Sıradaki içerik:

En İyi Cyberpunk 2077 Cyberware Geliştirmeleri

e
sv

Dünyanın En İyi Elektrikli Araba Şirketleri

81 okunma — 08 Şubat 2021 16:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

en iyi elektrikli araba şirketleri

Dünyanın en iyi elektrikli araba şirketleri konusunu sizler için araştırdık. Şimdiye kadar, herkes elektrikli arabaların gelecek olduğunu biliyor. Bu nedenle, ya bugün ya da birkaç yıl sonra, sonunda bir elektrikli araba almanız gerekiyor. Her neyse, ne zaman satın alırsanız alın, kesinlikle aklınızdan geçecek bir düşünce şudur: En iyi elektrikli otomobil şirketleri hangileridir?

Araba, cep telefonu veya herhangi bir elektronik alet almamız fark etmez, her şeyin en iyisini istediğimiz insan doğasıdır. Bugün ilgi alanımız elektrikli otomobil şirketleri olduğu için seçeneklerimizi inceleyelim.

En İyi Elektrikli Araba Şirketleri

Geleneksel Markalar 

1. Tesla

Resim: Tesla

Eğer bir otomotiv meraklısıysanız, bunun gerçekten de en iyi elektrikli otomobil şirketinin Tesla olduğunu söylemeye gerek olmadığını biliyorsunuz. Sadece elektrikli araç üreticileri arasında değil, aynı zamanda Tesla 650 milyar dolarlık toplam net değeri ile dünyanın en değerli otomobil üreticisidir.

Temmuz 2003’te kurulan Tesla, Kaliforniya merkezli bir elektrikli araç otomobil şirketidir. Şu anda portföyünde dört elektrikli araba bulunuyor: Tesla Model S, Model X, Model 3 ve Model Y.

Tesla Model S ve Model 3 sedandır, Model X tam boyutlu bir SUV ve Model Y bir crossover SUV’dur. Şu anda Tesla, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Model 3 ve en uzun menzilli elektrikli otomobil Model S ile EV pazarına hakim.

Otomobil üreticisi, gelecekte spor arabası Tesla Roadster ve bir elektrikli kamyonet Cybertruck’ı piyasaya sürmeyi planlıyor. Tesla, çoğunlukla mükemmel özellikler, otonom sürüş teknolojisi ve ağı dahil olmak üzere EV teknolojisi ile ünlüdür.

Tesla’nın elektrikli arabaları ABD, Kanada, Avrupa ülkeleri, Çin, Avustralya ve çok daha fazlası dahil olmak üzere büyük ülkelerin çoğunda mevcuttur.

2. Rivian

Resim: Rivian

Rivian, iki elektrikli aracının boru hattında bulunduğu Michigan merkezli bir EV başlangıcıdır. Bu otomotiv şirketi 2009 yılında kuruldu ve o zamandan beri EV’leri üzerinde çalışıyor ve test ediyor.

Şu anda yollarda Rivian EV’leri yok. Bununla birlikte, şirketin iki EV’yi piyasaya sürmeyi planlıyor: elektrikli SUV Rivian R1S ve elektrikli pikap R1T. Otomobil üreticisi her iki ürününü de zaten sundu ve çevrimiçi rezervasyon için uygun.

Rivian’a göre 2021’in sonunda hem R1S hem de R1T yollarda olacak.

Elektrikli araçlarının hiçbiri yollarda olmasa da, onları övmek için henüz çok erken. Ancak uzmanlar, ürünlerinin Tesla’ya rakip olabileceğine inanıyor. ABD merkezli bir girişim olduğu için, başlangıçta araçlar yalnızca ABD için satışa sunulacak.

3. Nio

Resim: Nio

Nio, yüksek kaliteli elektrikli arabalar üreten bir Çin markasıdır. Çin’deki en çok satan elektrikli araç şirketlerinden biridir. Nio, performans odaklı bir otomobil şirketi olmanın yanı sıra, otomobillerinin özelliklerine ve üstünlüğüne de odaklanıyor.

Şu anda, Nio sadece üç elektrikli araba sunuyor: tam boyutlu bir elektrikli SUV ES8, orta boy bir elektrikli ES6 ve bir crossover EC6.

Nio, benzerleri kadar eski olmasa da, teknoloji açısından oldukça zengin ve tüketiciler arasında bir güven oluşturuyor. Bunun dışında San Jose (Kuzey Amerika), Münih ve Oxford’da kurulu Ar-Ge merkezi ve merkezleri bulunmaktadır.

4. Xpeng Motors

en iyi elektrikli araba şirketleri

Resim: Xpeng Motors

Xpeng Motors, bir başka Çinli elektrikli otomobil üreticisidir ve 2014 yılında ortaya çıkmıştır. Ana merkezi Guangzhou, Çin’de bulunmaktadır. Şimdiye kadar, Xpeng, biri elektrikli crossover G3 ve diğeri bir sedan ve sözde Tesla Model 3 rakibi P7 olan iki elektrikli araba üretti.

Hem G3 hem de P7 etkileyici özelliklere ve Çin pazarında iyi bir varlığa sahip. Ayrıca, bu arabalar geniş bir müşteri yelpazesi için oldukça uygun fiyatlıdır. Bunun dışında birçok EV meraklısı, Xpeng’i web sitesi için Tesla benzeri bir kullanıcı arayüzü yapmakla eleştiriyor. Her neyse, teknolojik olarak Xpeng oldukça gelişmiştir ve en iyi elektrikli araç şirketleri arasında değerlendirilmeye değer kılar.

Ayrıca Xpeng, hizmetlerini yalnızca Çin’de sunmaktadır. Bununla birlikte, otomobil üreticisi, işini Avrupa’da olduğu kadar ABD’de de genişletmeyi planlıyor.

Bunlar tamamen elektrikli en iyi otomobil üreticilerinden bazılarıydı. Bununla birlikte, halihazırda kurulmuş olan geleneksel otomobil üreticileri de EV teknolojisinde ellerini deniyor ve oldukça iyi gidiyorlar.

Biraz bu tür otomobil üreticilerini inceleyelim.

Geleneksel Markalar

1. GMC

en iyi elektrikli araba şirketleri

Resim: GMC

Hepimiz bu asırlık Amerikan otomobil devinin farkında olduğumuz için, oldukça uzun süredir EV teknolojisi üzerinde çalışıyor. Otomobil üreticisi, Chevy Bolt EV, Chevy Volt EV ve birkaç tane daha etkileyici elektrikli otomobiller üretti.

Son zamanlarda, otomobil üreticisi GMC Hummer EV ve Cadillac Lyriq’i tanıttı. Bunun dışında GM, gelecekte yaklaşık 20 elektrikli araç daha piyasaya sürmeyi planlıyor.

Geçmişi, geniş servis ağı ve mevcut ilerleme durumu göz önüne alındığında GM’nin dünyanın önde gelen elektrikli araç markaları arasında yer alacağını söyleyebiliriz.

2. Volkswagen

en iyi elektrikli araba şirketleri

Resim: Volkswagen

Bu Alman otomobil üreticisi, dünyanın en büyük otomotiv gruplarından biridir. Volkswagen, Porsche, Audi, Bentley, Bugatti ve Lamborghini dahil olmak üzere yaklaşık 12 ünlü markaya sahiptir . Şirket, uzun zamandır EV teknolojisine yatırım yapıyor. Katı halden lityum iyon pil teknolojisine kadar, ayak izleri en son yeniliklerin hepsinde bulunabilir.

VW’nin yan kuruluşları hakkında konuşursak, Porsche Taycan ve Audi e-Tron şu anda piyasadaki en iyi rekabet halindeki elektrikli arabalardan bazıları. Bunun dışında henüz teslim edilmeyen Volkswagen ID.4 web sitesinde şimdiden tükendi.

Basın bültenlerinden birinde, Volkswagen CEO’su Matthias Müller, ” Grup bir bütün olarak 2025 yılına kadar müşterilere 80’den fazla yeni elektrikli model sunacak. ” Dedi.

Kısacası, VW en güvenilir markalardan biridir ve dünyanın en iyi elektrikli otomobil şirketlerine meydan okuma yeteneğine sahiptir.

3. BYD

Resim: BYD

Otomobiller söz konusu olduğunda, aklımıza gelen en iyi otomobil üreticileri ya Avrupa’dan, Japonya’dan ya da ABD’den geliyor. Ancak, elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda, yükselen çoğu şirketin Çin’den geldiğini fark edeceksiniz.

En iyi örneklerden biri, bir Çin markası olan ve dünyanın en çok satan elektrikli araç üreticilerinden biri olarak ününü sürdüren BYD’dir. BYD, tüm dünyada geleneksel, hibrit ve tabii ki elektrikli araçlar üretir ve satar.

Otomobil üreticisinin en iyi elektrikli arabalarından biri BYD Han’dır . Bu, şirketin amiral gemisi sedanıdır ve yalnızca Çin’de mevcuttur. ABD hakkında konuşursak, BYD çoğunlukla elektrikli otobüsler sağlıyor.

Bunun dışında Hyundai, BMW ve Nissan gibi diğer şirketler de en iyi elektrikli arabalardan bazılarını ürettiler En iyi elektrikli araba şirketleri arasında bildiklerimiz bunlar. Umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Elektrikli Arabalar Nasıl Çalışır?

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli