Sıradaki içerik:

En Çok Twitter Kullanan Ülkeler Hangileridir?

e
sv

En İyi Hack Dizileri Hangileridir?

24 Temmuz 2020 15:11
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hackerlar her zaman tüm dünyada yaptıkları eylemler ile dikkat çekmiştir. Durum böyle olunca hackerlar ile ilgili dizilerde büyük ilgi görüyor. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda en iyi hacker dizisi seçenekleri arasından birkaçını seçtik.

Mr. Robot

Şu andaki en iyi en iyi hacker dizisi diyebileceğimiz Mr. Robot, gündüz bilgisayar uzmanı ve programcısı gece hacker olan Elliot’u, karanlık siber ordunun lideri olduğu söylenen yaşlı bir adam, yani Mr. Robot izliyor gibi görünüyor. Mr. Robot, Elliot‘ın ahlaki olarak çalıştığı Elliot şirketi de dahil olmak suretiyle kurumsal Amerika’yı devirmek istiyor. Elliot’un şahsi inançları ona bu çok uluslu şirketleri almasına direniyor, yalnız bir süre sonra Elliot bu şirketlerin bütün dünyayı yönetmekte olduğunu fark ediyor.

Silikon Vadisi

Kara mizah türünün en iyi örneklerinden biri olan hacker dizisi Silicon Valley dizisinde Silikon Vadisi’nde çalışan, içine kapanık ve asosyal  bir kişiliğe sahip olan bilgisayar uygulamacısı Richard ve onun beş arkadaşının hikâyesi anlatılıyor. King of the Hill adlı animasyon dizisinin yaratıcısı Mike Judge’ın  yapımcılığı ile izleyici ile buluşan bu hacker dizisi, teknoloji dünyasındaki  çalışan kişilerin başarılı olmak için geçtiği yolları göstermeye çalışıyor. 

The I.T. Crowd 

İngiliz yapımı bir komedi ve hacker dizisi olan The IT Crowd, Reynholm Industries adlı şirketin Bodrum katındaki IT departmanında çalışmak da olan Roy ve Moss’un hikayeleri anlatılıyor. Her ikisi de kendini bilgisayarlara adamış asosyal karakterler olan bu kafadarlar, şirketin aydınlık olan üst katlarında çalışan ofis elemanlarından nefret etmektedir. Bilgisayarlar ile uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan Jen’in, IT departmanına yönetici olarak atanması ile bu ikilinin keyfi iyice kaçar ama ne yapıp edip bu durumu eğlenceli bir hale getirirler. Bu hacker dizisi size  keyifli anlar yaşatacak. 

Person of Interest

Bu hacker dizisi Lost, Alias, Fringe gibi gizemlerle örülü etkin serilerin yaratıcısı J.J. Abrams yeni bir serisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu dizide bir milyoner ile eski bir CIA ajanının ortaklık kurarak suçları işlenmeden engellemeye çalışmaları anlatılıyor. Mr. Finch oldukça zengin bir adam olup, geliştirdiği bilgisayar programı ile suçları oluşmadan engellemeyi hedeflemektedir. İlgi çekici olan bu hacker dizisi bu programı hayata getirebilmek için resmi kayıtlara göre ölmüş olan eski CIA ajanı Reese ihtiyaç duymaktadır.   

Chuck

Bu hacker dizisi bilgisayarına gelen bir mesajı açan Chuck’ın hayatı, bütün devlet sırlarının beynine yüklenmesi ile bir anda değişir. Bu olaydan bir süre sonra Chuck,  iki ajan tarafından, ulusal güvenlik ile alakalı bir görev yapmaya zorlanır. John ve Sarah adındaki bu iki ajanın arasında kalan Chuck’ın hayatı hikayeye dahil olan suikastçiler ile daha da karmaşık bir hal alır.

Umarız ki sizler için özenle seçmiş olduğumuz hacker dizisi  seçenekleri hoşunuza gitmiştir ve  aradığınızı bulmanıza yardımcı olmuştur.  

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli