Sıradaki içerik:

İnternette Kişisel Verilerinizin Kullanılmasını Engelleyin!

e
sv

En Popüler 5 Sızma Aracı!

269 okunma — 12 Kasım 2020 20:18
avatar

Omer

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilgisayar korsanlığı uzmanları ve sızma testi uzmanları modern çağın yeni normlarıdır. Birçok şirket artık çevrimiçi olarak kurulurken, güvenlik uzmanlarına olan ihtiyaç keskin bir şekilde arttı. Bu makalemizde En Popüler 5 Sızma Aracı nı tanıtacağız. Etik hackerliği öğrenmeye istekli iseniz en iyi bilgisayar korsanlığı kitaplarından bazılarını okumanızı tavsiye edebiliriz. Bu tür e-kitaplar, siber güvenlik endüstrisinde bilgi edinmeye yardımcı olur ve sızma testi araçlarını kullanmadan önce büyük bir ön temeldir. Ön temel atmak isterseniz sitemizde bulunan siber güvenlik kategorilerine göz atabilirsiniz. İster sızma testi yapıyor olun ister kendi ağınızı savunmak istiyor olun, bazı harika araçlar var; çoğu Kali Linux’a dahildir. (Termux üzerinden de kullanılabilir.)

En Popüler 5 Sızma Aracı!

NMAP

Nmap, bir ağı, sunucuyu taramak için kullanıldığında güçlü bir test aracıdır. Araç, bir kişinin açık bağlantı noktalarını ve çalışan hizmetleri, ilgili sürüm numaralarıyla birlikte keşfetmesine izin verir. Nmap ayrıca, doğru kullanıldığında sunuculara sızma testlerinde çok güçlü bir ek olabilecek harika bir komut dosyası oluşturma motoruna da sahiptir.

WireShark

Wireshark, popüler bir ağ analiz aracıdır. Bir ağdan geçen paketleri taramak için tasarlanmıştır ve kodlarının beklendiği gibi çalıştığından emin olmak isteyen birçok soket istismarı yazarı veya araçlarında sorun gidermek isteyen sızma test kullanıcıları için favori analiz aracıdır. WireShark

BurpSuite

Burpsuite, neredeyse her web sitesi penetrasyon test cihazı için başvurulan bir araçtır; topluluk sürümü, proxy’nin yanı sıra karşılaştırıcı, tekrarlayıcı ve sıralayıcı gibi birkaç başka kullanışlı araç da sağlar ve bunların tümü sızma testi sırasında çok zaman kazandırır. Halihazırda sektörde çalışıyorsanız, ücretli sürüm kullanmalısınız.

WPScan

WPScan, WordPress web sitelerindeki güvenlik açıklarını bulmak için özel olarak tasarlanmış bir araçtır. Hangi eklentilerin çalıştığını ve ilişkili güvenlik açıklarının olup olmadığını tespit edebilir. Ayrıca kullanıcı adlarını arayabilir, yönetici paneli şifresini zorlayabilir ve başarılı olursa kurban web sitesine kabuk erişimini etkinleştirmek için bir arka kapı yükleyebilir. (shell)

Nessus

Nessus, harika bir güvenlik açığı tarama aracıdır. Kullanımı kolay bir grafik kullanıcı arabirimiyle birlikte gelir ve açık bağlantı noktaları ve güvenlik açıkları için birden çok ağı tarayabilir.

Yasal Uyarı: Lütfen bu araçlardan herhangi birini kullanmadan önce yargı yetkisi yasalarını bildiğinizden emin olun. Eğer güvenlik testini yaptığınız ağın, web sitesinin ve sunucunun sahibi değilseniz kanunlara aykırı hareket etmiş olacaksınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli