Sıradaki içerik:

IObit Forum Hacklendi Fidye Yazılımı Kullanıcılara Yayıldı

e
sv

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları [Android ve iOS]

103 okunma — 20 Ocak 2021 18:30
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları,  İnternet gözetimi ve veri kaydı çağında yaşıyoruz . Ajanslar ve devlet kurumları genellikle özel iletişime erişim ister; biz örneklerini oldu  CIA girişimleri hack  için FBI tarafından ve girişimlerini  yetkisiz erişim elde.

Bu tür sorunları çözmek için güvenli mesajlaşma uygulamalarında bir artış olmuştur. Bu uygulamalar, uçtan uca şifreleme (E2E) adı verilen bir özellikle gizliliğinizi sağlam tutmaya odaklanıyor.

Servis sağlayıcınız kendi sunucularında açamıyorsa, yani yalnızca iletişim kurduğunuz kişiler mesaja erişebiliyorsa, mesaj uçtan uca şifrelenir. Ne hükümet ne de geliştiriciler buna erişemez.

İletişiminiz için gizlilik kritik önem taşıyorsa, Android ve iOS platformları için en iyi şifrelenmiş mesajlaşma uygulamalarından bazılarının bu listesine göz atın. Sayesinde iOS yeni gizlilik etiketleri şifreli mesajlaşma uygulaması kullanıcı verilerini alıyorsa, artık kolayca söyleyebilir. En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları konusuna bir bakalım.

Not : Bu liste tercih sırasına göre değildir; en iyi Android şifreli mesajlaşma uygulamalarının bir derlemesidir. İhtiyaçlarınıza göre birini seçmeniz tavsiye edilir.

Bir başka makale: WhatsApp Hacklemenin Yolları ve Bunlardan Kurtulma

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

 • Signal Private Messenger
 • Telegram
 • iMessage
 • Threema
 • Wickr Me
 • Silence
 • Viber Messenger
 • WhatsApp
 • Dust
 • Status

1. Signal Private Messenger

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları arasında olan, Edward Snowden tarafından onaylandığını iddia eden birkaç uygulamadan biri olan Signal Private Messenger, Android ve iOS kullanıcıları için en güvenli mesajlaşma uygulamaları arasında yer aldı. Diğer Signal kullanıcıları ile paylaşılan tüm mesajların güvenliğini sağlamak için gelişmiş uçtan uca şifreleme kullanır.

Signal Private Messenger tamamen ücretsizdir ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu özel mesajlaşma uygulamasının en iyi yanı, açık kaynak kodlu olmasıdır. Bu nedenle, uzmanlar uygulamanın kodunu güvenliğindeki herhangi bir kusur için özgürce inceleyebilir.

Şifreli sesli aramalar, grup sohbetleri, medya aktarımı, arşiv işlevselliği gibi başka özellikler de vardır ve bunların tümü herhangi bir PIN kodu veya diğer oturum açma kimlik bilgileri gerektirmez. Mesajlar ayrıca belirli bir süre sonra kendi kendini imha edecek şekilde ayarlanabilir.

Signal tarafından toplanan veriler – Telefon Numarası

Signal, Telegram’dan daha mı güvenli?

Signal, en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bunu , iOS gizlilik etiketlerini kullanarak Signal ile Telegram karşılaştırmamızda kanıtladık . Orada, Signal ve WhatsApp arasında bir gizlilik karşılaştırması da yaptık.

Signal uygulaması Android, iOS, iPadOS, Windows, macOS ve Linux’ta mevcuttur.

Android ve iOS için indirin .

Fiyat: Bedava

2. Telegram

Telegram, dünyanın dört bir yanındaki insanları benzersiz bir veri merkezleri ağı aracılığıyla birbirine bağlar. En iyi güvenliği sağladığı bilinmektedir ve verilerinize hiçbir zaman üçüncü taraflara erişim sağlamaz. Bir kullanıcı “gizli sohbetler” işlevini etkinleştirdiğinde, mesajlar ilgili tüm cihazlarda otomatik olarak kendi kendini imha edebilir. Ayrıca, tercih ederseniz, hesabınızı belirli bir süre sonra kendi kendini imha etme seçeneği de ayarlayabilirsiniz.

Telegram ile, mesajlarınızı aynı anda çeşitli cihazlar arasında kolayca senkronize edebilirsiniz. Uygulama, medya dosyaları, videolar, her türden belge (.DOC, .MP3, .ZIP, vb.) Gönderme veya belirli görevler için botlar kurma gibi tüm temel özellikleri taşır.

Uygulamayı kullanımı oldukça kullanışlı hale getiren çok minimalist bir arayüze sahiptir. Üstelik bu şifreli metin uygulaması tamamen ücretsizdir. Herhangi bir reklam göstermez ve herhangi bir abonelik ücreti içermez.

Telegram tarafından toplanan veriler – İsim, Telefon Numarası, Kişiler ve Kullanıcı Kimliği

Android ve iOS için edinin .

Fiyat: Bedava

3 iMessage

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

iMessage’ın kendisi en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri olduğu için iPhone kullanıcılarının herhangi bir yere bakmalarına gerek yoktur. Uçtan uca şifreleme ile donatılmış olarak gelir ve metninizi çevrimiçi olarak korumak için başka önlemler alır.

Yalnızca iPhone’da değil, iMessage iPad’lerde ve macOS cihazlarda da kullanılabilir. Bu, Apple ekosistemiyle iyi bağlantılı olduğu anlamına gelir. Güvenliğin yanı sıra, iMessage, AR destekli Animoji ve Memoji çıkartmaları, kolay bir kullanıcı arayüzü ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tonlarca özellikle yüklü olarak gelir.

Kullanışlı özelliklerden biri, uygulamadan hiç çıkmadan mesajlara YouTube videoları, Spotify bağlantıları, fotoğraflar, videolar vb. Ekleyebilmenizdir. iMessage, iOS kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Tek dezavantajı, uygulamanın Android için mevcut olmamasıdır (bariz nedenlerden dolayı).

İMessage tarafından toplanan veriler – E-posta adresi, Telefon numarası, Arama geçmişi ve Cihaz Kimliği

Fiyat: Bedava

4. Threema

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

Bir milyondan fazla indirme ile Threema, Android, iOS ve Windows telefonlar için en güvenilir açık kaynaklı güvenli mesajlaşma uygulamalarından biridir. Uygulama ücreti 2,99 ABD doları olan ücretli bir uygulamadır. Verilerinizi devletin, şirketin ve bilgisayar korsanlarının elinden uzak tutmak için gerekli tüm özellikleri bünyesinde barındırır.

Uygulama kayıt olurken e-posta kimliği veya telefon numarası istemez. Bunun yerine size benzersiz bir Threema Kimliği sağlar. Metin mesajlarına ek olarak Threema, sesli aramalar, grup sohbetleri, dosyalar ve hatta durum mesajları için uçtan uca şifrelemeye izin verir. Uygulamadan gönderilen mesajlar, teslim edildikten hemen sonra sunuculardan silinir.

Threema, iletişiminizi korumak için güvenilir açık kaynaklı Ağ ve Şifreleme kitaplığını (NaCl) kullanır. Threema Web ile uygulamayı masaüstünüzden de kullanabilirsiniz.

Threema tarafından toplanan veriler – E-posta Adresi, Telefon Numarası ve Kullanıcı Kimliği

İOS ve Android için indirin .

Fiyat: 2,99 $

5. Wickr Me

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

Wickr Me, Android ve iOS için bir başka etkileyici şifreli mesajlaşma uygulamasıdır. Gelişmiş uçtan uca şifreleme kullanarak her mesajı şifreler. Diğer Wickr kullanıcılarına özel, kendi kendini yok eden mesajlar, fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar gönderebilirsiniz.

Uygulama, tüm sohbetinizi ve paylaşılan medya içeriğinizi cihazınızdan geri dönüşü olmayan bir şekilde silen bir “Shredder” özelliğini tanıttı. Hatta mesajlarınız için bir “Sona Erme Zamanlayıcısı” da ayarlayabilirsiniz. Bu özel mesajlaşma uygulaması kayıt olurken telefon numarası veya e-posta adresi gerektirmez ve iletişiminizle ilişkili herhangi bir meta veriyi saklamaz.

Tüm bu güvenilir özelliklere ek olarak, bu güvenli mesajlaşma uygulaması tamamen ücretsizdir ve herhangi bir reklam göstermez.

Wickr Me tarafından toplanan veriler – Telefon Numarası, Ürün Etkileşimi, Kilitlenme Verileri ve Diğer Tanılama Verileri

Android ve iOS platformlarında edinin .

Fiyat: Bedava

6. Silence

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

Eskiden SMS Secure olarak bilinen Silence, akıllı telefonunuz için olağanüstü bir özel mesajlaşma uygulamasıdır. Diğer Silence kullanıcılarına uçtan uca şifreleme sağlamak için Axolotl şifreleme korumasını kullanır. Karşı tarafın uygulaması yüklü değilse, onunla normal bir SMS uygulaması gibi iletişim kurabilirsiniz.

Sessizlik, sıradan bir SMS uygulaması gibi çalışır, bu nedenle telefonunuzda sunucu veya internet bağlantısı gerektirmez. Herhangi bir oturum açma bilgileriyle kayıt olmanıza veya kaydolmanıza gerek yoktur. Dahası, uygulama ücretsiz ve açık kaynaklıdır.

Android’de edinin

Fiyat: Bedava

7. Viber Messenger

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

Viber, başlangıçta iPhone’da bulunan platformlar arası şifreli bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama Skype’a benzer. Viber ilk olarak 2012 yılında Android platformunda göründü, ardından BlackBerry ve Windows telefonları izledi. En son şifreleme teknolojisi ile Viber, Mac, PC, iOS ve Android gibi mevcut tüm platformlarda uçtan uca şifreleme hizmetlerini tanıttı.

Viber ile ilgili benzersiz olan şey, bir konuşmanın ne kadar korumalı olduğunu göstermek için renk kodlu bir sistem kullanmasıdır. Gri renk şifreli iletişimi ifade eder. Yeşil, güvenilir bir kişiyle şifrelenmiş iletişimi, kırmızı ise kimlik doğrulama anahtarıyla ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Ayrıca, ekranınızdan belirli bir sohbeti gizlemeyi ve bunlara daha sonra erişmeyi de seçebilirsiniz.

Oldukça güvenli bir mesajlaşma uygulaması olmanın yanı sıra, size oyun oynama, genel hesapları takip etme, kişilerinizi, medya dosyalarını paylaşma, konumu açma ve çok daha fazlasını yapma olanağı sağlar. Dünya çapında 800 milyondan fazla kullanıcısı vardır ve indirmek ücretsizdir.

Viber tarafından toplanan veriler – İsim, Telefon Numarası, Kişiler, E-posta Adresi, Kullanıcı Kimliği, Genel Konum, Cihaz Kimliği, Ürün Etkileşimi, Satın Alma Geçmişi, Reklam Verileri, Diğer Kullanıcı İçeriği ve Kilitlenme Verileri.

Android ve iOS için edinin .

Fiyat: Bedava

8. WhatsApp

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları

En İyi  Şifreli Mesajlaşma Uygulamaları arasına giren, WhatsApp, Android ve iOS için en popüler ve güvenli mesajlaşma uygulamalarından biridir. 2014 yılında uygulama, Signal ile aynı uçtan uca şifreli sohbet protokolünü entegre etmek için Open Whisper Systems ile ortaklık kurdu. E2E şifrelemesi, yalnızca gönderenin ve alıcının mesajları okuyabilmesini sağlar ve WhatsApp dahil başka hiç kimse yoktur.

Ancak bu, WhatsApp sohbet sızıntılarını durdurmak için yeterli olmadı. Bunun da ötesinde, WhatsApp’ın kullanıcıları tanımlamak için kullanılabilecek devasa meta veriler topladığı bilinmektedir . Son zamanlarda WhatsApp, Facebook’un WhatsApp işletme hesaplarına gönderilen mesajlara erişebileceği yeni gizlilik politikası değişikliklerini de duyurdu .

İşin iyi yanı, uygulama sesli mesajlar, fotoğraflar, videolar, GIF’ler, video görüşmeleri, grup sohbetleri, konum paylaşma, kaybolan mesajlar ve çok daha fazlasını gönderme gibi özelliklere sahiptir. Uygulama ayrıca WhatsApp kişileriniz tarafından görüntülenebilen Snapchat benzeri kaybolan hikayeler özelliğine de sahiptir.

Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. “WhatsApp Web” ve WhatsApp masaüstü uygulaması ile ayrıca bilgisayarınızdan mesaj gönderip alabilirsiniz. Uygulamayı indirmek ücretsizdir ve reklamsızdır.

WhatsApp tarafından toplanan veriler – Cihaz Kimliği, Kullanıcı Kimliği, Reklam Verileri, Satın Alma Geçmişi, Kaba Konum, Telefon Numarası, E-posta Adresi, Kişiler, Ürün Etkileşimi, Kilitlenme Verileri, Performans Verileri, Diğer Teşhis Verileri, Ödeme Bilgileri, Müşteri Desteği, Ürün Etkileşimi, ve Diğer Kullanıcı İçeriği.

Android ve iOS için indirin .

Fiyat: Bedava

9. Dust

Bu uygulama tam güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Uygulama daha önce Cyber-Dust olarak biliniyordu. Toz görüşmeleri büyük ölçüde şifrelenir ve diğer kullanıcılara uçtan uca şifreleme sunar. Dust, mesajları kalıcı bir depoda saklamaz ve görüşmelerinizi alıcı okur okuduktan hemen sonra silinecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu güvenli sohbet uygulaması, mesajlarınızın ekran görüntülerini alma olanağını devre dışı bırakır. Biri ekran görüntüsü alırsa otomatik olarak algılar ve sizi bilgilendirir, bu da onu en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri yapar. Dahası, Dust aynı zamanda bir sosyal medya platformudur ve insanları takip etmenize, metin mesajları, çıkartmalar, bağlantılar, videolar ve daha fazlasını gönderip almanıza olanak tanır. İndirmek ücretsizdir.

Dust tarafından toplanan veriler  Hiçbir veri toplanmadı

İOS ve Android için indirin .

Fiyat: Bedava

10. Status

En güvenli mesajlaşma uygulamaları pazarında yeni bir oyuncudur. Açık kaynaklı uygulama yalnızca özel bir mesajlaşma aracı değil, aynı zamanda merkezi olmayan bir kripto cüzdanına ve Ethereum tabanlı uygulamalara erişebileceğiniz bir Web3 tarayıcısına da sahiptir.

Uygulama, uçtan uca şifrelemenin yanı sıra, mesajları daha özel ve güvenli hale getirmek için uçtan uca (p2p) mesajlaşma protokolünü kullanır. Oturum açmak için bir telefon numarasına ihtiyacınız yoktur, bunun yerine Durum, cihazınızda depolanan genel ve özel şifreleme anahtarlarını kullanır. Ayrıca, tamamen size özel bir “sohbet anahtarı ve adı” oluşturmanız gerekir. Uygulama ayrıca genel sohbetlere katılmanıza da olanak tanır.

Bununla birlikte en iyi bölüm, Status’un yerel kripto para birimi belirteci olan SNT’yi gönderebilmenizdir. SNT, platformda olduğunuz için ödüller aldığınız Brave tarayıcının BAT (Basic Attention Token) ‘e benzer. Uygulamayla ilgili tek sorun, uygulamanın hala taze olması, bu nedenle uygulamayı pek fazla kişi kullanmıyor.

Duruma göre toplanan veriler  Hiçbir veri toplanmadı

İOS ve Android için indirin .

Fiyat: Bedava

En İyi Güvenli Mesajlaşma Uygulaması SSS

En güvenli mesajlaşma uygulaması nedir?

Status ve Dust, herhangi bir veri toplamadıkları için en güvenli mesajlaşma uygulamalarıdır. Bununla birlikte, kullanıcı sayısı, mevcut özellikler vb. Gibi diğer faktörler göz önüne alındığında, Signal ve Telegram da iyidir.

Signal en güvenli mesajlaşma uygulaması mı?
Hayır. Durum, en güvenli mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak uygulamanın pek çok özelliği yoktur, bu nedenle Signal en güvenli mesajlaşma uygulaması olarak sayılabilir.

Yukarıda belirtilen güvenli mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra, birkaç tane daha var. Wire, tüm iletişimleriniz için uçtan uca şifreleme sağlayan dikkate değer bir uygulamadır. Facebook Messenger şifreleme sağlar, ancak geçmişte araştırmacıların eleştirileriyle karşılaşmıştır.

Android ve iOS için en iyi şifrelenmiş mesajlaşma uygulamalarının bu listesini beğendin mi? Yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Bir başka makale: Ücretsiz En İyi 14 Android Telefon Hackleme Programları

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli