Sıradaki içerik:

En İyi Telefon Klonlama Uygulamaları

e
sv

En İyi 5 QR Kod ve Barkod Tarayıcı Uygulaması

10 Şubat 2021 16:53
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Qr Kod ve Barkod Tarayıcı Uygulaması

Qr Kod ve Barkod Tarayıcı Uygulaması konusunu sizler için derledik. Barcode Scanner, Google Play’den 10.000.000’den fazla indirilen popüler bir barkod okuyucu uygulamasıdır. Ancak, kullanıcıların akıllı telefonlarına kötü amaçlı yazılım bulaştırdığı tespit edildikten sonra kısa süre önce Google Play Store’dan kaldırıldı. Artık gittiğine göre, akıllı telefonunuz üzerinden barkod okumak için ücretsiz bir Barkod Tarayıcı alternatifi aramanız gerektiğinden eminim.

Bu nedenle, barkodlarda kodlanmış verilerin kodunu çözmenize yardımcı olacak en iyi barkod tarayıcı uygulamalarının bir listesini derledim.

2021’de En İyi Ücretsiz Qr Kod ve Barkod Tarayıcı Uygulaması

1. Android veya iOS’ta Varsayılan Kamerayı Kullanın

Play Store’da Barkod Tarayıcının birkaç üçüncü taraf alternatifi olsa da, öncelikle iPhone’unuzdaki varsayılan kamerayı veya kodları taramak için bir Android cihazını öneririm. Oldukça basit ve kolaydır ve bir uygulama daha indirerek telefonunuzu karıştırmanıza gerek yoktur.

Uygulama Olmadan QR Kodları veya Barkodlar Nasıl Taranır?

Kodları varsayılan kamera uygulamanız aracılığıyla bir uygulama olmadan tarayabilirsiniz, böylece tek yapmanız gereken kamerayı açmak ve bir QR koduna doğrultmaktır. Ekranda küçük bir kod simgesi göreceksiniz, kodu taramak için üzerine dokunun. Ve bu kadar!

Daha yeni iPhone’larda (iOS 11 veya daha üstünü çalıştıran), uygulamaları taramak için aynı yöntemi tekrarlayabilirsiniz. Düşük ışıkta QR kodlarını taramak için el fenerini bile kullanabilirsiniz.

2. Google Lens

Google Lens, 2021’deki en iyi Barkod Tarayıcı alternatiflerinden biridir, çünkü bu uygulamanın cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaşması veya reklam görüntülemesi konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Kodları taramak için uygulamayı indirin ve akıllı telefonunuzdaki Lens seçeneğini etkinleştirin.

İndirin: Android , iOS

3. Kaspersky’nin QR Kod Okuyucusu ve Tarayıcısı

Qr Kod ve Barkod Tarayıcı Uygulaması

Bu Barkod Tarayıcı alternatifi, Kaspersky’deki siber güvenlik uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Böylece, sizi uyararak güvenli olmayan veya kötü amaçlı kodları taramaktan kaçınmanıza yardımcı olduğu için tamamen güvenebilirsiniz.

Şahsen, geçmişte QR kodlarını taradığınız web sitelerine hızlı bir şekilde geri dönmenizi sağlayan Geçmiş sekmesi özelliğini seviyorum.

İndirin: Android , iOS

4. QR ve Barkod Tarayıcı

Qr Kod ve Barkod Tarayıcı Uygulaması
Gamma Play’in QR ve Barkod Tarayıcısı, 2021’de tercih edebileceğiniz başka bir üçüncü taraf barkod tarayıcı uygulamasıdır. Taramayla ilgili tüm görevleri yerine getirebilen hepsi bir arada bir tarama aracı olarak hizmet eder.

Ayrıca, iletişim bilgileriyle birlikte QR kodlarından telefonunuzda yeni bir kişi oluşturmanıza yardımcı olur. Aynısı ürün bilgileri, Wi-Fi ağları, takvim etkinlikleri, metin mesajları vb. İçin de yapılabilir.

İndirin: Android , iOS

5. QR Kod Tarayıcı Ücretsiz

Qr Kod ve Barkod Tarayıcı Uygulaması

2021 için bu Barkod Tarayıcı alternatifi ücretsiz ve nispeten yenidir. Ancak, gizlilik nedeniyle seçtim. Kişilerle ilgisi olmayan uygulamaların hala izin istediğini fark etmiş olmalısınız. Ancak Ücretsiz QR Tarayıcı böyle bir şey yapmaz ve yalnızca kamera izni ister.

Daha da iyisi, onu kullanmak için uygulamaya kaydolmanıza bile ihtiyaç duymamasıdır. Bonus olarak, önceden taranmış QR kodlarınıza veya barkodlarınıza erişmenize izin veren geçmiş özelliğine sahiptir.

İndir: Android

Barkod Tarayıcı Uygulamasını hemen kaldırın!

Uygulama Google Play Store’dan kaldırılmış olsa da, seçmedikçe kullanıcıların cihazlarından kaldırılamaz. Bu nedenle, telefonunuzun reklam görüntülemesini önlemek için uygulamayı en kısa sürede kaldırın!

Bu durum geçen hafta The Great Suspender’ın kaldırılmasına oldukça benziyor . Bu popüler Chrome uzantısı , kötü amaçlı yazılım barındırdığı tespit edildikten sonra web mağazasından kaldırıldı.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli