Sıradaki içerik:

18 Ücretsiz Film İndirme Siteleri [2021]

e
sv

2021 En İyi Telefon Temizleme ve Hızlandırma Uygulamaları

03 Şubat 2021 16:29
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları konusunu sizler için derledik. Android’de rutin bakım bir zorunluluk değildir ancak Android telefonunuzu zaman zaman yenilemek kesinlikle iyi bir fikirdir. İşte burada Android temizleyiciler devreye girer. Bir cihazın performansını artırabilir, pil ömrünü uzatabilir ve gereksiz dosyalardan kurtulabilirler.

Peki bu Android temizleme uygulamaları gerçekten çalışıyor mu? Bazı durumlarda yardımcı olurlar. Örneğin, önbellek dosyaları zamanla birikir ve temizlenmesi gerekir. Ayrıca, reklamlardan ve küçük resimlerden gelen önemsiz şeyler çok fazla yer kaplar.

Android temizleyici uygulamalar, gereksiz dosyaları bulmak ve onları silmenize yardımcı olmak için mükemmel bir iş çıkarır. Ancak bunları RAM temizliği için kullanmak, Android’in daha yeni sürümleri buna iyi baktığından artık kullanılmıyor.

Bütçeye uygun bir telefon veya performansı yavaşlamış eski bir telefon kullanıyorsanız, 2021 yılının Android için en iyi temizleyici uygulamaların listesine bir göz atın. En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları konusuna bir bakalım.

En İyi 10 Android Temizleyici Uygulaması 2021

 • SD Maid
 • Norton Clean
 • CCleaner
 • Google’dan Dosyalar
 • Droid Optimizer
 • Ace Temizleyici
 • AVG Temizleyici
 • Avast Temizleme ve Yükseltme
 • Hepsi Bir Arada Araç Kutusu: Temizleyici, Güçlendirici, Uygulama Yöneticisi
 • Android için Temizleyici

1. SD Maid

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları arasında olan SD Maid muhtemelen en çok küçümsenen telefon temizleme uygulamasıdır. Uygulama, Android’de gereksiz dosyaların derinlemesine temizlenmesi ile bilinir.

Bu amaçla, ekstra dosyaları yönetmek için çok çeşitli araçlar sunar. Önbellek ile işiniz bittiğinde, yinelenen dosyalar, önceden yüklenmiş uygulamalardan kalan dosyalar, mevcut uygulamaları yönetebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda mükemmel bir cihaz depolama analizörüdür ve kullanıcılara cihazın depolama alanı hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunar. Bu widget’lar, temizleme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.

Ayrıca, Android için bu daha temiz uygulamayı kullanarak temizleme sürecini planlayabilirsiniz. Ancak, Zamanlayıcı ve diğer birkaç özellik yalnızca SD Maid Pro kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Kullanıcı arayüzü temiz ve yapılandırılmış olsa da, onu asmak biraz zaman alabilir.

Play Store Değerlendirmesi – 4.4
İndirme – 10 milyondan fazla

SD Maid’in Özel Özellikleri

 • Bir dosya gezgini ile birlikte gelir
 • Veritabanını optimize edin
 • Derinlemesine dosya temizleme

2. Norton Clean

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları arasında olan  Android telefon temizleme uygulaması, güvenlik sektöründe anti-virüs ürünleriyle tanınan Norton tarafından geliştirilmiştir. Reklamsız en iyi android temizleyici uygulamalardan biridir. Temizleyici uygulamasına verimliliği ve kullanıcı gizliliğini korumak için güvenebilirsiniz.

Norton, milyonlarca uygulamanın gereksiz dosya davranışını analiz ettiğini ve bu nedenle gereksiz dosyaları doğru bir şekilde kaldırdığını söylüyor. Android için temizleyici, silinen uygulamalar, önbellek dosyaları ve daha fazlası tarafından geride kalan artık dosyaları arar. Ayrıca, kullanıcıların önceden yüklenmiş uygulamaları kaldırmasına da olanak tanır. Bunun da ötesinde, nadiren kullandığınız uygulamaları silmek için öneriler alacaksınız.

Sonuç olarak Norton, artık gereksiz dosyaları kaldırmak sonuçta size bir performans artışı sağlayacağından en iyi telefon temizleme uygulamalarından biridir.

Play Store Değerlendirmesi – 4.6
İndirme – 5 milyondan fazla

Norton Clean’in Özel Özellikleri

 • Ayrı uygulamaların önbelleğini temizleme seçeneği.
 • Kullanıcıların uygulamaları SD kartlara taşımasına izin ver
 • Bloatware kaldırmaya yardımcı olur

3. CCleaner

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları arasında olan  Telefon temizleme uygulaması yalnızca Android için değil, Windows 10 PC’ler  ve  macOS için de harikalar yaratıyor  . CCleaner kullanarak gereksiz dosyaları kaldırabilir, telefonunuzun RAM’ini temizleyebilir ve daha fazla alan kazanabilirsiniz. Android için en iyi ücretsiz temizleyicilerden biridir.

Size aynı anda birden fazla uygulamayı kaldırma seçeneği sunar. Depolama Çözümleyicisi özelliği, akıllı telefonunuzdaki alanın nasıl kullanıldığı konusunda size daha iyi bir fikir verir.

Temel temizleme işlevlerinin yanı sıra, Android için CCleaner ayrıca bir sistem izleme aracına sahiptir. Farklı uygulamaların CPU kullanımına, uygulamalar tarafından tüketilen RAM’e ve cihazın sıcaklık seviyelerine göz kulak olmanızı sağlar.

CCleaner, Android için harika bir temizlik uygulaması olsa da, kullanıcıları rahatsız edici reklamlarla rahatsız ettiği ve bir kez kullanıcının verilerini  izinleri olmadan topladığı için eleştirildi .

Play Store Değerlendirmesi – 4.7
İndirme – 50 milyondan fazla

CCleaner’ın en iyi özellikleri

 • Yeni güncelleme, sistem izinlerini daha iyi yönetiyor
 • Sistem analizörü ekstra faydalar sağlar
 • Her uygulamanın depolama üzerindeki bireysel etkisini kontrol etme seçenekleri
 • Uygulamaların toplu olarak kaldırılması

4. Files By Google

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları arasında olan  Google Files, Android kullanıcıları için kullanımı kolay, güvenilir bir telefon temizleme uygulamasıdır. Önemsiz dosyaları temizlerken, uygulama kullanıcılara eski memleri, fotoğrafları, kullanılmayan uygulamaları ve çok daha fazlasını silmelerini önerir.

File by Google ile ilgili en iyi bölüm, öncelikle bir dosya yöneticisi olması ve hızlı bir çevrimdışı dosya aktarım hizmeti sunması ve bu da onu çok yönlü mükemmel hale getirmesidir. Üstelik hiç reklam yok. Diğer bir deyişle, reklamsız en iyi android temizleme uygulamasıdır.

Kullanıcıların dosyalarını ve klasörlerini yönetmelerine yardımcı olan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Ancak temizlemeye geri dönersek, uygulama, kullanıcıların alanı dolmadan önce silinmesi için yararlı öneriler gönderir. Bununla birlikte, burada belirtilen diğer en iyi Android temizleyici uygulamalara kıyasla belirli temizleme özelliklerinin eksikliğini hissedebilirsiniz.

Play Store Değerlendirmesi – 4.6
İndirme – 500 milyondan fazla

Google Dosyalarının Özel Özellikleri

 • Dosyaları temizlemek için akıllı öneriler
 • Ayrıca, hızlı bir çevrimdışı dosya aktarım hizmeti sunan bir dosya yöneticisi
 • Akıllı filtrelerle dosyaları daha hızlı bulmanıza yardımcı olur

5. Droid Optimizer

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları arasında olan  Droid Optimizer, Android için en eski ve en hafif temizleyici uygulamalardan biridir. Kullanıcı arayüzü biraz eski görünse de, çoğu akıllı telefonda mükemmel bir Android temizleme işi yapar. Bu şekilde tercih ederseniz, uygulama ayrıca karanlık bir temaya sahiptir.

Android uygulamasının ön tarafında RAM’in yanı sıra kalan boş alanı ayrıntılandıran bir gösterge paneli vardır. Android’inizi temizlerken arka plan işlemini tek dokunuşla sonlandırabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı otomatik temizlemeye de ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı, hassas izinler verilmiş olabilecek uygulamalara da bakabilmenizdir. Ayrıca, uygulama reklamsızdır.

Genel olarak, Droid Optimizer, 2021’de kullanabileceğiniz Android için en iyi temizleyici uygulamalardan biridir.

Play Store Değerlendirmesi – 4.4
İndirme – 1 milyondan fazla

Droid Optimizer’ın Özel Özellikleri

 • Hangi Android uygulamalarının kritik izinlere sahip olduğunu kontrol edin
 • Tek dokunuşla temizleme

6. Ace Cleaner

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları arasında olan  Basit ama etkili bir Android temizleyici uygulaması olan Ace Cleaner size telefon optimizasyonunda yeni bir deneyim sunabilir. Ace Clean, Ace Boost, Quiet Notification, Battery Saver ve CPU Cooler gibi öne çıkan özellikleri ile Ace Cleaner, telefonunuzun performansını artırabilir ve en üst düzeye çıkarabilir.

Deponuzda benzer fotoğrafları bulabilen ve bunları silme, favorilerinizi koruma ve alanı temizleme seçeneği sunan harika bir yinelenen fotoğraf temizleyiciye sahiptir. Birden fazla özellik ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile 2021’in en iyi android temizleyicisidir.

Play Store Değerlendirmesi – 4.6
İndirme – 10 milyondan fazla

Ace Cleaner’ın Özel Özellikleri

 • Otomatik olarak başlayan uygulamaları durdurmak için Ace Boost
 • Bildirimleri sessize almak için entegre DND modu
 • Facebook için özel bir temizleme aracı
 • Entegre uygulama kilidi

7. AVG Temizleyici

AVG Cleaner, deneyebileceğiniz en iyi Android temizleme uygulamalarından biridir. Gereksiz dosyaları temizlemenin yanı sıra, aynı zamanda bir dosya yöneticisi, bellek güçlendirici ve kötü kaliteyi veya yinelenen fotoğrafları ortadan kaldıran akıllı bir fotoğraf analizörü olarak da görev yapar.

Temizleyici uygulama, pilin ücretini düşüren uygulamaları analiz eder ve kullanımınıza bağlı olarak bunları durdurmanızı veya kaldırmanızı ister. Uygulama içinde, arka plan uygulamalarını kolayca kapatabilir, böylece cihazın performansını artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, temizleyici uygulamada pil tasarrufu seçenekleri de var.

En iyi bölüm, uygulamanın pili nasıl tükettiğine ve kullanım analizlerinize ilişkin kısa bir özet veren uygulama analizidir. Reklamlar biraz can sıkıcı olabilir, ancak genel olarak harika bir telefon temizleme uygulamasıdır.

Play Store Değerlendirmesi – 4.6
İndirme – 50 milyondan fazla

AVG Cleaner’ın Özel Özellikleri

 • Otomatik temizleme ayarları
 • Depolama analizörlü dosya yöneticisi
 • Uygulamaları hazırda bekletme seçeneği

8. Avast Clenaup

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma

Avast, Android kullanıcıları için daha temiz bir uygulamaya sahip en iyi antivirüs sağlayıcılarından biridir. Özellikler açısından, uygulama, bir fotoğraf analizörü ve uygulamaları hazırda bekletme seçeneği olduğu için AVG temizleyiciye oldukça benzer.

Bununla birlikte, bulut depolama entegrasyonu ve güvenli temizlik gibi uygulama hakkında birkaç benzersiz şey var. Fotoğraf iyileştirici altındaki resimlerin boyutunu da optimize edebilirsiniz, ancak bu özellik yalnızca ücretli kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Önemsiz dosyalardan kurtulma konusunda ciddiyseniz, Avast 2021’de Android için en iyi temizleyici uygulama.

Play Store Değerlendirmesi – 4.7
İndirme – 50 milyondan fazla

Avast Cleanup’ın Özel Özellikleri

 • Fotoğraf iyileştirici
 • Pil profilleri
 • Temizlik danışmanı

9. All-In-One Toolbox

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma

En iyi telefon temizleme ve hızlandırma uygulamaları arasında olan  All-In-One Toolbox, adından da anlaşılacağı gibi, önemsiz dosyaları temizlemekten çok daha fazlasını idare edebilen çok amaçlı bir Android temizleme uygulamasıdır. Uygulama, akıllı telefonunuzun üretkenliğini artırmak için 30’dan fazla araca sahiptir. Kök olmadan bile çalışan bir sistem uygulaması kaldırıcıya sahiptir. Boot Speedup, telefonunuzu yeniden başlattığınızda hangi uygulamaların (sistem uygulamaları dahil) başlatılması gerektiğini seçmenize olanak veren bir özelliktir.

Uygulama yöneticisi, uygulamaları toplu olarak kaldırma veya yükleme ve uygulamaları telefon belleğinden çıkarılabilir depolamaya taşıma seçenekleriyle birlikte gelir. Hepsi Bir Arada Araç Kutusu, size daha hızlı, daha temiz bir arayüz sunmayı amaçlamaktadır ve Android için kolayca en iyi ücretsiz temizleyicidir.

Play Store Değerlendirmesi – 4.5
İndirme – 10 milyondan fazla

Hepsi Bir Arada Araç Kutusunun Özel Özellikleri

 • Yüksek çözünürlüklü resimlerin kapladığı alanı azaltmak için fotoğraf kompresörü
 • Telefon donanım bilgisi denetleyicisi
 • Cihazınızda depolanan büyük dosyaları tanımlama özelliği
 • Boş klasörleri ve uygulama artıkları silme seçeneği

10. Android Cleaner

Android için güçlü virüs temizleyici, çok sayıda temizleme özelliği ile birlikte gelir. Önbelleği kaldırabilir, RAM’i artırabilir ve kullanıcı müdahalesi olmadan periyodik olarak çalışabilir. Systweak’in pil tasarrufu özelliği, kullanılmayan arka plan uygulamalarını kapatabilir ve ayrıca cihaz sıcaklığını gösterebilir.

Android için en temiz uygulama, artık kullanmadığınız uygulamaları görüntüleyebilen bir uygulama yöneticisiyle birlikte gelir. Cihazınızdaki gizli dosyaları görüntüleyebilir ve silebilirsiniz.

Ek olarak, dosyalarınızı uygulamadan da yedekleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Android temizleyici, cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bir gereksiz dosya temizleyici, yinelenen dosya temizleyici, uygulama hazırda bekletme aracı vb. İçerir.

Play Store Değerlendirmesi – 4.3
İndirme – 1 milyondan fazla

Systweak’in Özel Özellikleri:

 • WhatsApp medya dosyalarını tek bir yerde görüntülemek için WhatsApp Modülü
 • Belirli uygulamalardan gelen bildirimleri kapatmak için bildirim modülü
 • Gizli dosyaları görüntüleme, arşivleme, yeniden adlandırma ve silme seçeneği
 • Oyun deneyimini iyileştirmek için oyun güçlendirici

Sıkça Sorulan Sorular

Android’de önbellek nasıl temizlenir?

Bir Android temizleyici uygulaması kullanarak Android’de önbelleği temizleyebilirsiniz. Bunu, Android depolama ayarlarına giderek veya uygulama yönetimi ayarları altında belirli bir uygulamanın önbelleğini temizleyerek manuel olarak da yapabilirsiniz.

Android cihazınızı nasıl hızlandırırsınız?

Android cihazınızı hızlandırmanın en iyi yolu, önbelleği ve gereksiz dosyaları silmektir. Yine, manuel olarak veya bir Android temizleyicinin yardımıyla yapabilirsiniz.

Bir Android temizleyici uygulamasına ihtiyacınız var mı?

Manuel olarak yapamayacağınız bir Android temizleyicinin yaptığı hiçbir şey yoktur. Bununla birlikte, süreci kolaylaştırır.

Android için en iyi önbellek temizleme uygulaması nedir?

FilesGo’nun uygulama içi reklamları olmadığı ve kullanımı kolay bir arayüz sunduğu için en iyi önbellek temizleyicilerinden biri olduğuna inanıyoruz. Bunun da ötesinde, belirli cihazlarda yüklü olarak gelir, böylece önemsiz şeyleri kaldırmak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyaç duymaz.

Android cihazımda RAM’i nasıl boşaltabilirim?

Bir Android cihazda RAM’i temizlemenin birden fazla yolu vardır.
– Son uygulama menüsünden arka plan işlemlerini
sonlandırma – Android ayarlarında uygulamaları “Zorla durdurma”.
– Geliştirici ayarlarında animasyonları devre dışı bırakma ve arka plan işlem sınırlarını ayarlama.

Android cihazımda nasıl yer açabilirim?

Android cihazınızda hangi istenmeyen dosyaların yer kapladığını görmek için Dosya Yöneticisi uygulamasını kullanın. Bunları manuel olarak silin veya herhangi bir Android temizleyici uygulamasını kullanın.

Telefonunuzun önbelleğini temizlediğinizde ne olur?

Önbelleği temizlemek, işleri daha hızlı yüklemek için kullanılan geçici dosyaları kaldırır. Ancak, işin iyi tarafı, depolamayı da temizler.

Bu 2021 için Android temizleyici uygulamalar listesini faydalı buldunuz mu? Yorumlarda başka uygulamalar var ise burada paylaşabilirsiniz. En iyi telefon temizleme ve hızlandırma konusunda sizlere yardımcı olmak için eğer bir yerde takılırsanız aşağıdaki yorumlarda bizlere bildirin.

Bir başka makale: En İyi Telefon Video Düzenleme Uygulaması [2021]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli