e
sv

Deep Web Gerçekleri !

avatar

SpyWhite

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Deep Web Gerçekleri !

Deep web, İnternet’in çıktığı ilk tarihlerden itibaren arama motorlarının indexleyemediği verilerin bulunduğu bilgileri içeren binlerce linkten oluşan bir sistemdir. Arama linki verilmeyen veya arama motorları tarafından bulunamayan bütün siteler Deep web’e dahildir.

İnternet siteleri çeşitli nedenlerden görüntülenmemek isteyebilir. Örneğin; kütüphane arşivleri, kamu ve özel şirket bilgileri gibi genellikle herkes tarafından görülmesi istenmeyen veya indekslenmeleri zor olan içerik taşıdıkları için arama motorlarında görüntülenmek istemezler. Bunların dışında flash siteler, ajaxlı siteler (jQuery ile çalışan), şifre ile girilen siteler, ftp siteler de arama motorları tarafından okunmaları zor olduğu için Deep web’e dahildir. Güvenlik açıkları oluşmaması için forumlardaki ve sitelerdeki, sistem ve yönetici klasörleri de otomatik olarak arama sonuçlarında gösterilmez. Deep web’e farklı arama motorları kullanarak ulaşmak mümkündür ayrıca kullanıcı güvenliği için bu bağlantılar normal tarayıcılar ile açılmaz.

Deep web adı verilen bu sisteme kapalı uçlu dns yönlendirmeleri ile girilebilir. Bu da özel olarak tasarlanmış tarayıcı veya işletim sistemleri ile mümkündür. Tarayıcı uygulamalarının başında ilk olarak ABD Donanması tarafından üretilen, sonrasında iptal edilip İnternet’te paylaşılan Tor Browser gelmektedir.

Deep Web’e Nasıl Girilir ?

Nedir Bu Deepweb? • www.tekno50.com

Öncelikle bilgisayarınızın kapasitenin yeterli olması halinde “tor browser” tarayıcısını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor.

Bu tarayıcıyı kullandığınızda normal şartlarda kullandığınız için internet gibi domain ve url kullanmanıza gerek kalmıyor.
İnternetin derinliklerinde “.onion” uzantılı urller ile sıklıkla karşılaşmanız mümkündür.
Bu bölüm dark web in ilk girişidir. Daha fazlasına erişmek için “hidden wiki” ye girmeniz gerekmektedir.
Buraya geldiğinizde iyi bir ingilizce bilgisine sahip olmanız halinde komut ve yönlendirmeleri anlayabilir ve işlem yapabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli