Sıradaki içerik:

Güçlü bir şifre nasıl oluşturulur ?

e
sv

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi 2021

51 okunma — 14 Şubat 2021 15:58
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi

Her site için benzersiz bir parola bulmak ürkütücüdür. Burası en iyi ücretsiz  şifre yöneticisi bulabileceğiniz bir makaledir.  Daha güçlü parolalar oluşturmanıza ve kimlik bilgilerinizi şifreli kasalarınızdan hızla almanıza yardımcı olur.

Genellikle en kaliteli ürünü almak istediğinizde cüzdanınızı açmanız gerektiği anlamına gelir. Parola yöneticileriyle hiç de doğru değil. Pazar liderlerinin bile ücretsiz bir sürümü var. Ancak 2021’deki en iyi ücretsiz şifre yöneticileri hangisidir? Görelim!

Günümüzün en iyi ücretsiz şifre yöneticisi:

 1. LastPass – En zengin özelliklere sahip ücretsiz seçenek
 2. NordPass – En güvenli ve akıcı deneyim
 3. KeePass – En çok hafife alınmayan şifre yöneticisi
 4. Dashlane – 2021’deki en çok yönlü şifre yöneticisi
 5. RoboForm – Acemi dostu ve güvenli araç

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi

Aşağıdaki liste, en iyi ücretsiz şifre yöneticisi ve en iyi premium olanları ücretsiz bir sürümle birleştirir . İkincisinin, sınırlı sayıda giriş veya paylaşım seçeneği olmaması gibi, yükseltme hakkında düşünmenizi sağlayacak bazı sınırlamaları olabilir. Yine de, paranızı harcamadan önce bu beşini kontrol etmenizi öneririm.

1.LastPass – en zengin özelliklere sahip ücretsiz şifre yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi arasına giren, LastPass, hangi sürümü seçerseniz seçin harika bir parola yöneticisidir. Ancak ücretsiz sürümü mükemmeldir. Bunun nedeni, LastPass’in bir kuruş harcamadan özelliklerinin çoğunu denemenize izin vermesidir . Premium kullanıcılarının neredeyse aynı bir ürün aldığını düşünürsek, bu harika bir seçim.

Güvenlik için, herhangi bir üst düzey şifre yöneticisinde bulacağınızla aynı olan endüstri standardı askeri düzeyde şifrelemeyi kullanır . Verileriniz önce şifrelenir ve ancak daha sonra sunucularına yüklenir, bu nedenle kimlik bilgilerinize yalnızca bilgisayar korsanları için değil, aynı zamanda LastPass’ın kendisi de erişilemez.

Parola kasanızı yalnızca sizin girebileceğinizden emin olmanın daha birçok yolu vardır. Bu parola yöneticisi birçok iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemini destekler . Akıllı telefonunuzdaki kimlik doğrulayıcı uygulaması aracılığıyla oturum açma işleminizi PIN kodlarına yetkilendirebilirsiniz. Çok özel verilerinizin güvende olduğuna gerçekten bir derece güven katıyor.

LastPass’in tek gücü güvenlik değildir. Yararlı olması gereken birçok ek özellik vardır. Uzunluk ve karakter değiştiricileri olan bir şifre üreticisi var. Parolaya layık olduğunu düşündüğünüz bir hizmet için semboller eklemek ve çıkarmaktan yorulduysanız, bu sizin için bir nimettir. Ayrıca, diğer cihazlarınızla senkronize edilebilen, kasanıza oluşturulan bir şifreyi anında ekleyebilirsiniz. LastPass, Windows, macOS, Linux, Android ve iOS için uygulamalara ek olarak Safari, Opera ve hatta Edge’i de içeren uzun bir tarayıcı listesine sahiptir .

Zaten bir şifre yöneticisi kullandığınızı varsayalım, endişelenmeyin. Mevcut kasanızı LastPass’e aktarabilirsiniz. Çoğu büyük şifre yöneticisi sağlayıcısından aktarımı destekler, bu nedenle test etmek kolaydır. Beğenmediyseniz, verilerinizi silebilir ve hesabı kapatabilirsiniz. Beğendiyseniz, istediğiniz kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bütçenize çok dikkat ediyorsanız, ücretsiz bir kullanıcı olarak kaçırdığınız tek şey parola paylaşımı, güvenlik panosu, karanlık web izleme, gelişmiş çok faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri, müşteri desteği ve şifreli dosya depolamadır. Bu kadar. Ücretsiz sürümde bile kasa şifresi depolaması sınırsızdır . Bu, tüm parolalarınızı tek bir yerde saklayabileceğiniz ve alan kısıtlamaları konusunda endişelenmeyeceğiniz anlamına gelir.

Lastpass İndirin

2. NordPass – en güvenli ücretsiz şifre yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi arasına giren, NordPass, NordVPN geliştiricilerinin bir yan ürünüdür. İkincisi yalnızca ücretli bir hizmet olmasına rağmen, şifre yöneticisinin ücretsiz bir sürümü vardır. İsteyen herkesin istediği kadar kullanabileceği deneme süresi yoktur. Ne elde ettiğinizi düşününce, ona geçmek mantıklı.

Güvenlik açısından NordPass , anahtar türetme için Argon 2 ile XChaCha20 şifrelemesi sunmak için biraz daha ileri gider . Her ne kadar AES-256 şifreleme gibi iyi çalışmış olurdu, onların pick en fazla üç kat daha hızlı hatalı yapılandırmalara daha dirençli olduğunu ve düzgün bir nesil çözümdür. Teknik açıdan bakıldığında, kurulumlarında alay edilecek hiçbir şey yok. Bunun ücretsiz kullanıcılar için de geçerli olduğunu unutmayalım.

Premium parola yöneticilerinin ücretsiz sürümleri, minimum özelliklere sahip olmalarıyla ünlüdür. Birçok şirket bunu satışları artırmak için yapıyor. NordPass’ın ücretsiz sürümü aslında zengin özelliklere sahip sürümlerden biri değildir. Ancak çoğu kullanıcı için bu yeterli olmalıdır. Sınırsız miktarda parola, not ve kredi kartı saklamaya izin verir . Ayrıca, güvenli kasanıza herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz . Destekledikleri yana Windows, MacOS, Linux, Android ve iOS çeşitli tarayıcılar ile, size hareket halindeyken veya evde olun, hepsi üzerinde NordPass kullanmak gerekir.

Bu araçla ilgili temel sorun, nispeten yeni olmasıdır. Yani, alışmış olabileceğiniz bazı özelliklerden yoksundur. Örneğin, hala vardır şifre üreticisi inanılmaz kolay şifre oluşturma yapar. Ancak, şirket içi kimlik doğrulama uygulamasına bazı alternatifler mükemmel olurdu.

Diğer şifre yöneticileriyle bazı entegrasyonlar vardır. NordPass’ın işinize yarayıp yaramayacağını kontrol etmekle ilgileniyorsanız, kasanızı mevcut şifre yöneticinizden dışa aktarabilirsiniz . NordPass’a yüklendiğinde, tüm kimlik bilgileriniz parmaklarınızın ucunda olacak. En popüler şifre yöneticileriyle ve tarayıcılarınızla çalışır. Böylece, tarayıcınıza kaydedilen veriler güvenli bir şekilde kilitlenebilir.

NordPass hala ürün geliştirme aşamasındadır. Bununla birlikte, çan ve ıslıklardan yoksun olduğu gerçeğiyle bir sorununuz yoksa, yine de çok yönlü bir ücretsiz şifre yöneticisidir. Ücretsiz bir parola yöneticisinin canlı sohbet müşteri desteğine sahip olması ve AES’den daha güçlü şifreleme kullanması da nadirdir .

Nordpass İndirin

3. KeePass –  ücretsiz şifre yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi arasına giren, KeePass, premium ürünün ücretsiz bir sürümü değildir. Kendi başına ücretsizdir. Bir olarak inşa gerçek açık kaynak ürünü , bu ek özellikler eklemek için çeşitli eklentiler kullanır. Bu, nasıl kullanılacağını öğrenmek için biraz zaman ayırmaya istekli olmanız gerektiği anlamına gelir. Bu şifrenin gerektirdiği dik bir öğrenme eğrisinden sağ çıkarsanız, kişisel şifre yöneticinizi oluşturabilirsiniz.

Böyle bir karara bakmanın birçok yolu vardır ve bu sizin kişisel tercihinize bağlıdır. Bazı insanlar onun DIY ruhunu sevecek, bazıları ise kullanıcı arayüzlerinden korkacak. Görünüşü, 90’ların sonunda tasarlanmış bir araç olarak ortaya çıkıyor. Özel sunuculara bağlı olmadığından, KeePass sizden onu Dropbox veya Google Drive gibi üçüncü taraf bir depolama çözümünde yapılandırmanızı ister . Ancak tüm kasanızı çevrimdışı tutabilirsiniz. Bu senin çağrın.

Bu şifre yöneticisinin güvenlik önlemlerini bile özelleştirebilirsiniz. Her zamanki AES-256’yı seçme seçeneği var, ancak ChaCha20 için de destek var . Bununla birlikte, eklentiler aracılığıyla GOST veya Twofish gibi ek şifreleme algoritmaları bile ekleyebilirsiniz . 2FA varsayılan olarak mevcut değildir, ancak ihtiyacınız olursa bir eklenti ekleyebilirsiniz. Dolayısıyla, potansiyel olarak dünyadaki en güvenli şifre kasalarından biri olabilir, ancak ayarlanması zamanınızı alacaktır.

En büyük dezavantajı, KeePass’ın bir siber güvenlik ürününden çok bir çerçeve gibi görünmesi ve işlev görmesidir. Sorunu başlattığınızda, uygulama pratik olarak hiçbir şey içermez. Topu yuvarlamak için ana parola ile korunan bir veritabanı kurmanız gerekir. Bir parola oluşturucu, içe ve dışa aktarma araçlarına ihtiyacınız varsa , bunlar temel bir konfigürasyona dahil edilmiştir. Diğer her şey kendinizi yapılandırmanız ve eklemeniz gerekir. Çoğu kullanıcı bu aracı yalnızca bu nedenle atlayacaktır.

Platform desteği başka bir sivilceli yöndür. KeePass, yalnızca masaüstü uygulamaları için resmi sürümlere sahiptir. Buna Windows, macOS ve Linux dahildir . Android ve iOS için mobil uygulamaları var , ancak bunlar resmi olmayan topluluk yapımı bağlantı noktaları. Aynı için de geçerli Chrome, Firefox, Opera, Safari ve Internet Explorer uzantıları kaliteli karışık bir çanta olabilir, böylece üçüncü parti geliştiriciler bunları yaptı çünkü mevcuttur.

Çeşitli eklentiler ve ayarlarla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız, KeePass gerçekten başka hiçbir şifre yöneticisi gibi parlayamaz. Bununla birlikte, her şeyin kutudan çıkmasını istiyorsanız, bu kaçınılması gereken bir şifre yöneticisi olabilir.

Keepass İndirin

4. Dashlane – şifre yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi arasına giren, Premium sürüm, seçebileceğiniz daha pahalı şifre yöneticilerinden biridir. Daha ucuz seçenekleri tercih ediyorsanız, başınızı o kadar hızlı çevirebilirsiniz ki, ücretsiz bir sürümleri olduğunu bile fark etmeyebilirsiniz. Sınırlamalarına rağmen, çoğu kullanıcı için iyi bir şifre yöneticisi olmalıdır.

Siber güvenlik dünyasında altın standart olarak kabul edilen zorlu askeri sınıf AES 256-bit şifreleme kullanırlar . Bu, depolanan tüm kimlik bilgilerinizin güvende olduğu konusunda biraz rahatlık sağlamalıdır. Kasanızı daha da güvenli hale getirmek için 2FA kimlik doğrulaması ekleyebilirsiniz . Bu, premium kullanıcılarla sınırlı değildir. Ücretsiz kullanıcılar da bu özelliği kullanabilir. Ancak, etkinleştirmenin tek yolu masaüstü uygulamanızdan olacaktır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Ücretsiz bir kullanıcı muamelesi alacağınız yer özellikler yönünden. Dashlane, şifre yöneticisini kullanma konusunda oldukça katıdır. Bunu yalnızca bir cihazla ilişkilendirebilirsiniz ve başka bir cihazla katılmak istiyorsanız, bir öncekinin bağlantısını kaldırmanız gerekir. Birden fazla cihazda kullanmayı planlıyorsanız hayal kırıklığına neden olabilir. Dashlane’i yalnızca tek bir cihazda kullanacaksanız ücretsiz bir sürüm olarak düşünmelisiniz.

Maksimum parola miktarı 50’dir. Yani, çoğu insanın 50’den fazla hesabı olduğu için muhtemelen tüm parolalarınızı saklamayacaksınız. Bununla birlikte, hizmet kendisini güvenlik uyarıları ile kurtarır. Bazı hizmetler , hesabınızın bazı veri ihlallerine yakalandığını fark ederse sizi uyaran bir premium özellik içerir . Şifre yöneticisi dışında 5 kişi ile şifre paylaşımı ve bir şifre üreticisi bulunmaktadır.

LastPass ve benzerlerinin doğrudan bir rakibi olan Dashline, geniş bir destekle övünebilir. Windows, macOS ve Linux için masaüstü uygulamaları içerir . Ancak Android veya iOS kullanan mobil kullanıcılar dışlanmış hissetmemelidir. Sürümlerini kendi mağazalarında da bulabilirler. Ayrıca, Chrome, Firefox, Edge, Safari ve Internet Explorer için tarayıcı uzantılarını indirebilirsiniz.. Bu, şu anda kullandığınız kurulumun uyumlu olacağı anlamına gelir. Onlardan daha azını beklemiyorum. İOS sürümünün erken erişim sürümü gibi hissettirdiği ve özelliklerle ilgili oldukça ciddi sınırlamalar olduğu gerçeğiyle başa çıkabilirseniz Dashlane iyi bir seçimdir. İtibar açısından kara noktaları yoktur ve ürünlerini sürekli olarak geliştirmektedir. Bütçeniz varsa ve tek bir cihaz kullanıyorsanız, Dashlane mükemmel bir uyum sağlayabilir.

Dashline İndirin

5. RoboForm – şifre yöneticisi

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi arasına giren, RoboForm, en eski şifre yöneticilerinden biridir. Araçlar temel siber güvenlik ürünleri haline gelmeden önce işlerini yapıyorlardı. Böylece, ürün, bugün sahip olduğumuz sürüme götüren birkaç yenilemeden geçti. Yan tarafında ücretsiz bir sürümü olan birinci sınıf bir yazılımdır.

Bir askeri sınıf AES-256 şifreleme şifreleri Kasanıza korur. Yalnızca sunucularına şifrelenmiş olarak yüklenir ve yalnızca ana parolanız kilidini açabilir. RoboForm’da hiç kimse, ana şifreniz dahil şifrelerinizin ne olduğunu bilmiyor. Kasanızı daha da güvenli hale getirmek için, birisi ana parolanızı aldığında bile yetkisiz erişimi engelleyen 2FA kimlik doğrulaması ekleyebilirsiniz.

Bulutta barındırılan veya yerel olarak barındırılan seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretsiz sürüm bir veya diğeriyle sınırlı değildir, ancak ücretli kullanıcılar bulut barındırmaya zorlanacaktır. Bu anlamda ücretsiz sürüm ücretli olanlardan bile üstündür .

Özellikler söz konusu olduğunda, RoboForm, ücretsiz sürümünde bile temel özelliklerden daha fazlasına sahiptir. Bu girişlerinde sınırsız sayıda saklayabilirsiniz ve ayrıntılı bir şifre denetim verir. Sahip olduğunuz tüm mevcut şifreleri listeler ve yeterince güçlü olup olmadığına dair fikir verir. Değilse, daha güçlü parolalara geçmek için parola oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Bir başkasıyla bir şifre paylaşmak isterseniz, bunu e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz ve onlar bunu RoboForm uygulamasından görüntüleyebilirler. Acil durum erişimi de vardır , böylece arkadaşlarınızın ve ailenizin şifre kasalarına kendilerini kilitlediklerinde erişebilirsiniz. Bu, ortalamadan daha uzun olan faydaların bir listesi.

RoboForm, Windows, macOS, iOS ve Linux cihazlarında mevcuttur. Böylece, hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, çözümü kurabileceksiniz. Tarayıcıyla birlikte Firefox, Chrome, Opera, Safari, Edge ve hatta Internet Explorer’da eklenti olarak da kullanabilirsiniz . Bulut barındırma yapıyorsanız, tüm şifreleriniz tüm cihazlarınızda kullanılabilir olacaktır.

Genel olarak, RoboForm, ücretsiz bir sürüm olarak bile mükemmel bir şifre yöneticisidir. Ayrıca, premium sürümde, bazı kullanıcılar RoboForm’un yerel bir seçenek seçmelerine rağmen şifrelerini sunucularıyla hala senkronize ettiğini bildiriyor. Ücretsiz sürümde böyle bir sorun yok, bu nedenle bu anlamda, premium sürümünden daha da esnek.

Roboform İndirin 

Bu ücretsiz şifre yöneticileri listesini nasıl seçtik ?

Bir parola yöneticisi güvenliğinizi artırmalıdır, tersi değil. Bu nedenle, her sağlayıcının şifre kasanızın güvenli olduğundan nasıl emin olduğunu analiz ettim. İster şifreleme , karma oluşturma veya başka bir yöntem olsun – ne kadar çok, o kadar iyi. Çok faktörlü kimlik doğrulama gibi diğer özellikler de önemlidir – ana parolanız açığa çıkarsa bir koruma katmanı ekler. Son olarak, kullanıcı için kolaylık sağlayan herhangi bir şeye sahip olmak kesinlikle harika.

Ücretsiz bir şifre yöneticisi kullanmalı mıyım?

Ücretsiz bir şifre yöneticisi doğru çözüm olabilir. Çoğu premium parola yöneticisinin ücretsiz sürümleri vardır ve bunları en önemli kimlik bilgilerinizi güvenle saklamak için kullanabilirsiniz. Temel sınırlama, müşterileri bir aboneliğe dahil olmaya teşvik etmek için genellikle bazı özelliklerini bir ödeme duvarının arkasına kilitlemeleridir.

Premium sürümleri olmayan bu tür şifre yöneticileri de var, bunlar sadece ücretsiz ve hepsi bu. Bu gibi durumlarda, uygulamalar reklamlardan rahatsız olabilir veya sunucularına çok fazla veri yüklüyor ve hatta bundan haberi bile olmayabilir. Premium bir şifre yöneticisi ücretsiz bir sürüm sunduğunda , paranın nereden geldiğini bilirsiniz . Ayrıca, hizmeti beğenip beğenmediğiniz konusunda çok daha iyi bir izlenim edinirsiniz. Bu yüzden ücretsiz sürümü kontrol etmek ve daha sonra taahhüt etmek isteyip istemediğinize karar vermek en iyisidir.

 

Sonuç

Çevrimiçi güvenliğinizi artırmak istiyorsanız, şifre yöneticisi atmanız gereken en kolay ilk adımdır . Ayrıca, premium sağlayıcıların bile ücretsiz bir seçeneği vardır, bu yüzden karşılayamayacağınız için hiçbir mazeret yoktur. Parolaları tarayıcınızdan içe aktarmak saniyeler sürer ve çoğu parola yöneticisi bunu otomatik olarak yapar. Ayrıca, şifrenizi sıfır şifreleme ile saklandığı bir tarayıcıda saklamaktan çok daha güvenlidir.

Siber güvenliğinizi bir sorun olarak görmeyin. Kimlik bilgilerini doldurma – aynı oturum açma kimlik bilgilerini çeşitli web sitelerinde deneme uygulaması – yalnızca yüksek teknolojili Rus bilgisayar korsanlarının yaptığı bir şey değil. İhlal edilen bir veritabanı sızıntısı ile bir genç bile bunu yapabilir. Ücretsiz bir şifre yöneticisi ile, tüm hesaplarınız için benzersiz şifrelere sahip olabilir ve bir düğmeye tıklayarak güvenlik sorunlarını önleyebilirsiniz.

SSS

Ücretsiz şifre yöneticileri yeterince güvenli mi?

Evet  premium meslektaşları kadar güvenlidirler ve ücretli hizmetlerinde bulacağınız özelliklerin aynısını sunarlar. Genellikle parola kasalarını bir tür şifreleme ile korurlar. Ana şifreniz olmadan verileri deşifre etmenin bir yolu olmadığı için sağlayıcı bile şifrelerinizi bilemez.

İPhone için en iyi ücretsiz şifre yöneticisi nedir?

Tüm iPhone’lar iCloud Anahtar Zinciri ile birlikte gelir . Oturum açma bilgilerinizi tüm Apple aygıtlarınızda sorunsuz bir şekilde paylaşır. Ancak, sıkı bir Apple hayranı değilseniz ve sahip olduğunuz her cihaz iDevice değilse, üçüncü taraf bir şifre yöneticisi şifre paylaşımına yardımcı olabilir. Windows ve Android cihazlara uzanır. Bu nedenle  Dashlane  , iOS cihazlar için en iyi şifre yöneticilerinden biridir. Apple Watch ile bile size 2FA kodları gönderebilir .

Android için en iyi ücretsiz şifre yöneticileri nedir?

LastPass  , Android kullanıcıları için harika bir ücretsiz sürümü olan en iyi seçeneklerden biridir. Android 8.0 Oreo’dan bu yana , bir tarayıcıda ve uygulamalarda bir şifre girmek mümkündür. Yeni çerçeve, iCloud Anahtar Zinciri’ne benzer şekilde çalışır , ancak parolaları aygıtlar arasında paylaşmada daha az etkilidir. Üçüncü taraf sağlayıcılar, yerleşik Otomatik Doldurma çerçevesini kullanabilir ve cihazlar arasında paylaşım ekleyebilir.

Ücretsiz olarak premium bir şifre yöneticisi edinebilir misiniz?

Çoğu premium şifre yöneticisinin ücretsiz sürümleri vardır, ancak bazıları premium sürüm denemeleri bile sunmaktadır. Genellikle, sabit bir süre süren premium bir deneme veya 30 günlük para iade garantisi olacaktır . Böylece, onlara bir aylığına abone olabilir ve sizden ödeme alınmadan iptal edebilirsiniz. Tam bir geri ödeme alacaksınız.

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli