl programlayacağını öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü size nasıl düşüneceğinizi öğretti”. Bu çizgi bana çok mantıklı geliyor.

Bilgisayar Bilimi’ne giriş niteliğinde bir kurs üzerinde çalışıyorsanız veya programlama kariyerinize başlamayı planlıyorsanız, C ve C ++ mükemmel genel amaçlı programlama dilidir. Python ve diğer komut dosyası dilleri biraz daha yavaş olarak etiketlenirken, C ve C ++ çok hızlı diller olarak kabul edilir. Bu dilleri öğrenmek için birçok web sitesi ve çevrimiçi kaynak mevcuttur.

C ve C ++ Programlama Dillerini Öğrenmek İçin En İyi Yerler

Başlamak ve kodlamaya biraz zaman ayırmak istiyorsanız, C / C ++ programlama dilini öğrenmek için en iyi yerlerden bazıları şunlardır:

C ve C ++ ile başlamak için C Eğitimi – C Öğren – Cprogramming.com’u deneyebilirsiniz . Bu size temel programlardan başlayarak dilin temellerini öğretecektir. Web sitesinde C’nin temelleri, veri yapıları, grafikler için OpenGL, ipuçları ve püf noktaları ve hatta sinir ağları hakkında açık ve öz eğitimler var. Her bölümün sonunda küçük bir sınav da alacaksınız.

Ziyaret etmenizi önereceğim bir diğer yer de Learn C the Hard Way’in ücretsiz sürümü . Burada, C sözdizimi ve deyimlerinin temellerini, derlemeleri ve dosyalarla çalışmayı, hata izleme, C kodunu kırma ve temel Unix sistem yazılımı yazmayı öğreneceksiniz.

C for Wibit.com size C ve C ++ hakkında çok etkili bir şekilde öğretir. Web sitesi, konular arasında kolayca gezinmeniz için size farklı derslerin bir listesini sunar. Web sitesinde C video eğitimleri ve kolayca indirilebilen PDF dosyaları vardır.

C ve C ++ ile ilgili kullanıcı katkılı makaleleri, bilgi alışverişi forumlarını ve eğitimleri gözden geçirmek  istiyorsanız, Cplusplus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.  Örneklerle birlikte tüm işlev prototipi hakkında bir fikir edinmek için C ++ Kitaplık Referansını da ziyaret edebilirsiniz .

C ++ ile tanışmak ve nesne yönelimli programlama kavramlarının avantajlarından yararlanmak isteyen deneyimli C programcıları için Coursera.org’daki C ++ For C Programmers kursu mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Kurs, Santa Cruz’daki California Üniversitesi’nden Ira Pohl tarafından verilen 5 ila 18 dakika arasında değişen uzunlukta ders videolarından oluşmaktadır.

Lynda.com , yeni şeyler öğrenmek için web’deki en sevdiğim yerlerden biridir. Burada döngüleri, işlevleri ve dizileri kullanmaktan standart kitaplığı keşfetmeye kadar C ve C ++ programlama için eksiksiz bir referans için çevrimiçi kurslar edinebilirsiniz.

C programlama dilini öğrenmek için bir başka harika yer, MIT’nin C’deki açık Pratik Programlama kursudur . Bu ileri düzey kurs, C programlama diline kapsamlı bir giriş sağlar. İlk iki hafta temel sözdizimi ve dilbilgisini kapsayacak ve öğrencileri pratik programlama teknikleriyle tanıştıracak. Kalan kurs, dilin daha gelişmiş kavramlarını ve uygulamalarını tanıtır.

C / C ++ öğrenmek için bazı iyi kitaplar:

YouTube eğitim bağlantıları:

C ve C ++ Programlama Dillerini Öğrenmek İçin En İyi Yerler konusunun sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli