Sıradaki içerik:

Ücretsiz En İyi 14 Android Telefon Hackleme Programları

e
sv

En İyi 12 iPhone Hack Uygulamaları ve Araçları

19 Ekim 2020 15:55
avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

12 En İyi iPhone Hack Uygulamaları ve Araçlar

En İyi 12 iPhone Hack Uygulamaları ve Araçları konusunda sizler için En İyi  iPhone Hack Uygulamaları ve Araçlarını derledik. Android’den farklı olarak, iPhone hackleme uygulamalarını ve araçlarını aramak ve bulmak zor bir iştir.

Sebepler çoktur ancak iOS platformunun övgüye değer güvenliği, bilgisayar korsanlığı uygulamalarını App Store aracılığıyla paylaşamama ve iPhone’u bu tür iOS bilgisayar korsanlığı uygulamalarını yüklemek için hapse atma ihtiyacı birincil nedenlerdir.

Sızma testi, adli tıp veya tersine mühendislik amaçları için kullanılabilecek bazı iPhone hack uygulamaları ve araçları mı arıyorsunuz? Etik bilgisayar korsanları ve iOS platformuyla uğraşan geliştiriciler için en iyi araçların bir listesini derlediğimiz için doğru yerdesiniz.

En İyi 12 iPhone Hack Uygulamaları ve Araçları Hangileridir ?

En iyi iphone hackleme uygulamalarını sizler için aşağıda liste halinde açıklaması ile paylaşıyoruz. Bu programlar ile iphone hackleme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Cydia nedir? İPhone hackleme ve pentest için neden buna ihtiyacım var?

Cihazları kurcalamayı seven bir iOS kullanıcısıysanız, Cydia’yı duymuş olmalısınız. İPhone, iPad ve iPod Touch için alternatif bir App Store. App Store’da bulunmayan ve kullanım şartlarını ihlal ettiği için genellikle Apple tarafından reddedilen birçok uygulama sunar.

Telefonunuzu jailbreak yaptığınızda – Android cihazınızı rootlamak gibi bir işlem – Cydia yükleme seçeneği sıklıkla gösterilir. Ayrıca Installer.app/AppTap aracılığıyla ayrı olarak da kurulabilir. Cydia’yı kullanarak, bu makalede daha önce bahsedilenlerin çoğu da dahil olmak üzere birçok uygulama ve araç yükleyebilirsiniz. Dolayısıyla, bir bakıma, bu iPhone hackleme uygulamalarının ve tersine mühendislik araçlarının çoğunu kullanmak için, ön koşul olarak jailbreak’li bir iDevice’e ihtiyacınız var.

Sorumluluk Reddi:  Bahsedilen iOS uygulamaları ve araçları yalnızca eğitim amaçlıdır. Etik bilgisayar korsanları ve geliştiriciler, uygulamalarının ve hizmetlerinin güvenliğini korumak için bu araçları kullanabilir.

İPhone ve iOS güvenlik araçları için 12 İphone ve İos Hackleme uygulaması

1. iRET – iOS Tersine Mühendislik Araç Seti

Bir kalem test cihazı, başarıya ulaşmak ve verimliliği artırmak için bazı belirli görevleri çok sık tekrarlamak zorundadır. Bu görevler, farklı iPhone hackleme komutlarını çalıştırmak için aynı komutları yazmayı içerir. Bu sorunu çözmek için, iOS Ters Mühendislik Araç Seti olarak da adlandırılan iRET, Veracode tarafından oluşturuldu. Statik bir analiz aracıdır ve cihazınızda python’a ihtiyaç duyar.

Bu uygulamanın başlıca işlevleri, otool kullanarak ikili analiz, sqlite kullanarak veritabanı içeriğini okuma, log ve plist dosyalarını okuma, keychain_dumper kullanarak anahtarlık analizi, theos tweaks ile çalışma vb. Genel olarak, bu aracı iOS uygulamalarının güvenliğini analiz etmek için kullanabilirsiniz.

İndir –  iRET GitHub bağlantısı

2. netKillUIbeta

Gerçek iOS hackleme uygulamaları ve Wi-Fi kırma araçları konusunda bir eksiklik var. Ancak, Android için WiFiKill gibi çalışan netKillUIbeta, kullanmadığınız cihazların ağ bant genişliğini kullanmasını engellemek için tasarlanmış bir araçtır . Kullanmak için bu depoya https: // extigy ekleyebilirsiniz. github.io/repo / Cydia’ya ve bağımlılıklarla birlikte netKillUIbeta’yı yükleyin. Kötü niyetli amaçlar için kullanıyorsanız, MAC adresinizin size kadar izlenebileceğini lütfen unutmayın.

İndir – netKillUIbeta Cydia bağlantısı

3. iWep Pro

iWep Pro, çeşitli amaçlarla kullanılabilen iOS kullanıcıları için kullanışlı bir kablosuz yardımcı programdır. Bunu kullanarak, yönlendiricilerinizin herhangi bir güvenlik açığına maruz kalıp kalmadığını kontrol edebilir ve Wi-Fi yönlendiriciniz için WEP anahtarı oluşturabilirsiniz. Çoğu zaman, bu popüler iPhone hack uygulaması aynı zamanda Wi-Fi şifrelerini hacklemek için de kullanılır. Şifrelemeye bağlı olarak, bir süre sonra şifreyi kırar.

4. Myriam iOS Güvenlik Uygulaması

İPhone hackleme uygulamaları listemizdeki bir sonraki araç, güvenlik araştırmacısı ve GitHub kullanıcısı GeoSn0w tarafından geliştirilen Myriam iOS Güvenlik Uygulamasıdır. Yeni başlayan bir iOS bilgisayar korsanı için faydalı olan rüya uygulaması olarak tanımlıyor.

Keşfetmek, denemek ve kullanmak için çeşitli güvenlik açıkları içerir. Uygulamada sunulan, Uygulama İçi Veri değişikliği, Uygulama Etkinleştirme Atlama ve Jailbreak Tespiti gibi birkaç zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Ayrıca, uygulamayı hacklemenize izin veren UIKit Manipulation da vardır ve ardından tercih ettiğiniz web sitesini yükler.

İndir – Myriam GitHub bağlantısı

5. Burp

Bir cihazın veya uygulamanın güvenliği ile çalışırken, ağ trafiğini analiz etmek sürecin önemli bir parçasıdır. Bunu yapmak için bir HTTP algılayıcı programa ihtiyacınız var. Bu ihtiyaç, PortSwigger’in Burp Suite tarafından karşılanmaktadır. Bu iOS korsanlığı ve güvenlik uygulamasını kullanarak web uygulamalarını test etmek için, Burp Proxy dinleyicinizi tüm ağ cihazlarında bağlantıları kabul edecek şekilde yapılandırmanız gerekir.

İndir – iOS’ta Burp’u kullanma

6. iSpy

BishopFox’un iSpy iPhone ters mühendislik uygulaması, iOS uygulamalarının dinamik analizi için tek durak çözümünüz olabilir. Kullanımı kolay web GUI, sınıf dökümleri, örnek izleme, jailbreak algılama bypass, SSL sertifika pinleme bypass vb. İçin kullanılabilir.

İndir  – iSpy GitHub Bağlantısı

 

7. Hopper Uygulaması

Tam olarak bir iPhone hackleme uygulaması olmayan Hopper Dissembler, iOS meraklıları tarafından uygulamaları sökmek, derlemek ve hata ayıklamak için kullanılabilecek bir tersine mühendislik aracıdır. Bu araç aynı zamanda kodu değiştirmek ve yeniden birleştirmek için de kullanılabilir. Uygulamayı macOS sisteminizde veya Linux’ta başlattıktan sonra, onu kırık ikili dosyaya yönlendirmeniz ve işi yapmasına izin vermeniz gerekir. Hopper, ters mühendisliği başlatmak ve iOS uygulamalarında hata ödülleri kazanmak için harika bir uygulamadır.

İndir  – iOS için Hopper

8. Sikript

Cycri pt, iPhone, iPad veya diğer iDevices üzerinde çalışan uygulamaları analiz etmek için kullanılabilecek en kullanışlı dinamik analiz aracıdır . Aynı zamanda Objective-C’yi anlayan bir JavaScript yorumlayıcısıdır. İOS güvenliği ve uygulama analizi ile çalışırken, Cycript genellikle bir iOS uygulamasının çalışma zamanını analiz ederek oldukça faydalı olur. Jailbreak’li bir cihaza yükleyerek, iOS uygulama güvenliğini kötüye kullanabilir ve istediğiniz yerlerde kesme noktaları ayarlayabilirsiniz.

İndir  – Sikript

9. Paraben DS

Paraben Device Seizure, adli araştırmacılar tarafından mobil cihazları incelerken kullanılan popüler bir programdır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza yükleyebilir, GUI’sini başlatabilir ve bir Apple iPhone ile iTouch aygıtını bağlayabilirsiniz. Bu araç tarafından gerçekleştirilen başlıca işlevlerden bazıları veri toplama, mantıksal ve fiziksel görüntüleme, uygulama verilerini ayrıştırma, parola atlama, kötü amaçlı yazılım algılama ve veri oymadır.

İndir  –  Paraben DS

10. Frida

Frida, JavaScript V8 motorunu işlem çalışma süresine ekleyen en popüler iPhone hackleme uygulamalarından biridir. İki çalışma modunu destekler – Jailbreak ile ve Jailbreak Olmadan. Frida, Jailbreak ile sistem hizmetlerini ve uygulamalarını kolayca kontrol etmenizi sağlar.

İndir  – Frida iOS için

11. Firecat

Firecat, ele geçirilen bir ağdan ters TCP tünellerini delmek için kurulabilen ve kullanılabilen bir penetrasyon ve iPhone hackleme aracıdır. İPhone için bu hackleme aracını kullanarak bir tünel oluşturduktan sonra, ağ katı bir güvenlik duvarı veya NAT ağ geçidi kullanıyor olsa bile herhangi bir bağlantı noktasına bağlanmak için harici bir ana bilgisayar kullanmanız gerekir.

İndir  – Firecat

12. Highster Mobile

Onu iPhone hackleme uygulaması olarak adlandırmak yerine, bir iPhone casusluk uygulaması olarak adlandırmak iyi olacaktır. Bir telefona kurulursa, Highster Mobile tam algılama ile etkinlikleri gizlice izler. Bu uygulamayı kullanarak, bir cihazı uzaktan kontrol edebilir, bilgisayarınızın kontrol panelindeki etkinlikleri izleyebilir ve hatta istediğiniz zaman uygulamayı kaldırabilirsiniz.

İndir  – Highster Mobile

En iyi iPhone hackleme uygulamalarının ve güvenlik araçlarının bu listesini faydalı buldunuz mu? İOS pentesting için hangi araçları kullanıyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli