Sıradaki içerik:

İnternetteki En Yararlı Web Siteleri

e
sv

En İyi Windows Sanal Gerçeklik Kulaklıkları

06 Şubat 2021 17:39
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

en iyi windows sanal gerçeklik kulaklıkları

Windows sanal gerçeklik kulaklıkları konusunu sizler için en iyi windows sanal gerçeklik kulaklaklarını derledik. Microsoft, Windows Mixed Reality olarak adlandırmayı tercih ettikleri AR ve VR kombinasyonu sürümleri hakkında daha fazla konuşmak için Salı günü özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinlikte Microsoft, Windows Mixed Reality kulaklıklarının hayatımızı nasıl değiştireceğini de gösterdi.

Kinect ve Hololens’in babası Alex Kipman, fütüristik platformlarının geleceği hakkında konuştu. Microsoft, SteamVR ile çalışmaya başladı; sanal gerçeklik sosyal platformu AltspaceVR de Microsoft ekibine katılıyor.

Windows Mixed Reality, 17 Ekim’de Windows 10 Fall Creators Update ile birlikte gelecek. Kullanıcılar, Microsoft Store’da Microsoft’un yaklaşık 20.000 uygulama ve oyundan oluşan büyük kataloğunun keyfini çıkarabilecekler.

Microsoft tarafından oluşturulan sanal dünyanın tadını çıkarmak için, bir Karma Gerçeklik başlığınızın olması gerekir. Ayrıca, yetenekli bir donanıma sahip bir PC’ye ihtiyacınız var. Microsoft, PC’nizin Windows MR’ı desteklediğinden emin olmanıza yardımcı olabilecek bir araç yayınladı. İşte sanal gerçeklik kulaklıkları ile ilgili aklımıza gelen en iyi kulaklıklar bunlar.

Farklı üreticilerin çeşitli Windows Mixed Reality kulaklıkları arasından seçim yapabilirsiniz:

En İyi Windows Sanal Gerçeklik Kulaklıkları

Samsung HMD Odyssey

En İyi Windows Sanal Gerçeklik Kulaklıkları

Fiyat: 499 $ civarı.

Hareket Kontrolörleri: Evet

Etkinlikte Samsung, Samsung HMD Odyssey adlı Karma Gerçeklik kulaklığını piyasaya sürdü. Her biri 1440 × 1600 piksel ekran çözünürlüğüne sahip çift 3,5 ″ AMOLED ekrana sahiptir.

Kulaklık ve çift sıralı mikrofonlarla donatılmış kulaklık, 110 derecelik görüş alanı sağlar ve 90 Hz’e kadar yenileme hızına sahiptir. Yerleşik çeşitli sensörler arasında pusula, ivmeölçer, jiroskop, yakınlık ve IPD sensörü bulunur.

Samsung HMD Odyssey Satın Alın

HP Windows MR Kulaklık

En İyi Windows Sanal Gerçeklik Kulaklıkları

Fiyat: 449 $ civarı

Hareket Kontrolörleri: Evet

HP Windows Mixed Reality kulaklığı, 1440 × 1440 çözünürlüğe ve 90Hz’e kadar yenileme hızına sahip iki adet 2,89 inç ekranla birlikte gelir. 105 derecelik bir görüş alanı sağlar ve mikrofon desteği ve ses çıkışı için 3,5 mm jak içerir. Dahası, ekranda çalışırken kulaklığı kolayca kaldırmanıza izin veren bir menteşe vardır.

HP Windows MR Kulaklık Satın Alın

Dell Visor Kulaklık

Fiyat: 449 $

Hareket Kontrolörleri: Evet

Dell Visor Windows Karma Gerçeklik Başlığı teknik özellikleri HP ile neredeyse aynıdır. Ancak göründüğü gibi biraz farklı. Dell’in beyaz renkli kulaklığı, ekrandaki aynı menteşeye sahiptir, ancak ön tarafı insan gözünü andıracak şekilde tasarlanmıştır.

Dell Visor Kulaklık Satın Alın

Lenovo Explorer Kulaklık

Fiyat: 399 $

Hareket Kontrolörleri: Evet

Lenovo’nun Windows MR kulaklık sürümü, Samsung, Dell ve HP’den biraz daha ucuzdur. Resmi bir görünüme sahip olan çift kameranın yerleşimi, insandan çok robotik gözlere benziyor.

Lenovo Explorer satın alın

Acer Windows Sanal Gerçeklik Kulaklık

Fiyat: 399 $

Hareket Kontrolörleri: Evet

Şimdi ön sipariş verebileceğiniz bir diğer ucuz MR kulaklık ise Acer’ın evinden. Diğer üreticiler tarafından seçilen siyah veya beyaz renkten uzaklaşan Acer, mavi rengi seviyor gibi görünüyor.

Acer Windows MR Kulaklık Satın Alın

Yani, bunlar şu anda ön sipariş için mevcut olan beş Windows Mixed Reality kulaklıktı. Platform olgunlaştıkça daha fazlasını görme şansımız olacak. Bu kulaklıklar, sanal gerçeklik ürünlerini de sunan Facebook’un sahip olduğu Oculus’a karşı Microsoft’a kesinlikle yardımcı olacaktır.

Yukarıda sizlere en iyi sanal gerçeklik kulaklıkları konusundan bahsettik sizde en iyi sanal gerçeklik kulaklıklarından birini bizim için seçin deneyin ve yorumlarda bizimle paylaşın.

Bir başka makale: En İyi 10 YouTube Video İndirme Uygulamaları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli