Sıradaki içerik:

Sohbetlerin Telegram’a aktarılması neden tehlikelidir?

e
sv

2021 En İyi 9 AirPods ve AirPods Pro Alternatifi

03 Şubat 2021 15:39
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En iyi AirPods Alternatifleri

En iyi AirPods Alternatifleri konusunu sizler için derledik. Apple, yalnızca küresel olarak en büyük akıllı telefon pazar payı değil, aynı zamanda tüm dünyanın takip edeceği trend belirleyicidir.

İlk AirPod’lar 2016’da piyasaya sürüldüğünden beri, yüzlerce AirPods alternatifi, yani gerçek kablosuz kulaklık piyasada ortaya çıktı. Ve bu “yüzlerce”, kelimenin tam anlamıyla bol miktarda bulunan AirPods knockoff veya AirPods benzeri kulaklıkları içermez.

Ucuz AirPod’lar ve Sahte AirPod’lar artık bir şey haline geldi. Bütçeden prime, artık her fiyat segmentinde bir AirPods benzerleri var.

Bu yazıda, en iyi AirPods benzerlerinden bazılarının yanı sıra şu anda satın alabileceğiniz en iyi AirPod’lardan bazılarını tartışacağız.

En İyi AirPods Alternatifleri 2021

 1. Samsung Galaxy Buds Live
 2. Jabra Elite 85t
 3. Samsung Galaxy Buds Pro
 4. Sony WF-1000XM3
 5. Realme Buds Air Pro
 6. OnePlus Buds
 7. Oppo Enco X
 8. TickPods 2 Pro+
 9. Lypertek Tevi

1. Samsung Galaxy Buds Live

AirPod’ların açık tasarımını tercih ediyorsanız, Galaxy Buds Live sizin için en iyi AirPod alternatiflerinden biridir.

Galaxy Buds Live, fasulye şeklinde bir tasarıma sahiptir ve mükemmel ses kalitesi sunar. Tıpkı AirPod’lar gibi, gürültü engelleme de onun güçlü yanı değildir.

Bununla birlikte, benzersiz ergonomik tasarım ve tek başına parlak yüzey, onu bir AirPods alternatifi olarak düşünmek için yeterlidir. Galaxy Buds Live, bir Samsung Galaxy akıllı telefonla en iyi şekilde eşleşir.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık5,6 g
Pil ömrüANC ile 6 Saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Evet
Bluetoothv5.0
IP derecelendirmeIPX2
FiyatRs. 11.990 (~ 164 ABD doları)

2. Jabra Elite 85t

Jabra Elite 85t, AirPods Pro alternatifini arayanlar için, o kadar derin gürültü önleme ve mükemmel basa sahip olduğu için.

Elite 85’in “yarı açık” bir tasarımı var, bu da AirPods Pro’nun aksine kulaklıkların kulağın yalnızca yarısına kadar girdiği anlamına geliyor. Dışarıdaki gürültüyü tamamen kapatmak istiyorsanız, önceki model Jabra Elite 75t’ye gidebilirsiniz.

Jabra Elite, Jabra Sound + Android ve iOS uygulaması sayesinde de yapılandırılabilir. Ayrıca, AirPods alternatifinin aynı anda iki cihaza bağlanabildiği çok noktalı Bluetooth eşleştirme özelliğine sahiptir. Genel olarak, en iyi AirPods Pro alternatiflerinden biridir.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık7 g
Pil ömrüANC ile 5.5 Saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Evet
Bluetoothv5.1
IP derecelendirmeIPX4
Fiyat17.999 Rupi (~ 246 $)

3. Samsung Galaxy Buds Pro

Galaxy Buds Pro, Samsung’un en yeni gerçek kablosuz kulaklıklarıdır. AirPods Pro tasarımına uymazlar, ancak kulak kanalını hemen kapatırlar. Gürültü giderme ve ses kalitesi birinci sınıftır.

Yine, bir Samsung Galaxy akıllı telefonunuz varsa, çok daha iyi. Çünkü AirPods alternatifi Bixby’yi yalnızca sesli komutlarla tetikleyebilir, başka hiçbir şey yapamaz. Genel olarak, Galaxy Buds Pro, 2021’deki en iyi AirPods alternatiflerinden biridir.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık6,3 g
Pil ömrüANC ile 5 Saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Evet
Bluetoothv5.0
IP derecelendirmeIPX7
FiyatRs. 15.990 (Hindistan), 199 $ (ABD)

4. Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3, “Sony” sesine sahiptir ve bu nedenle 2021’de satın alabileceğiniz en iyi AirPod alternatiflerinden biridir.

Tamamlayıcı uygulama sayesinde, ses kalitesi de ihtiyaçlarınız için kişiselleştirilebilir. Sony WF-1000XM3’te gürültü giderme de oldukça iyi. Ancak insanlar, dokunma hareketlerinin AirPod’larda olduğu kadar pürüzsüz ve hızlı olmadığından şikayet ettiler.

Ayrıca, arama kalitesi tam olarak işarete uygun değil. Bununla birlikte, lüks tasarımı ve mükemmel ses kalitesi kesinlikle incelemeye değer.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık8,5 g
Pil ömrüANC ile 4 Saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Evet
Bluetoothv5.0
IP derecelendirmeHayır
FiyatRs. 14.990 (~ 205 ABD Doları)

5. Realme Buds Air Pro

En iyi AirPods Alternatifleri arasında olan Ucuz AirPods taklitleri arıyorsanız, Realme Buds Air Pro mükemmel bir satın alma. 68 dolarlık kulaklıklar, Aktif gürültü engelleme, şeffaflık modu ve bas kuvvetlendirme ile birlikte gelir.

Tabii ki, Sony, Samsung ve diğerlerinin en iyi AirPods alternatifi ile karşılaştırılamaz. Ancak, bu Çinli akıllı telefon üreticilerinin uygun fiyatlı segmentte neler yapabileceğini görünce kesinlikle şok olacaksınız.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık5 g
Pil ömrüANC ile 5 Saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Evet
Bluetoothv5.0
IP derecelendirmeIPX4
FiyatRs. 4.999 (~ 68 $)

6. OnePlus

En iyi AirPods Alternatifleri

En iyi AirPods Alternatifleri arasında olan Bir başka en iyi AirPods klonu, OnePlus Tomurcukları adı verilen OnePlus’tandır. Bir OnePlus akıllı telefonunuz varsa iyi eşleşirler ve Android için en iyi AirPods alternatifi olarak adlandırılabilirler.

80 dolarlık tomurcuklar özelliklerle dolu ve tek bir şarjla 7 saatlik muazzam bir pil sunarken, gerçek AirPod’lara pek yakın değiller. Aslında, kalite söz konusu olduğunda acınacak haldeler.

Ancak, fiyat etiketini akılda tutmak önemlidir. Bunun nedeni, 80 $ fiyat etiketi altındaki her AirPods alternatifinin, altın standart, yani AirPod’lar kadar iyi olmayan bir şeye veya diğerine sahip olmasıdır.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık4,7 g
Pil ömrü7 saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Hayır
Bluetoothv5.1
IP derecelendirmeIPX4
FiyatRs. 4.990 (~ 68 ABD doları

7. Oppo Enco X

En iyi AirPods Alternatifleri

En iyi AirPods Alternatifleri arasında olan Oppo Enco X, Oppo’nun AirPods Pro’nun ucuz sürümünü bulma girişimidir. AirPods alternatifi, iki seviyeli aktif gürültü engelleme ve mükemmel ses kalitesi ile birlikte gelir.

Hareket kontrolü, Oppo’nun kulaklıklarında her zaman iyi olmuştur ve bu da farklı değil. Bununla birlikte, ANC açıkken, pil daha yüksek fiyatlı AirPods alternatiflerinde görmeyeceğiniz bir düşüşe neden olur.

Bunun dışında, iPhone kullanıcıları iOS uygulaması olmadığı için bazı sorunlarla karşılaşabilir. Bununla birlikte, şu anda piyasada bulunan en iyi AirPod alternatiflerinden biri olduğu söyleniyor.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık4,8 g
Pil ömrüANC ile 4 Saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Evet
Bluetoothv5.2
IP derecelendirmeIP54
FiyatRs. 9.990 (~ 136 ABD doları)

8. TickPods 2 Pro +

En iyi AirPods Alternatifleri

En iyi AirPods Alternatifleri arasında olan Premium fiyat segmentindeki en iyi AirPods taklitlerinden biri, TickPods 2 Pro +. TickPods 2 Pro’yu inceledik, bu yüzden bunun değerli bir AirPods alternatifi olduğunu biliyoruz.

TickPods 2 Pro +, el hareketi kontrolleri, çift mikrofon gürültü önleme, ses kaydırıcısı ile birlikte gelir ve aptX sesini destekler; tüm bunlar, birinci sınıf kablosuz kulaklıklarda bile nadir bulunan bir bulgudur.

TickPods 2 Pro + aynı AirPods 2. nesil tasarıma sahiptir, bu nedenle en iyi gürültü engellemeyi beklemeyin. Ayrıca, pil yedeği, tek şarjla 4 saatlik oynatma ile alt taraftadır.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık4.4 g
Pil ömrü4 saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Hayır
Bluetoothv5.0
IP derecelendirmeIPX4
Fiyat13.000 Rs (Hindistan), 118 $ (ABD)

9. Lypertek Tevi

En iyi AirPods Alternatifleri

En iyi AirPods Alternatifleri arasında olan 95 $ ‘lık Lypertek Tevi, fiyatına göre ses kalitesiyle büyük beğeni topladı. AirPods alternatifi gürültü engelleme özelliğine sahip değildir, ancak tasarımı sizi ortam gürültüsünden yeterince izole eder.

Kulaklıklar, bu fiyat noktasında pek bulunmayan aptX’i destekliyor. Ayrıca Lypertek, 10 saat kesintisiz çalma ve toplam 70 saat vaat ediyor.

Mikrofon kalitesi işarete bağlı değil. Ne olursa olsun, bu fiyat noktasında, gerçekten 2021’in en iyi AirPod alternatiflerinden biridir.

Özellikler ve Fiyat
Ağırlık
Pil ömrü10 saat
Aktif Gürültü Engelleme (ANC)Hayır
Bluetoothv5.0
IP derecelendirmeIPX7
Fiyat6.900 Rupi (~ 95 $)

En iyi AirPods alternatifleri konusundan sizlere bahsettik eğer unuttuğumuz bir marka veya model var ise bizlere yorumlarda bildirin. Bunlar bu yıl satın alabileceğiniz en iyi AirPods alternatifleri arasındakilerden bazılarıydı. Umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Apple Airpods Android Cihazlarda Çalışır mı?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli