Sıradaki içerik:

NomadBSD 1.4-RC1 Yayınlandı

e
sv

En İyi PC iOS Emülatörleri İOS Uygulamalarını Çalıştırma

02 Şubat 2021 17:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En iyi ios emülatorleri 

 En iyi ios emülatörleri konusunu sizler için derledik. Masaüstünüzde bir mobil uygulama çalıştırmak için bir Android veya iOS emülatörü kullanmanın birçok avantajı vardır.

Örneğin, herhangi bir ek donanım maliyeti olmadan mobil aygıtın davranışını kopyalayabilirsiniz. Bir emülatör kullanarak bilgisayarınızda PUBG ve Pokemon Go gibi oyunları çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, uygulama geliştiricilerinin uygulamaların test aşamasında beklenmedik davranışları bulmasına yardımcı olur.

Piyasada tonlarca değerli Android emülatörü varken, Windows ve Mac’te iOS uygulamalarını çalıştırmak için bu tür çözümler yaygın değildir. Size yardımcı olmak için, PC ve Mac için en iyi iOS emülatörlerinin bir listesini oluşturdum.

Bu makaledeki listelerin çoğu ücretsizdir ve diğerleri emülatör programını belirli bir deneme süresi boyunca kullanmanıza izin verir. Öyleyse başlayalım:

Not: Listede belirtilen iOS emülasyon yazılımı, çoğunlukla uygulamalarını son sürüme aktarmadan önce test etmek isteyen uygulama geliştiricilerini hedeflemektedir. Bazı uygulamaların kurulumu biraz teknik olabilir ve bilgisayarlarında basit bir iOS uygulaması kullanmak isteyen normal kullanıcılar bunları pek yararlı bulmayabilir. Yukarıda bahsedildiği gibi, kullanımı kolay iOS simülasyon yazılımının gerçek bir eksikliği var. En iyi ios emülatörleri konusuna bir bakalım.

PC ve Mac için En İyi iOS Emülatörleri | 2021 Sürümü

 • Appetize.io
 • Corellium
 • iOS Simulator in Xcode
 • TestFlight
 • Electric Mobile Studio
 • Remote iOS Simulator for Windows
 • iPadian

1. Appetize.io

Appetize.io’yu dahil ettim ve bu ücretsiz hizmetin sunduğu kullanım kolaylığı nedeniyle ilk sırada listeledim. İlk etapta PC ve Mac için iOS emülatörlerinin azlığı göz önüne alındığında, yalnızca uygulamanızı web sitesine yüklemenizi isteyen bir çözüm bulmak harikadır ve gitmeniz iyi olur.

Geliştiriciler, uygulamaları web sitelerine, testlere veya diğer geliştirme aşamalarına yerleştirmek amacıyla tarayıcıda iOS simülatörlerini yayınlamak için Appetize.ion’u kullanabilir .

Fiyata gelince, bu iPhone simülatörünün ücretsiz deneme süresi, uygulamalar için size 100 dakikalık akış süresi verir. Kullanımınızı kontrol panelinden izleyebilir ve limitinize ulaştığınızda uyarılar oluşturabilirsiniz.

Platform: Web (tarayıcı tabanlı)

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz, Premium

2. Corellium

Corellium, tarayıcıda simüle edilmiş bir iOS cihazı çalıştırmak için çoğunlukla güvenlik araştırmacıları tarafından kullanılan PC’ler için başka bir iOS emülatörüdür. Corellium’un arkasındaki insanlar, iPhone jailbreak sahnesinin en eski üyelerinden biridir, bu yüzden emin ellerdesiniz.

Daha önce Corellium yalnızca kurumsal kullanıcılar için mevcuttu, ancak artık bireyler iOS sanallaştırma yazılımını da kullanabilir. Ancak, Corellium yanlış kişiler tarafından kullanılmasını istemediği için elinizi alete almak zordur.

Platform: Web (tarayıcı tabanlı)

Fiyatlandırma planları:  2 çekirdekli bir CPU planı için 99 $ / ay; 6 çekirdekli CPU planı için ayda 295 ABD doları

3. Xcode’da iOS Simulator

Apple’ın Mac için kendi geliştirdiği Xcode yazılım geliştirme ortamı, iOS, tvOS, watchOS ve iMessage için kendi uygulama simülatörüyle birlikte gelir. Dolayısıyla, birincil uygulama geliştirme paketi olarak Xcode kullanılıyorsa, dokunma, cihaz döndürme, kaydırma ve kullanıcı tarafından gerçekleştirilen diğer eylemler gibi farklı etkileşim türlerini taklit etmek yeterlidir.

Mac kullanıcıları, uygulamalarını doğrudan Xcode projesinden başlatabilir. Safari’ye diğer ücretsiz iPhone emülatörlerine göre üstünlük sağlayan şey, Xcode içinden Safari’ye erişerek web uygulamalarını test etme yeteneğidir.

Platform: Mac

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz

4. TestFlight

Artık Apple’a ait olan TestFlight, geliştiriciler tarafından Xamarin kullanılarak kodlanmış iOS uygulamalarının beta testini yapmak için sıklıkla kullanılıyor. Ayrıca, uygulamaları test etmek için Apple’ın resmi olarak önerdiği yöntem olarak da düşünebilirsiniz.

TestFlight’ın kapsamlı dokümantasyonu, PC’ler için bu iOS emülatörü için artı bir noktadır. Bu ücretsiz uygulama iOS, watchOS, tvOS ve iMessage için uygulamaları destekler. Ayrıca, son incelemeden önce uygulamaların harici beta testi için bir seçenek içerir. Bu emülasyon hizmetinin dezavantajı, nispeten teknik bir kurulumdur ve birinin ayrıca bir App Store dağıtım profili oluşturması gerekir.

Platform: Mac

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz

5. Electric Mobile Studio

Electric Mobile Studio, iOS uygulamalarını Windows bilgisayarlarda test etmenin ve çalıştırmanın ücretli bir yoludur, ancak 7 günlük tam bir ürün denemesi sunar, bu da onu bu liste için uygun bir seçim haline getirir. Öne çıkan özellikleri arasında iPhone’ların, iPad’lerin ve duyarlı uygulamaların tam teşekküllü öykünmesi ve aynı ürünü ofiste ve evde ortak çalışma kurulumları için iki makinede kullanma yeteneği yer alıyor.

Geliştiriciler ayrıca işlerini kolaylaştıran entegre WebKit ve Chrome hata ayıklama araçları nedeniyle Windows 10 için bu iPhone emülatörünü tercih ediyor. Favori kısayollarını eşlemek için kısayol tuşu gezinme tuşları eklenebilir. Windows kullanıcıları, iOS uygulaması için bu aracı Visual Studio ile kolayca entegre edebilir.

Platform: Windows

Fiyatlandırma planları:  Deneme, Ücretli

6. Windows için Uzak iOS Simülatörü

Windows PC’nizde iOS uygulamalarını test etmek için bir başka popüler seçenek, Windows için Remoted iOS Simulator’dur. Visual Studio’da Xamarin’in bir parçası olarak önceden yüklenmiş olarak gelen geliştirici odaklı bir araçtır. Microsoft, web sitesinde kullanıcıların uygulamalarını iOS simülatörü ile izleyip test edebilecekleri ayrıntılı belgelere sahiptir.

Aracın penceresi, üst kısımda Giriş, Kilit, Ayarlar ve Ekran Görüntüsü gibi yararlı seçeneklere sahip kullanışlı bir araç çubuğu gösterir. Ayarlar’dan, Touch ID benzeri işlevselliği etkinleştirebilir, statik ve hareketli koşulları simüle edebilir, sallama hareketleri, döndürme vb. Araç ayrıca iPhone benzeri dokunma hareketleri ve kalem girişi sağlar.

Windows için uzak bir iOS emülatörü olduğunu unutmamak önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse, iOS simülatörünü çalıştırmak için bir Mac gerektirir ve ardından beslemeyi bir Windows bilgisayara gönderir.

Platform: Windows

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz, Ücretli

7. iPadian

PC ve Mac’te iPad veya iPhone benzeri bir deneyim sağlamak için oldukça popüler olan iPadian gibi birçok araç var. Ancak, bu çözümler uygulamanızı / kodunuzu yüklemenize ve test etmenize izin vermez – bunun yerine, işletim sisteminizin üstünde özel bir katman gibi çalışırlar ve belirli iOS benzeri uygulamaları kendi uygulama mağazalarından yükleyebilirler. Yalnızca iOS donanımının tasarımını ve görünümünü taklit eden bir iOS simülatörü kullanmak istiyorsanız, iPadian’ı tercih edebilirsiniz.

Platform: Windows, Mac

Fiyatlandırma planları:  Ücretli

PC için iOS Emülatörü SSS

Bilgisayarımda iOS uygulamalarını çalıştırabilir miyim?

Yukarıda bahsedilen iOS emülatörlerinin yardımıyla PC’nizde iOS uygulamalarını çalıştırabilirsiniz.

BlueStacks iOS’u taklit edebilir mi?

Hayır, BlueStacks iOS’u taklit edemez. Windows veya Mac PC’nizde Android uygulamaları ve oyunları çalıştırabilen bir Android emülatörüdür.

Windows’ta iOS emülatörünü çalıştırabilir miyim?

Evet, iOS emülatörünü birçok tarayıcı tabanlı iOS stimülasyon yazılımı yardımıyla Windows üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Bu iOS odaklı listeyi de faydalı bulursunuz. Ayrıca yakında RetroArch ve PCSX2 gibi retro oyun emülatörlerinin bir listesini hazırlamayı planlıyoruz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

En iyi ios emülatörleri konusunda hangi emülatör en iyi deneyimlerinizi bizler ile yorumlarda paylaşabilirsiniz. En iyi ios emülatörleri  konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: PC’de LOL Wild Rift Nasıl Oynanır ? En Hızlı Emülatör Hangisidir ?

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli