Sıradaki içerik:

Popüler VPN hizmeti DDoS saldırıları gerçekleştirmek için hacklendi

e
sv

En İyi SEO Anahtar Kelime Araştırma Araçları

59 okunma — 23 Şubat 2021 15:27
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SEO Anahtar Kelime Araştırma Araçları

En iyi SEO anahtar kelime araştırma araçları, web siteniz için önemli anahtar kelimeleri belirlemeyi ve bunlar için optimize etmeyi kolaylaştırır.

Web sitenize hedeflenen anahtar kelimeleri ve  trafik akışlarını nasıl geliştireceğinizi daha iyi yapmak istiyorsanız bu araçları kullanmalısınız. Bu seo araçları, yalnızca hedeflemek istediğinizi düşündüğünüz anahtar kelimeleri kolayca bulmanıza yardımcı olur ve insanların bu konu hakkında hangi anahtar kelimeleri aradığını da gösterir.

Yalnızca anahtar kelime aramak için kullanılmayan bu araçlar aynı zamanda bunlara karşı iyi sıralama yapabilmeniz için potansiyel trafik hacimleri hakkında size fikir veren genelleştirilmiş trafik analitiğine de yardımcı olabilecek bir dizi araçlardır. Ek olarak, bazı anahtar kelime sıralama araçları, size onları hedeflemenin zorluk seviyesi hakkında bir fikir vermek için, anahtar kelimeleri rekabet gücüne göre derecelendirir.

Tüm bunlara ek olarak, en iyi anahtar kelime arama araçları, hedef kitleniz ile ürün veya hizmetleriniz arasında daha iyi bir uyum sağlayabileceklerinden, araştırmak için ilgili anahtar kelimelerin önerilerini de sağlayacaktır yani şu anahtar kelimeyi kullanırsanız daha iyi olacağını söyleyecektir. Hatta bazıları, hedeflemelerini ve sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olmak için mevcut sayfalarınıza göre önerilerde bulunacaktır.

Genel olarak, anahtar kelime arama ve araştırma araçları, web sitenizin satış hedeflerine ulaşmak için hedeflemesi gereken anahtar kelimelerin daha iyi bir analizini elde etmek için anahtar kelimeye veya konuya göre arama yaparak içeriğinizi ve trafiğinizi denetlemenin harika bir yoludur.

En İyi SEO Anahtar Kelime Araştırma Araçları

1. KWFinder

Resim: KWFinder

En iyi anahtar kelime analiz aracı  olan KWFinder , hedefli trafik sağlarken iyi sıralanması daha kolay olabilecek uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleme yeteneğine sahiptir. Yalnızca kendi web siteniz için bir anahtar kelime analizi uygulamakla kalmaz, aynı zamanda diğer web sitelerini de sıraladıkları kelimeler içinde analiz etmek için de kullanabilirsiniz, böylece rekabeti daha iyi ölçebilirsiniz.

KWFinder yalnızca aranacak anahtar kelimeler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geçmiş verilerle birlikte arama hacimleri de dahil olmak üzere anahtar kelime analizi için birçok temel ölçüm içerir. Bu, uzun vadeli trendlerin yanı sıra mevsimsel anahtar kelimelerin belirlenmesine olanak tanır ve doğru zamanda hedeflemek için bir program oluşturabilirsiniz.

2. Answer The Public

Resim: Answer The Public

Answer The Public , ek fikirler sağlayarak anahtar kelime hedeflemenizi iyileştirmek için mevcut anahtar kelime eğilimlerini keşfedebileceğiniz yenilikçi bir yol sunar.

Günde 3 milyardan fazla Google araması yapılmasına rağmen, bunların% 20’ye kadarı benzersizdir ve bu nedenle geleneksel anahtar kelime zorluğu ve analiz platformlarında görünmez. Herkese Cevap Ver’i kullanarak, kendi SEO kampanyanızın alaka düzeyini artırmak için bu önemli aramaları ve anahtar kelime önerilerini görme şansı yakalayabilirsiniz.

Bu en önemlisi, yalnızca insanların Google’da hangi konuları aradıkları hakkında daha iyi bir fikir edinebilmeniz değil, aynı zamanda ne düşündüklerine dair bir fikir edinebilmeniz değil. Bu, Answer the Public’i yalnızca SEO ajansları için değil, aynı zamanda genel pazarlama ve PR ile ilgilenenler için de değerli bir araç haline getiriyor.

3. Spyfu

SEO Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Resim: Spyfu

En iyi anahtar kelime araştırma aracı olan, Spyfu  yalnızca organik sıralamalara değil, aynı zamanda Google Adwords ile kullanılan anahtar kelimelere dayalı bir anahtar kelime veritabanı sağlamada uzmanlaşmıştır. Sonuç, sadece anahtar kelimeleri değil aynı zamanda rakipler tarafından hem organik hem de ücretli aramada kullanılan anahtar kelime varyasyonlarını izleme yeteneğidir ve güçlü bir analiz ve anahtar kelime araştırma platformu sağlar.

Anahtar kelime araştırma aracının kendisi, yalnızca sıralı anahtar kelimeleri değil, aynı zamanda PPC kampanyalarında kullanılan anahtar kelimeleri de izleme yeteneği ile Google’ın kendi anahtar kelime öneri aracından daha derin bilgiler sağlamayı sunar. Bu, kendi anahtar kelime araştırmanız için her iki bilgi kümesini de kaynak edebileceğiniz anlamına gelir.

Daha da iyisi, işlemsel anahtar kelimeleri belirleme becerisidir, böylece trafiği daha iyi dönüştüren anahtar kelimelere odaklanarak miktar yerine anahtar kelime kalitesine izin verebilirsiniz. Ayrıca, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için kullanılan anahtar kelimeleri ayırt edebilirsiniz.

SEO Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Resim: Google Trend

Ücretsiz anahtar kelime araştırıcısı olan, Google, Google Ads PPC kampanyaları için kendi anahtar kelime öneri aracını sunsa da, belki de anahtar kelime analizi için en değerli araç Google Trendler’dir . Bu, özellikle internetin sürekli değişen ve gelişen bir ortam olması ve arama davranışında net kalıpların yeterince erken belirlenmesi, uzun vadeli bir rekabet avantajı sağlayabileceği için geçerlidir.

Örneğin, belirli bir ürün veya hizmet için arama trafiğindeki ani artış, yalnızca SEO için değil, bir dizi pazarlama kanalı aracılığıyla hedeflenme fırsatı sunabilir. Bu, corona virüsü salgını sırasında, evden çalışmanın, uzaktan çalışan yazılımlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi ev ekipmanlarından çalışma ile ilgili çok çeşitli arama terimlerinde artışa yol açtığı sırada ortaya çıktı.

Google Trendler muhtemelen bu konudaki en büyük pencereyi sunar, yalnızca kullanıcıların belirli anahtar kelimeleri aramasına ve bunlarla ilişkili eğilimleri belirlemesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda devam eden eğilimleri ve önemli noktaları açık bir şekilde sunarak. Bu, pazarlamacıların temel bilgiler için doğrudan Google’ın arama verilerinden yararlanmasına olanak sağlıyor.

5. Serpstat

SEO Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Resim: SerpStat

En iyi anahtar kelime öneri aracı olan, Serpstat Kelime Araştırma aracının harika bir anahtar kelime aracıdır.  URL analizi kullanarak rakip araştırması yapma aracıdır. Ek olarak, web sitenize hedeflenmiş trafik çekmek için daha fazla anahtar kelime ve diğer fikirleri belirlemek için belirli anahtar kelime nişlerini araştırmak için arama sorularını kullanabilirsiniz.

Daha ilginç seçeneklerden biri, anahtar kelimelerin sayfalarınızda nasıl dağıtıldığını görmek için “ağaç görünümü” dür. Çoğu, belirli bir sayfadaki belirli anahtar kelimeleri hedeflese de, bazen farklı bir sayfa, viral olma gibi daha iyi bir sıralama potansiyeline sahip olabilir. Bu araç, hedeflendiğinde bu anahtar kelimeler için hedeflenen sıralamanızı iyileştirebilecek diğer yararlı sayfaları belirlemenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Genel olarak, Serpstat, anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda çok sayıda ilginç esneklik sunar ve farklı araçları ve metodolojileri kullanma yeteneği, yalnızca web sitesi sahipleri ve SEO’lar için güç sağlayabilir.

SEO Anahtar Kelime Araştırma Araçları konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli