Sıradaki içerik:

Apple, Geçen Yıl 1,62 Milyar Dolardan Fazla Para Cezası Verdi

e
sv

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir ?

22 Mart 2021 19:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir ? 

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir?  konusunu sizler için derliyoruz. Birçok faktör nedeniyle engellenen web sitelerinin örnekleri her yıl artmaktadır. Pek çok ülkede, artan sansür nedeniyle, hükümetler internet erişimini aktif olarak sansürlüyor ve kullanıcıları popüler web sitelerinden ve sosyal ağlardan bile uzaklaşmaya zorluyor. Okullarda ve ofislerde ve ayrıca ağ yöneticisinin bizi web sitelerinin engelini kaldırmak için yöntemler aramaya zorladığı durumlarda benzer durumlar meydana gelir.

Bu makalede, engellenen web sitelerine erişmek için sansürü atlamanın birçok kolay yolunu inceleyebilirsiniz. Bu kullanımı kolay ve etkili yöntemler arasında VPN kullanımı, uzantılar, DNS hackleme, proxy web siteleri ve diğerleri bulunur.

Önemli: Ofisiniz (veya okulunuz) ağındaki bazı web sitelerini yasakladıysa, bunların engelini kaldırmak iş politikalarınızı ihlal edebilir. Bu nedenle, bu durumlarda filtreleri atlamanızı tavsiye etmiyoruz. Engellenen Sitelere Nasıl Girilir ?  bir bakalım.

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir ?

1. Çevrimiçi engellemeyi kaldırmak için VPN kullanın

Adından da anlaşılacağı gibi, bir VPN (Sanal Özel Ağ) yazılımı, gerçek IP adresinizi açığa çıkarmayan bir gizleme katmanı görevi görür. Bir VPN kullanırken, cihazınızdan gelen trafik, hükümet veya ISS tarafından engellenmeyen bir VPN sunucusundan geçer, dolayısıyla web sitelerine göz atmanıza izin verir.

Deneyimlerimize ve uzman incelemelerimize göre, güvenilir bir VPN hizmeti kullanmak, web sitelerinin engelini kolaylıkla kaldırmanın en iyi yoludur. Tüm popüler VPN’lerin Windows, macOS, Android, iOS, Linux vb. İçin uygulamaları vardır, bu da işyerinde veya okulda sitelerin engelini kaldırmayı kolaylaştırır.

2. Website Unblocker: Proxy Web Sitelerini Kullanın

Çoğu zaman, profesyonel bir ortamda, işverenler, video akışı, sosyal ağlar ve hatta kişisel e-postalar gibi bazı belirli web sitelerine ve hizmetlere erişiminizi kısıtlamak için belirli sınırlar çizer. Bazen engellenen web sitelerine erişmenin bir yoluna ihtiyacınız vardır ve bu durumlarda proxy web siteleri bir kurtarma yöntemi olarak hareket eder.

Ancak, engellemeyi kaldırma proxy’sinin VPN kadar güvenli olmadığını unutmayın. Bu nedenle, işiniz konusunda gizliysanız, yöntem 1 seçmeniz gereken yoldur.

Web’de, web deneyiminizi sınırsız yapan yüzlerce proxy web sitesi vardır. Bir proxy web sitesi, engellenen siteyi ISS’lerden gizler ve engellenen web sitelerine erişmenize izin verir.

Örneğin, Facebook kurumunuz tarafından engellenirse, bir proxy sitesine gidebilir ve hizmete erişmek için engellenen URL’yi girebilirsiniz –

3. Chrome’da engellenen sitelere erişin

Ayrıca, Chrome’un bilgisayarınızdaki belirli bir web sitesini engellemesi veya başka birinin bunu yapacak şekilde yapılandırması da mümkündür. Bu durumda, izinlerin söz konusu web sitesine erişmesine izin vermek için belirli ayarları değiştirmek üzere izleyebileceğiniz bazı basit adımlar vardır.

Bu gibi durumlarda web sitelerinin engelini kaldırmak için, web sitesinin web adresini Chrome’a ​​girin ve adres çubuğunun soluna doğru simgeye bakın. Engellenen durumu değiştirmek için üzerine tıklayın ve Site ayarlarını arayın.

4. URL Yerine IP Kullanın

Çoğunuz her web sitesinin URL’sinin bir IP adresine sahip olduğunu ve siteyi engelleyen yetkililerin IP yerine URL’yi kaydetmiş olabileceğini biliyor olabilirsiniz. Bu durumda, Chrome tarayıcınızda yasaklanmış web sayfalarını açmak için bir web sitesinin IP adresini kullanabilirsiniz.

 • Windows’ta, IP adresini almak için komut istemine tracert websitename.com yazın.
 • Mac’te, açık ağ yardımcı programı> tıklayın Traceroute üstündeki seçeneği ve IP adresini bulmak için web sitesi adresini girin.
 • İPhone ve Android için, App Store ve Play Store’da Traceroute adlı uygulamaları bulun.
 • Linux’ta, IP adresini almak için Terminal’e dig websitename.com yazın .

5. Google Translate’i kullanın

Enstitüler ve hatta ülkeler bazen Google Translate’i yasaklamaz. Muhtemelen bir eğitim aracı olduğu için ve kimse onu okul veya ofislerdeki sitelerin engelini kaldıracak kadar güçlü bir şey olarak görmediği için. Dolayısıyla, bu araçla, engellenen web sitesini bildiğiniz başka bir dile dönüştürerek kısıtlamayı atlayabilirsiniz.

Google Translate’i deneyin ve kendiniz görün; URL’yi yapıştırmanız ve ardından çevrilmiş bölümde görünen URL’yi tıklamanız yeterlidir.

6. Uzantılar aracılığıyla sansürü atlayın

Engellenen web siteleri, Facebook veya YouTube gibi doğası gereği dinamikse, bu uzantıları denemelisiniz. Hola ve ProxMate, Chrome ve diğer tarayıcılarda engellenen web sitelerine erişmek için kullanabileceğiniz bazı uzantılardır. UltraSurf, şifrelenmiş proxy ağını kullanarak özgürce gezinmenize izin veren çok etkili bir uzantıdır. Güvenlik duvarlarını yenecek kadar güçlü.

7. DNS Sunucunuzu değiştirin (Özel DNS)

Bu yöntemi zaten DNS Hack adlı ayrı bir konu altında tartıştık. Bu yöntemi basitçe kullanabilir ve ablukayı atlayabilirsiniz. Bu yöntem genellikle internete erişmek için Google DNS veya OpenDNS kullanmayı içerir. 

Cloudflare’nın 1.1.1.1 DNS hizmeti, en hızlı, gizlilik odaklı DNS hizmeti olduğunu iddia ediyor. Cloudflare, 1.1.1.1 DNS hizmetini Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla da kullanıma sundu. Bölgemdeki engellenen sitelere erişmek için genellikle bu tek tıklama yöntemini kullanıyorum.

8. İnternet Arşivine Git – Wayback Machine

Wayback Machine , neredeyse tüm web sitelerinin bir kopyasını internette saklayan ilginç bir hizmettir. Bir web sitesinin birden çok sürümünü kaydeder ve bir web sitesinin geçmiş sürümlerine erişmek için kullanabilirsiniz. Kullanıcılar, engellenen içeriğe çevrimiçi olarak göz atmak için de kullanabilir.

Bu nedenle, bazı hizmetler veya web siteleri geçersiz olsa bile, Wayback Makinesi arkanızda. Dahası, İnternet Arşivi çok sayıda ücretsiz film, belgesel, nostaljik oyun, e-kitap vb. İçerir.

9. Web sitesinin RSS Beslemesini kullanın

RSS okuyucuları , yeni içerik almak ve kolaylıkla okumak için kullanışlıdır. RSS beslemesini engellenen web sitesinden alabilir ve okuyucunuza ekleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bazı RSS okuyucularının, engellenen bir web sitesine erişmek için kullanılabilecek, kullanıcı arayüzlerinin üstüne bir web sayfasını tam olarak yükleyebilmeleridir.

10. TOR’u (Soğan Yönlendirici) Kullanın

Bir gizlilik savunucusuysanız, büyük ölçüde popüler olan Tor tarayıcısını zaten biliyor olabilirsiniz. Doğru şekilde kurarsanız, bu bir web engelleyici atlama aracı olarak işlev görebilir. Çoğu durumda, okulda veya ofiste web sitelerinin engelini kaldırabilir ve anonim kalabilirsiniz. Her türlü gözetlemeden de kurtulabileceğiniz için ikili bir avantaj var.

VPN ve proxy’lerden sonra, sitelerin engelini kaldırmak için Tor kullanmak en güçlü yöntemdir. Ayrıca, normal web sitenizde engellenen karanlık web sitelerine veya .onion sitelerine bir ağ geçidi olarak da kullanılır. 

İpucu: VPN üzerinden Tor kullanın

Yalnızca web engelleyici atlama dışında, bilgisayar güvenliğinizi artırmanın yollarını araştırıyorsanız, TOR ve VPN’in ölümcül kombinasyonunu da deneyebilirsiniz. NordVPN ve ExpressVPN gibi birçok VPN, ekstra bir koruma katmanı sunan Onion Over VPN gibi teknolojiler sağlar.

Çevrimiçi web sitelerinin engelini kaldırmak için diğer yaygın olmayan yöntemler

1. İnternet ağını değiştirin

ISS’lerin çoğu, kullanıcılara zaman zaman değişen dinamik bir IP sağlar. Bu nedenle, bir web sitesi sahibinin belirli IP’nizi bir süredir engellemesi mümkündür. Bu durumda, ISS’yi size başka bir IP adresi atamaya zorlamak için Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatarak bu engellenen siteye erişebilirsiniz.

Kısıtlamaları atlamanın bir başka basit yolu, ağ yöneticiniz bazı belirli hizmetleri engellediyse kişisel akıllı telefon ağınızı kullanmaktır. Bu yöntem% 100 kusursuz olmasa da, ofisinizdeki kuralları çiğnemek için güzel ve yasal bir alternatiftir.

2. HTML’den PDF’ye dönüştürücü kullanın

SodaPDF, bilgisayarınıza erişmeden bir web sayfasını doğrudan indirmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir çevrimiçi hizmet sağlar. Sadece bu bağlantıyı ziyaret edin ve istenen URL’yi girin. Bu kadar. Deneyebileceğiniz başka HTML’den PDF’ye dönüştürücü web engelleyici atlama hizmetleri vardır.

URL’nize ihtiyaç duyan bazı hizmetler vardır ve bunlar sadece engellenmemiş web sayfasını postalarlar. Genel olarak, proxy veya VPN olmadan web sitesinin engelini kaldırmanın kolay bir yoludur.

3. Bir USB sürücüsünden Firefox kullanın

Okulunuzun veya ofisinizin site erişimini kısıtlamak için adımlar attığı biliniyorsa, kişisel kullanımınız için web sitelerini açmak için web tarayıcısına uzantılar yüklemenize izin verilmemesine şaşırmayacağım. Bu durumda, bir USB sürücüsüne Firefox taşınabilir gibi bir web tarayıcısı kurabilirsiniz. İyi bir engellemeyi kaldırma proxy hizmetiyle birleştirin ve halledin.

4. URL yeniden döküm yöntemi

Belirli bir web sitesinin VPN’de barındırıldığı ve doğrulanmış bir SSL sertifikasının yüklü olmadığı durumlar vardır. Bu tür web siteleri için, www.url.com veya https: //www.url.com’a erişmek yerine web tarayıcınızın adres çubuğuna gidebilir ve https://www.url.com yazmayı deneyebilirsiniz . Bu değişiklik bir güvenlik uyarısı görüntüleyebilir. Yine de Devam Et seçeneğine basın ve web sitesini ziyaret edin. Bu kusursuz bir yöntem değildir, ancak bazen kullanışlı olabilir.

5. Tarayıcılarda Ağ Proxy’sini Değiştirin

Kolejiniz veya enstitünüz, ağı için birden fazla vekile sahip olabilir. Bu nedenle, bazı web siteleri bir proxy’de kısıtlanmış, ancak diğerinde erişilebilir olabilir. Üniversitenizdeki engellenen web sitelerine erişmek için proxy sörfü yapmayı deneyebilirsiniz.

Web tarayıcınızda ağ proxy ayarlarını devre dışı bırakmak zor bir iş değildir. Web tarayıcınızın ayarlarında bağlantıları / ağ seçeneğini bulmanız yeterlidir. Orada, proxy yok seçeneğini seçebilir veya kurumunuzda sınırsız göz atma sağlayan başka birini kullanabilirsiniz. 

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir?  konusunu sizler için derledik. Umarım faydalı olmuştur.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli