e
sv

En İyi 8 Android PDF Okuyucu Uygulaması

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi 8 Android PDF Okuyucu Uygulaması

Çevrimiçi indirdiğiniz ost belgeleri veya formları PDF formatındadır. PDF, Taşınabilir Belge biçiminin kısaltmasıdır ve taşınabilirliği nedeniyle biçim oldukça yaygındır. Windows için pek çok popüler PDF okuyucu bulunmaktadır . Ancak Android cihazlar, yüklü bir PDF okuyucu yoksa, varsayılan olarak PDF dosyalarını açamayabilir.

Ayrıca, bazı PDF okuyucuları yalnızca ofis belgelerini okumak ve düzenlemek için uygundur ancak e-kitap okurken tatmin edici bir deneyim sunmaz. Burada, belgeleri kolaylıkla okumak, düzenlemek ve paylaşmak için en iyi Android PDF okuyucu uygulamalarının bir listesini derledik.

Bir başka makale: PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir?

8 En İyi Android PDF Okuyucu Uygulamaları | 2019

 • Adobe Acrobat okuyucu
 • Xodo PDF Okuyucu ve Düzenleyici
 • Google PDF Görüntüleyici
 • Foxit PDF Okuyucu ve Dönüştürücü
 • EBookDroid
 • WPS Ofis + PDF
 • PDF Okuyucu Klasik
 • PDF Görüntüleyici

1. Adobe Acrobat Reader

Adobe Reader, PDF okuma ve düzenleme söz konusu olduğunda birçok kullanıcı için ortak bir seçimdir. Yalnızca bilgisayarınız değil, Android için bu popüler PDF okuyucu, SD kartınızda, Google Drive’da, e-postalarda veya telefon belleğinizde depolanan tüm PDF dosyalarını açmanıza olanak tanır.

Uygulama, cihazınızdaki tüm PDF’leri tarayabilir ve bunları “Yerel” sekmesi altında kullanılabilir hale getirebilir. PDF görüntülemenin yanı sıra, uygulamayı PDF dosyalarını düzenlemek ve metin yorumları eklemek, cümleleri vurgulamak, belgeyi imzalamak, vb. İçin de kullanabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca dokunmatik ekranlarını kullanarak e-imzalama yoluyla formları imzalayabilir.

Üstelik Dropbox destekli ayrı bir bölümü var. Dropbox’ınızda herhangi bir PDF kaydetmiş olmanız durumunda, bunlara doğrudan telefonunuzdan erişebilir ve bunları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulama içinden bir Adobe Document Cloud hesabı oluşturabilir ve dosyaları çevrimiçi olarak depolayabilirsiniz. Pro sürümü, premium özelliklerin kilidini açan bir uygulama içi satın alma olarak mevcuttur.

Uygulama herhangi bir reklam göstermiyor.

2. Xodo PDF Okuyucu ve Düzenleyici

Xodo, hızlı bir PDF görüntüleme motoruna sahiptir ve sorunsuz gezinme sağlar. Kullanıcılar, belgelerinden veya bir web sayfasından herhangi bir PDF dosyasına erişebilir, yeni PDF dosyaları oluşturabilir ve bunları yeni bir klasöre ekleyebilir.

Belgelerinize açıklama ekleyebilir, metni vurgulayabilir ve altını çizebilir, imza ekleyebilir, oklar, daireler ekleyebilir, sayfaları silebilir veya döndürebilirsiniz, vb. Düzenlenmiş PDF dosyalarınızı Dropbox, Google Drive ve OneDrive ile otomatik olarak eşitleyebilir.

Uygulamada çok sekmeli bir belge görüntüleyici, tam ekran modu, yer imleri, düşük ışıkta okumak için bir gece modu bulunur ve hatta ekran uyku modunu ayarlayabilirsiniz. Üstelik, yeni bir PDF oluşturmak için varolan bir görüntüyü açmak, ya da dönüştürmek PDF’leri içine JPG, GIF, PNG ve TIFF dosyaları. Bu çok özellikli uygulama, Android için en iyi PDF uygulamalarından biridir. Üstelik reklamsızdır .

3. Google PDF Viewer

Google PDF Görüntüleyici, Google’ın resmi Android PDF görüntüleyicisidir, ancak varsayılan olarak önceden yüklenmiş olarak gelmez. Hafiftir ve yalnızca birkaç gerekli özelliğe sahiptir. Ancak, oldukça iyi çalışıyor. PDF dosyalarını açmanın ve okumanın yanı sıra, belgenin içinde belirli kelimeleri veya tümceleri arayabilir, yakınlaştırabilir, kopyalamak için belirli bir metin seçebilirsiniz, vb.

PDF’leri Google Drive’a entegre eder. Ayrıca, başlatıcınızda herhangi bir uygulama simgesi göstermeyeceğini unutmayın. Açmaya çalıştığınızda, PDF’leri Google PDF Görüntüleyici ile açma seçeneğine sahip olacaksınız. Zamanla Google, özelliğini ve kararlılığını geliştirerek onu Android için güvenilir bir PDF okuyucu haline getirdi.

4. Foxit PDF Okuyucu ve Dönüştürücü

Android için bu PDF okuyucu, PDF görüntüleme ve düzenleme için gerekli tüm özellikleri sağlar. Diğer PDF görüntüleyicilerle karşılaştırıldığında, uygulama hafiftir ve hızlı bir arayüze sahiptir. Düzenlenmiş PDF’lerinizi doğrudan Facebook veya Twitter’da paylaşmanıza olanak tanır.

Ayrıca, bir takım dosyasında ortak çalışma, ek açıklamalar, yorumlar ve düzenlemeler için ConnectedPDF desteği alacaksınız. Dahası, bu Android PDF okuyucu, popüler depolama sağlayıcılarından PDF’leri indirip yüklemenizi sağlayan bulut desteğine sahiptir. Ayrıca kağıt belgeleri tarayabilir, yakalayabilir ve PDF’lere dönüştürebilirsiniz.

5. EBookDroid – PDF ve DJVU Okuyucu

EBookDroid, Android için başka bir hafif ve reklamsız PDF uygulamasıdır. Bir e-kitap okuyucu olarak da oldukça iyi çalışıyor. Uygulama DjVu, PDF, XPS, EPUB, RTF, MOBI ve diğer birçok dosya formatını destekler.

Bu Android PDF okuyucu, bölünmüş sayfalar, kenar boşluklarını manuel olarak kırpma, metinleri seçme veya vurgulama, notlar ekleme ve serbest ek açıklamalar vb. Gibi özellikler sunar. Üstelik birçok özelleştirilebilir seçeneğe sahiptir. Arayüz stilini değiştirebilir, hareket kısayollarını özelleştirebilir, formatı ayarlayabilir vb.

6. WPS Ofisi + PDF

WPS Office, iyi PDF okuma özellikleriyle entegre olarak gelen Android için en iyi ofis uygulamalarından biridir . Depolama alanınızdaki herhangi bir PDF dosyasını açabilir, kırpabilir, yer imleri ekleyebilir, yazdırabilir veya Bulut depolamaya kaydedebilirsiniz.

Ayrıca gözlerinize minimum stres verecek Gece Modu da vardır . Uygulama, mobil kamerayı kullanarak kağıt belgeleri PDF’ye taramanıza olanak tanır. Ek olarak, MS Word, Excel, PowerPoint vb. İle oluşturulmuş ofis belgelerini PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

Uygulamanın premium sürümüne yükselterek, PDF imzası, PDF birleştirme vb. Gibi ek PDF özelliklerinin kilidini açabilirsiniz. WPS Office’in ücretsiz sürümü reklam desteklidir .

7. PDF Okuyucu Klasik

PDF Reader Classic, Android için daha az bilinen bir PDF uygulamasıdır. Ancak, gerekli PDF görüntüleme özelliklerinin çoğunu içerir ve oldukça iyi çalışır. Herhangi bir dosyayı açarken, onu üç farklı okuma modundan seçebilirsiniz.

İyi bir e-kitap okuyucu olabilir ve EPUB, MOBI, DjVu, HTML, RTF vb. Gibi diğer birçok dosya biçimini destekler. Ayrıca sunumları, çizgi romanları ve notaları da görüntüleyebilirsiniz. Çok sekmeli belge görüntüleme, metin okuma desteği , gece modu, sık kullanılanlar, yer imleri vb. İçerir.

Tüm özellikler ücretsiz sürümün kendisinde mevcuttur ve reklam desteklidir .

8. PDF Görüntüleyici – PDF Dosya Okuyucu ve E-Kitap Okuyucu

PDF Görüntüleyici, Android için basit bir PDF okuyucusudur ve e-kitap okuyucu olarak da kullanılabilir. PDF, XPS, DjVu ve diğer birçok dosya formatını destekler. Uygulamada tam ekran desteği, gece modu, arama desteği, yer imleri, sayfa bölme vb. Bulunmaktadır. İçerik alanını en üst düzeye çıkarmak için kenar boşluklarını otomatik olarak kırpmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama oldukça basit ancak temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip.

Reklamlar içerir .

En iyi Android PDF okuyucuyu bulmanıza yardımcı olacak bu listeyi buldunuz mu? 

Bir başka makale: Ücretsiz ve En İyi Android Kamera Uygulamaları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli