Sıradaki içerik:

Chrome URL’lerinin Tam Listesi ve Kullanımları

e
sv

En İyi Usb Boot Araçları [Windows]

20 Ocak 2021 22:02
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Usb Boot Araçları

Windows İçin En İyi Usb Boot Araçları konusunu sizler için derledik. Bir bilgisayara bir işletim sistemi kurmanın en yaygın yöntemlerinden hiçbiri, önyüklenebilir bir ortam oluşturmaktır. Ayrıca dahili özellikleri kullanarak bir işletim sistemi kurabiliriz, örneğin, Microsoft Windows 8 ve sonraki sürümlerde bulunan Sıfırlama seçeneği.

Bunun için, makinenizde zaten çalışan bir işletim sistemi bir ön koşuldur. Öte yandan, önyüklenebilir medyada durum böyle değil, bilgisayarınızda herhangi bir işletim sistemi kurulu olmasa bile kullanabilirsiniz.

Öncelikle, bir CD / DVD veya USB sürücü kullanarak önyüklenebilir bir ortam oluşturuyoruz. Bununla birlikte, birincisi, USB sürücü tabanlı önyüklenebilir medyadan teknolojik olarak geri kaldığı için eski haline geldi. Şimdi, istenen işletim sisteminin ISO görüntü dosyasını kullanarak bu önyüklenebilir USB sürücülerini oluşturmak için birçok araç mevcuttur.

En İyi Usb Boot Araçları

1. Rufus

Windows İçin En İyi Usb Boot Araçları

Windows İçin En İyi Usb Boot, Rufus, küçük bir önyüklenebilir medya yaratıcısıdır. Yine de, çok dillidir ve önyüklenebilir USB flash sürücü oluşturma sürecinizi daha etkili hale getirebilecek birçok özelliği barındırır. Hem MBR hem de GPT bölüm şemaları için önyüklenebilir USB ortamınızı oluşturabilirsiniz. Rufus, istediğiniz işletim sistemini UEFI bellenim özellikli bir makineye yükleme seçeneklerini kolaylaştırır. İşletim sistemi sınırlamaları nedeniyle Windows XP’yi UEFI modunda yükleyebilirsiniz.

Hangi ISO’yu kullandığınız önemli değil. Windows 7, 8, 10, herhangi bir Linux dağıtımı veya başka herhangi bir işletim sisteminin ISO dosyası olabilir. Önyüklenebilir USB ortamı için FAT32, NTFS, exFAT veya UDF dosya sistemlerini kullanıp kullanmamayı seçebilirsiniz. Rufus’un kalabalığın içinde öne çıkmasına yardımcı olan bir şey, önyüklenebilir USB sürücüsünü oluşturmanın daha az zaman almasıdır.

2. WinSetupFromUSB

WinSetupFromUSB başlığına boşluk eklemeyi unuttuğumuzu düşünmüş olabilirsiniz, ancak yapımcıları bunu seçtiği için böyle yazılmıştır. WinSetupFromUSB kullanmanın en büyük avantajı, birden fazla ISO dosyasını bir flash sürücüye koyup çoklu önyüklemeli bir USB oluşturabilmenizdir. Bu, kurulum sırasında birden fazla işletim sistemi seçmenize izin verecektir. Tıpkı Rufus gibi, birçok özelliğe sahiptir ve farklı işletim sistemi türleri için önyüklenebilir bir USB ortamı oluşturmanıza olanak tanır.

3. UNetbootin

Pek çok seçeneğe sahip olmayan bu kullanımı basit araç, kolayca önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturabilir. Varlığının ana nedeni, Linux dağıtımları için Canlı USB sürücüleri oluşturmak için kullanılabilmesidir. Popüler Linux dağıtımlarının çoğu ve FreeBSD gibi diğer açık kaynaklı işletim sistemleri için dahili destek sunar. USB sürücünüzü bağladıktan sonra, istediğiniz (desteklenen) dağıtım veya antivirüs kurtarma diskini seçmeniz gerekir ve UNetbootin ISO dosyasını otomatik olarak internetten indirecek ve sizin için Canlı USB yapacaktır. Önyüklenebilir USB veya desteklenmeyen bir Linux dağıtımı durumunda, ISO dosyasını sağlamanız gerekir.

4. Universal USB Installer

Önyüklenebilir USB sürücü oluşturmak için iyi bir araçtır. Tıpkı UNetBootin gibi, Linux dağıtımları için Canlı USB yapmak için kullanılır. Birkaç ekstra ISO’yu destekler ancak otomatik bir indirme seçeneği sunmaz. Bunun yerine, size dağıtımın indirme sayfasına bağlantı verir. Ancak bunun çok fazla sorun yaratacağını düşünmüyoruz.

5. Windows 7 USB / DVD İndirme Aracı

Bu önyüklenebilir USB sürücü oluşturma aracı Microsoft tarafından yapılmıştır. Windows 7 USB / DVD İndirme Aracı olarak bilinmesine rağmen, Windows’un diğer sürümleri için de çalışır. Kullanılabilirliği söz konusu olduğunda, en üst konumda olmalıdır. USB sürücünüz ve ISO dosyanız varsa, yalnızca birkaç tıklama yapmanız gerekir ve bitirdiniz.

Ayrıca, bir Microsoft ürünüdür, bu nedenle yalnızca Windows, Visual Studio, vb. Gibi Microsoft ürünlerinin ISO dosyalarını destekler. Microsoft, geliştirilmesini durdurmuştur çünkü Windows 8’in piyasaya sürülmesiyle yeni Medya Oluşturma Aracı da piyasaya sürülmüştür.

Artılar, Eksiler ve Sonuç

Tüm bu önyüklenebilir USB araçlarının kendi artıları ve eksileri vardır. Windows 7 USB / DVD İndirme Aracı gibi daha az veya neredeyse sıfır özellik olabilir. Bir başkasının çok sayıda seçeneği olabilir. Daha fazla özellik avantajlıdır ancak acemi kullanıcılar için önyüklenebilir USB aracını daha karmaşık hale getirirler. Önyüklenebilir USB oluşturmak için kullandığınız USB flash sürücülerin türünün de bir katkısı vardır.

Örneğin, önyüklenebilir USB aracının USB 2.0 kalem sürücüye kıyasla bir USB 3.0 kalem sürücüde önyüklenebilir ortam oluşturması daha az zaman alır. Bu nedenle, bu önyüklenebilir USB araçlarını denemenizi ve hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermenizi öneririz.

Bir başka makale: Microsoft’tan en son Windows 10 ISO nasıl indirilir

En İyi Usb Boot Araçları Windows için konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli