Sıradaki içerik:

Android 12 Renk Ayarını Kısma

e
sv

Dünyanın En Sevilmeyen Fontu

04 Mart 2021 13:55
avatar

TOSUN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın En Sevilmeyen Fontu

Dünyanın En Sevilmeyen Fontu konusunu sizler için derledik.  İsterseniz hemen makalemize geçelim…

Dünyanın En Sevilmeyen Fontu

Bu font aslında değişik bir fontdur. Her yerde görmüş olabilirsiniz. Hatta belkide kullanmışsınızdır. Hangi font’dan bahsediyorsun diyebilirsiniz. İşte karşınızda Comic Sans !

Comic Sans, 1994 yılının Ekim ayında Vincent Connare tarafından yaratılmış. Bu efsane font bir kesim tarafından reddedilirken bir kesim tarafından gayet sevilmiş. Dünyanın nerdeyse her yerinde, her şeyin üzerinde onu görebilme ihtimaliniz gayet yüksek. Gel gelelim bu fontu asıl benzersiz kılan şeye , Yaratıcısına !

Vincent Connare

Vincent, Microsoft’ta tipografi mühendisi olarak çalışmadan önce güzel sanatlar alanında eğitim görüyormuş. Sanat galerilerinde çok zaman geçirdiğini resim ve sanata düşkün olduğunu söylüyor. Ona göre iyi sanatı, kötü sanattan ayıran şey basit bir kriter: “Bir şeylerin farklı olması.”

Microsoft’ta çalışırken “Microsoft Bob” programı için bir font tasarlanması istenmiş. Bu esnada Batman ve Watchmen’in çizgi romanlarını incelediğini ve hemen çalışmaya başladığı söyleniyor. Fontu sonrasında patronu Robert Norton’a sunan Vincent, reddedildiğini ancak o font’un arkasında durduğunu anlatıyor.

İnsanlar bu font’dan o kadar nefret ediyor ki , bu font ya kitaplarda yada çözdükleri yazılı kağıdında çıkıyormuş. Monoton bir hal aldığı için can sıkıntısı yaşamış olabilirler. Fontu merak ediyor olabilirsiniz , bir görsel aşağıya bırakıyorum.

Umarım makaleyi beğenmişsinizdir. Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmekten kaçınmayın.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli