Sıradaki içerik:

WhatsApp Grubu Nasıl Silinir?

e
sv

En İyi Araba Aksesuarları [2021]

62 okunma — 02 Şubat 2021 13:32
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Araba Aksesuarları

En iyi araba aksesuarları ve aletlerini arıyorsanız, kıtlık yoktur. Onlardan yüzlercesini satış sonrası pazarında bulabilirsiniz. Açıkçası, hepsi gerekli veya yararlı değil. Bununla birlikte, 2021’in en iyi araba cihazlarından bazılarının bir listesini hazırladık.

Bunların çoğu, sürücünün türü ne olursa olsun herkes için sahip olunması gereken aksesuarlardır. Bu yüzden daha fazla uzatmadan, özüne geçelim. En İyi Araba Aksesuarları konusuna bir bakalım.

En İyi Araba Aksesuarları ve Aksesuarları 2021

Bunlar, tüm araç sahiplerinin arabalarında sahip olması gereken en kullanışlı araç veya aksesuarlardan bazılarıdır.

1. Lastik Şişirme Pompası

İster sık ​​sık uzun yolculuklara çıkın, ister arabanız uzun süre park halinde kalıyor, lastik şişirici çok faydalı bir ekipman parçasıdır.

Çoğu zaman, çok düşük lastik basıncımız veya hatta lastiğimiz patladığında ve yakınlarda benzin istasyonu veya tamircinin olmadığı durumlarla karşılaşıyoruz. Bu gibi durumlarda, bir lastik şişirici kullanarak lastiğinize hava pompalayarak onu en temel araç gereçlerinden biri haline getirebilirsiniz.

Fişini orta konsolun altındaki bağlantı noktasına bağlayarak kullanabilirsiniz. Yakındaki herhangi bir otomotiv pazarından satın alabilir veya çevrimiçi olarak sipariş edebilirsiniz. Dışarı kontrol edebilirsiniz Mi Taşınabilir Hava Kompresörü şarj ve herhangi bir harici güç kaynağı olmadan kullanılır.

2. Taşınabilir Araç Aküsü Takviye Cihazı

Bazen araç aküleri, ateşlemeyi başlatamayacakları bir seviyeye kadar boşalır. Bu gibi durumlarda, başka bir pil kullanarak yeniden başlatmanız gerekir. Günümüzde çoğu otomobil üreticisi, bu tür acil durumlar için yol yardım hizmetleri sağlamaktadır.

Ancak bazen hizmetin kullanılamadığı uzak bölgelerde sıkışıp kalabilirsiniz. Ayrıca, bir şikayeti kaydettiğinizde, bir teknisyenin bulunduğunuz yere ulaşması biraz zaman alır. Kendi taşınabilir takviyeli marş araba aksesuarınızı kullanarak arabanızı anında çalıştırabilirsiniz.

3. El Temizleyici Dezanfektan

Arabamızı kullanarak yerleri geziyor ve farklı insanlarla tanışıyoruz. Bu nedenle, arabanızda neden bir el dezenfektanı kullanmanız gerektiğini size söylememize gerek olmadığına inanıyoruz. El dezenfektanı, bugünlerde herkesin sahip olması gereken bir aksesuardır.

Bu nedenle, ya standart bir dezenfektan şişesi bulundurmalısınız ya da pille çalışan bir dağıtıcı takmalısınız.

4. Dashcam

Dashcam, en iyi araç aygıtları listesine kolayca girer. Bir kaza durumunda veya adli makamlara yanlış bir uygulama durumunda delil sağlamak için kullanılır.

Bunun dışında tüm yolculuğunuzu, eğlenceli anlarını ve çok daha fazlasını kaydedebilirsiniz. Ek olarak, ekranda canlı video akışı sağlayan ve daha iyi ve daha güvenli bir sürüş deneyimine katkıda bulunan birçok iyi araç içi kamera vardır.

5. Hava Temizleyici

Adından da anlaşılacağı gibi bir hava temizleyici, kabin içindeki havayı temizler. Ayrıca, iyi hava temizleyicileri zararlı bakterileri de ortadan kaldırır ve hoş bir koku yayar.

Hava temizleyici faydalı bir aksesuardır ve bu nedenle Kia ve Hyundai gibi bazı otomobil üreticileri bunları arabalarında zaten sağlıyorlar.

6. Cep Telefonu Yuvası / Tutucusu

Tüm arabalarda navigasyon, Android Auto veya Apple CarPlay’i destekleyen bir bilgi-eğlence sistemi bulunmaz. Benzer bir arabanız varsa, cep telefonu yuvası kullanışlı bir araç aygıtıdır. Bir cep telefonu yuvası kullanarak, akıllı telefonunuzu yön tarifi için kolayca kullanabilirsiniz.

Talimatlar için cep telefonunuza tekrar tekrar bakmanız gerektiğinde sürüş çok zor hale gelir. Bu nedenle, bir cep telefonu yuvası böyle bir durumda çok yararlıdır.

7. Taşınabilir Elektrikli Süpürge

Arabanızın içten dışa parlamasını isteyen sizseniz, o zaman sizin için mükemmel araba aksesuarıdır. Elektrikli süpürge, arabanızın yer paspaslarını ve koltuk kılıflarını temizlemede veya birisi yanlışlıkla bir torba kraker döktüğünde yararlı bir araçtır.

8. Taşınabilir Şarj Cihazı

Seviye 2 AC şarj cihazları genellikle standart Seviye 1 şarj cihazlarından daha hızlıdır. EV’nizi standart şarj cihazlarından üç kata kadar daha hızlı şarj edebilirler. Aracınızı 240V beslemesi ve 40A devresi varsa her yerde şarj edebilirsiniz.

Seviye 2 şarj cihazlarının en iyi yanı, neredeyse tüm EV’lerle uyumlu olmalarıdır.

9. USB Kablosu

İnsanların sıklıkla unuttuğu küçük ama çok kullanışlı ekipman. Tüm arabalarda kablosuz şarj yoktur. Bu nedenle, bir USB kablosu bağladığınız anda cep telefonunuzu şarj etmeye başladığında tüm araç kullanıcıları için sahip olunması gereken bir araçtır.

10. Arabalar İçin Hayat Kurtaran Araç

Arabanıza sıkışıp kaldığınız bir durum hayal edin. Şey, biraz ürkütücü ama olabilir. Hayat kurtaran aletler arabanızdan kaçmanıza yardımcı olabilir.

Çoğunlukla hayat kurtaran aletler, emniyet kemeri kesme ve cam kırma özelliğine sahiptir. Bunlar en yaygın uygulamalar olsa da, birkaç işlevselliğe sahip bir tane satın almanızı öneririz.

11. İlk Yardım Çantası

Çoğu otomobil üreticisi, arabalarının içinde ilk yardım çantası sağlıyor. Ancak, hepsi üstün kalitede değildir. Bu nedenle, gerekli tüm ilaçlar ve merhemlerle kendi kitinize sahip olmanızı öneririz.

Ayrıca, son kullanma tarihi geçmiş ilaçlarla koşmadığınızdan emin olmak için ilk yardım çantasını birkaç ayda bir kontrol etmeyi unutmayın.

12. Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS)

Arabalarına gelince fazladan özen gösteren herkes için akıllı telefon bağlantılı bir TPMS çok tavsiye edilen bir araçtır.

Bu çok kullanışlı bir alet ve bu nedenle birçok otomobil üreticisi bunları arabalara önceden yüklenmiş olarak sağlıyor. TPMS, lastik basıncıyla ilgili bilgileri kontrol eder ve görüntüler.

Lastikteki basıncın önerilen aralığın altına düşmesi durumunda bile uyarır. Bu şekilde, hava basıncını koruyarak ve daha uzun bir lastik ömrü elde ederek daha fazla kilometre elde etmenize yardımcı olabilir.

13. Taşınabilir Kahve Makinesi

Kahve, sürüş sırasında konsantrasyonu artırdığı ve birçok faydası olduğu için insan vücudu için yakıttır. Kendine gezgin ve gezgin diyenler için bir ortak olabilir.

Taşınabilir bir kahve makinesinin neden önerilen bir alet olduğunu söylememe gerek olmadığına inanıyorum.

Araba aksesuarlarının listesi uzayıp gidebilir. Bununla birlikte, bunların 2021’de herkesin sahip olabileceği en iyi araç gereçlerinden bazıları olduğuna inanıyoruz.

En İyi Araba Aksesuarları konusunu sizler için derledik. Aklınıza gelen araba aksesuarları var ise yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir başka makale: Elektrikli Arabalar Nasıl Çalışır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli