Sıradaki içerik:

ABD’nin En Büyük Kitap Satış Sitesi Siber Saldırıya Uğradı !

e
sv

En İyi 13 Bilgisayar Hack Programları

328 okunma — 21 Ekim 2020 13:27
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi 13 Bilgisayar Hack Programları

En İyi 13 Bilgisayar Hack Programları konusunda En iyi özellikleri ve indirme bağlantılarıyla 2020’un en iyi bilgisayar korsanlığı yazılımlarının ve araçlarının bir listesini siber basın ailesi olarak sizler için  derledik.  Bu liste size port tarayıcıları, web güvenlik açığı tarayıcısı, şifre kırıcıları, adli tıp araçları, trafik analizi ve sosyal mühendislik araçlarını içeren bilgisayar korsanlığı amacıyla kullanılan en iyi yazılımları sizler için anlatacağız.

Sorumluluk reddi:  Siber Basın bu makaleyi yalnızca eğitim amaçlı yayınlıyor ve kötü amaçlı uygulamaları desteklemiyoruz. Bu araçları yalnızca etik amaçlar için kullanın.

İşte bilgisayar için en iyi  bilgisayar hack programları sizler için derledik.

Windows, Linux ve Mac için 13 En İyi Hack Yazılımları

1. Metasploit

Metasploit

Metasploit

Aksine çağırmaktan daha Metasploit bir araç istismar toplanması , ben kendi özel araçları oluşturmak için kullanabileceği anlamına bir altyapı diyeceğiz. Bu ücretsiz yazılım, farklı platformlarda güvenlik açıklarını bulmanızı sağlayan en popüler siber güvenlik araçlarından biridir. Metasploit, içgörüler elde etmenize ve sisteminizdeki zayıflıkları ortaya çıkarmanıza yardımcı olan 200.000’den fazla kullanıcı ve katılımcı tarafından desteklenmektedir.

2019’un bu en iyi bilgisayar korsanlığı aracı paketi, size zayıf noktaları anlatmak ve bulmak için gerçek dünyadaki saldırıları simüle etmenizi sağlar. Bir sızma test cihazı olarak, En İyi İyileştirme raporlarını kullanarak Nexpose kapalı döngü entegrasyonuyla güvenlik açıklarını tespit eder. Açık kaynak Metasploit çerçevesini kullanarak, kullanıcılar kendi araçlarını oluşturabilir ve bu çok amaçlı bilgisayar korsanlığı aracından en iyi şekilde yararlanabilirler.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Metasploit, Windows, Linux ve OS X dahil tüm büyük platformlarda kullanılabilir.

Daha fazlasını buradan okuyun ve Metasploit’i indirin

 Metasploit öğrenin

2. Acunetix WVS | Güvenlik Açığı Tarayıcısı

Acunetix WVS

Acunetix WVS

Acunetix , bir web sitesindeki ölümcül olabilecek kusurları tarayan ve bulan bir web güvenlik açığı tarayıcısıdır ( WVS ). Bu çok iş parçacıklı araç bir web sitesini tarar ve kötü amaçlı Siteler Arası Komut Dosyası, SQL enjeksiyonu ve diğer güvenlik açıklarını bulur. Bu hızlı ve kullanımı kolay araç, WordPress web sitelerini WordPress’teki 1200’den fazla güvenlik açığından tarar.Acunetix, birinin web sitelerinin şifre korumalı alanlarına erişmesine izin veren bir Oturum Açma Sırası Kaydedici ile birlikte gelir. Bu araçta kullanılan yeni AcuSensor teknolojisi, yanlış pozitif oranını azaltmanıza olanak tanır. Bu tür özellikler Acunetix WVS’yi 2019’da kontrol etmeniz gereken tercih edilen bir bilgisayar korsanlığı aracı haline getirdi.

Acunetix, Windows XP ve üzeri için mevcuttur.

Daha fazlasını buradan okuyun ve Acunetix’i indirin

3. Nmap

Ağ Eşleştiricisi olarak da bilinen Nmap , bir bağlantı noktası tarayıcı aracı kategorisine girer Bu ücretsiz ve açık kaynaklı bilgisayar korsanlığı aracı, etkili ağ keşfi ve güvenlik denetimine olanak tanıyan en popüler bağlantı noktası tarama aracıdır. Çok çeşitli hizmetler için kullanılan Nmap, bir ağda bulunan ana bilgisayarları, hizmetlerini ayrıntılarla birlikte, ana bilgisayarlar tarafından kullanılan işletim sistemlerini, kullanılan güvenlik duvarı türünü ve diğer bilgileri belirlemek için ham IP paketleri kullanır.

Geçen yıl, Nmap yılın birçok güvenlik ürünü ödülünü kazandı ve The Matrix Reloaded, Die Hard 4 ve diğerleri dahil olmak üzere birçok filmde yer aldı. Komut satırında bulunan Nmap yürütülebilir dosyası ayrıca gelişmiş bir GUI avatarıyla birlikte gelir.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Nmap, Windows, Linux ve OS X dahil tüm büyük platformlar için kullanılabilir.

Daha fazlasını buradan okuyun ve Nmap’i indirin

4. Wireshark

Wireshark

Wireshark

Wireshark , bir ağdaki güvenlik açığını keşfeden ve güvenlik duvarı kural kümelerini araştıran , iyi bilinen bir paket oluşturma aracıdır . Binlerce güvenlik uzmanı tarafından ağları ve canlı cep yakalama ve yüzlerce protokolü derinlemesine taramak için kullanılır. Wireshark, Ethernet, IEEE 802.11, PPP / HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI ve diğerlerinden canlı verileri okumanıza yardımcı olur.

Bu ücretsiz ve açık kaynaklı araç orijinal olarak Ethereal olarak adlandırıldı. Wireshark ayrıca TShark adlı bir komut satırı sürümüyle birlikte gelir. Ayrıca yeni çıkan Wireshark 3.0.0 hakkındaki özel makalemizi de okuyabilirsiniz .

Bu Qt tabanlı ağ protokolü analizörü Linux, Windows ve OS X üzerinde kolaylıkla çalışır.

Daha fazlasını buradan okuyun ve Wireshark’ı indirin

5. oclHashcat

Parola kırma günlük olarak yaptığınız bir şeyse , ücretsiz parola kırma aracı Hashcat’in farkında olabilirsiniz Hashcat, CPU tabanlı bir parola kırma aracı iken, oclHashcat, GPU’nuzun gücünü kullanan gelişmiş sürümüdür.

oclHashcat, dünyanın ilk ve tek GPGPU tabanlı motoruyla kendisini dünyanın en hızlı şifre kırma aracı olarak adlandırıyor. Aracı kullanmak için, NVIDIA kullanıcıları ForceWare 346.59 veya daha yenisini ve AMD kullanıcıları Catalyst 15.7 veya sonrasını gerektirir.

Bu araç, kırma için aşağıdaki saldırı modlarını kullanır:

 • Düz
 • Kombinasyon
 • Kaba kuvvet
 • Hibrit sözlük + maske
 • Hibrit maske + sözlük

Bir başka önemli özellikten söz eden oclHashcat, MIT lisansı altında, yaygın Linux dağıtımlarının kolay entegrasyonuna veya paketlenmesine izin veren açık kaynaklı bir araçtır.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Bu kullanışlı şifre kırma aracı, Linux, OSX ve Windows için farklı sürümlerde indirilebilir.

Daha fazlasını buradan okuyun ve oclHashcat’i indirin

6. Nessus | Güvenlik Açığı Tarayıcısı

2019’un bu en iyi ücretsiz güvenlik aracı, bir istemci-sunucu çerçevesi yardımıyla çalışır. Tenable Network Security tarafından geliştirilen araç, sahip olduğumuz en popüler güvenlik açığı tarayıcılarından biridir . Nessus, farklı kullanıcı türlerine farklı amaçlara hizmet eder – Nessus Home, Nessus Professional, Nessus Manager ve Nessus Cloud.

Nessus kullanılarak, uzaktan erişim kusur tespiti, yanlış yapılandırma uyarısı, TCP / IP yığınına karşı hizmet reddi, PCI DSS denetimlerinin hazırlanması, kötü amaçlı yazılım tespiti, hassas veri aramaları vb. harici olarak popüler bir araç olan Hydra da diyebilir.

Yukarıda belirtilen temel işlevlerin yanı sıra, Nessus IPv4, IPv6 ve hibrit ağlarda birden çok ağı taramak için kullanılabilir. Zamanlanmış taramayı seçtiğiniz zamanda çalışacak şekilde ayarlayabilir ve seçici ana bilgisayar yeniden taramasını kullanarak önceden taranmış ana bilgisayarların tümünü veya bir alt bölümünü yeniden tarayabilirsiniz.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Nessus, Windows 7 ve 8, Mac OS X ve Debian, Ubuntu, Kali Linux gibi popüler Linux dağıtımları dahil olmak üzere çeşitli platformlar tarafından desteklenmektedir.

Daha fazlasını buradan okuyun ve Nessus’u indirin

7. Maltego

Maltego, çevrenizdeki siber tehditlerin bir resmini çizmek için titiz madencilik ve bilgi toplama sunan açık kaynaklı bir adli tıp platformudur . Maltego, altyapınız ve çevrenizdeki arıza noktalarının karmaşıklığını ve ciddiyetini göstermede mükemmeldir.

Maltego, insanlar, şirketler, web siteleri, etki alanları, DNS adları, IP adresleri, belgeler ve başka şeyler arasındaki gerçek dünya bağlantılarını analiz eden harika bir hacker aracıdır. Java tabanlı bu araç, tarama sırasında kaybolan özelleştirme seçenekleriyle kullanımı kolay bir grafik arayüzde çalışır.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Maltego güvenlik aracı Windows, Mac ve Linux için mevcuttur.

Daha fazlasını buradan okuyun ve Maltego’yu indirin

8. Sosyal Mühendis Araç Seti

Ayrıca Mr.Robot’ta da yer alan TrustedSec’in Social-Engineer Toolkit, kimlik bilgisi toplama, kimlik avı saldırıları ve daha fazlası gibi çok sayıda sosyal mühendislik saldırısını simüle etmek için gelişmiş bir çerçevedir . Gösteride Elliot, Social-Engineer Toolkit’teki SMS sahtekarlığı aracını kullanırken görülüyor.

Bu Python güdümlü araç, iki milyondan fazla indirme ile sosyal mühendislik sızma testleri için standart bir araçtır. Saldırıları otomatikleştirir ve gizli e-postalar, kötü amaçlı web sayfaları ve daha fazlasını oluşturur.

Desteklenen platformlar ve indirme:

SET’i Linux’ta indirmek için aşağıdaki komutu yazın:

git klon https://github.com/trustedsec/social-engineer-toolkit / set /

Social-Engineer Toolkit, Linux dışında kısmen Mac OS X ve Windows’ta desteklenmektedir.

9. Netsparker

Netsparker, SQL enjeksiyonu ve yerel dosya indüksiyonu gibi kusurları bulan, salt okunur ve güvenli bir şekilde düzeltici eylemler öneren popüler bir web uygulaması tarayıcısıdır . Bu bilgisayar korsanlığı aracı bir sömürü kanıtı ürettiğinden, güvenlik açığını kendi başınıza doğrulamanıza gerek yoktur. Bir kusuru otomatik olarak doğrulayamaması durumunda sizi uyarır. Bu bilgisayar korsanlığı aracını kullanmaya başlamak çok kolaydır. Sadece URL’yi girin ve bir tarama yapmasına izin verin. Netsparker, JavaScript ve AJAX tabanlı uygulamaları destekler. Bu nedenle, tarayıcıyı yapılandırmanıza veya farklı web uygulamalarını taramak için bazı karmaşık tarama ayarlarına güvenmenize gerek yoktur.

Netsparker’ın profesyonel versiyonu için para ödemek istemiyorsanız, kullanabileceğiniz bir demo versiyonu da var.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Netsparker web uygulaması tarayıcısı Windows için mevcuttur

Daha fazlasını buradan okuyun ve indirme bağlantısını bulun

10. w3af |

w3af, bilgisayar korsanları ve sızma testi yapanlar tarafından yaygın olarak kullanılan ücretsiz ve açık kaynaklı bir web uygulaması güvenlik tarayıcısıdır. w3af açılımı w eb bir pplication bir ttack ve bir udit f ramework. Bu bilgisayar korsanlığı aracını kullanarak, sızma testi görevlerinde daha fazla kullanılabilecek güvenlik açığı bilgileri elde edilebilir. w3af, 200’den fazla güvenlik açığını (siteler arası komut dosyası oluşturma, SQL Enjeksiyonu, PHP yanlış yapılandırmaları, tahmin edilebilir kimlik bilgileri ve işlenmemiş uygulama hataları gibi) belirlediğini ve bir web uygulamasını (ve web sitesini) daha güvenli hale getirdiğini iddia ediyor.

w3af, bir bilgisayar korsanının ihtiyaçlarını karşılamak için hem komut satırında hem de grafik kullanıcı arayüzünde gelir. 5 tıklamadan daha az bir sürede ve yeni başlayanlar için önceden tanımlanmış profil kullanılarak, bir web uygulamasının güvenliği denetlenebilir. İyi belgelendiği için, yeni kullanıcılar yollarını kolayca bulabilirler. Açık kaynaklı bir bilgisayar korsanlığı aracı olan deneyimli bir geliştirici, kodla oynayabilir, yeni özellikler ekleyebilir ve yeni bir şey yaratabilir.

Desteklenen platformlar ve indirme:

w3af, Linux, BSD ve OS X için mevcuttur. Windows’ta eski sürümleri desteklenmektedir.

Daha fazlasını buradan okuyun ve indirme bağlantısını bulun

11. John The Ripper

 

Parola kırma araçları söz konusu olduğunda , John The Ripper, etik bilgisayar korsanlarının çoğunun en çok tercih ettiği seçenek olarak ortaya çıkıyor. Bu ücretsiz ve açık kaynak yazılım, kaynak kodu biçiminde dağıtılmaktadır.

John The Ripper öncelikle C programlama dilinde yazılmıştır. Birçok şifre kırıcıdan oluşan bir kombinasyon olması nedeniyle harika bir arkadaşlık statüsüne kavuşmuştur. Farklı modüller, farklı şifreleme teknikleri kullanarak şifreleri kırma yeteneği sağlar

Desteklenen platformlar ve indirme:

John The Ripper bilgisayar korsanlığı yazılımı, Windows, Linux, DOS, OpenVMS ve Unix gibi çeşitli platformlarda mevcuttur.

Daha fazlasını okuyun ve John The Ripper’ı indirin

12. Aircrack-ng | Şifre kırma aracı

Parola kırma söz konusu olduğunda , Aircrack-ng, keşfedebileceğiniz başka bir seçenektir. Bu ağ paketi bir algılayıcı, trafik algılayıcı ve parola kırma aracından oluşur. Tüm bu araçlar komut satırı tabanlıdır ve yoğun komut dosyası oluşturmaya izin verir.

Aircrack-ng bilgisayar korsanlığı yazılımını kullanarak paketleri yakalayabilir, verileri metin dosyalarına aktarabilir, farklı saldırılar gerçekleştirebilir, WiFi kartlarını ve sürücü özelliklerini kontrol edebilir, WEP ve WPA PSK’yı kırabilirsiniz.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Aircrack-ng, macOS, Linux, FreeBSD, Windows gibi farklı platformlar için kullanılabilir. Linux sürümü de Android’e taşındı.

Daha fazlasını okuyun ve Aircrack-ng’yi indirin

13. Ghidra | Tersine Mühendislik Aracı

Ghidra, Amerikan ajansı tarafından  kısa süre önce açık kaynaklı olan , NSA’nın kendi bünyesinde yetiştirdiği tersine mühendislik aracıdır . NSA’ya göre, araç, kötüye kullanılabilecek güvenlik açıklarını tespit etmek için kötü amaçlı yazılım ve yazılımların derinliklerine inmek için dahili olarak kullanılır.

Bu bilgisayar korsanlığı yazılımının en önemli özelliklerinden biri, araştırmacıların tek bir ikili dosyada işbirliği yapmasına ve tersine mühendislik yapmasına olanak tanıyan çoklu kullanıcı desteği özelliğidir. Ayrıca, açık API’yi kullanabilir ve ekstra işlevsellik için kendi Ghidra eklentisini ve eklentilerini oluşturabilirsiniz.

Desteklenen platformlar ve indirme:

Ghidra korsanlığı yazılımı Linux, Windows ve macOS için mevcuttur.

Daha fazlasını okuyun ve Ghidra’yı indirin

Sizler için derlediğimiz bu makalemiz umarım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı esirgemeyin.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli