Sıradaki içerik:

2021’de Denenecek En İyi 8 GTA San Andreas Modu | GTA SA Modları

e
sv

Engellenen Web Sitelere Girmek İçin Vpn Nasıl Kullanılır ?

108 okunma — 16 Ocak 2021 17:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Engellenen Web Sitelere Girme

Engellenen Web Sitelere Girme İçin Vpn Nasıl Kullanılır ? konusu. İnternet ücretsizdir ve herkesin kullanımına açıktır ancak engellenen içerik eğlenceyi mahvedebilir. Zaman zaman coğrafi olarak kısıtlanmış web siteleri ve web hizmetleriyle karşılaşmış olabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde internet sansürünün artmasıyla birlikte, sansürü atlamanın ve web sitelerinin engelini kaldırmanın yolları da ortaya çıktı. VPN’ler, web sitelerinin engelini kaldırmak ve sansürü atlamak için en yaygın kullanılan araçlar haline geldi.

VPN veya Sanal Özel Ağ, PC’nizden giden verileri VPN sağlayıcısı tarafından sağlanan güvenli bir sunucu üzerinden yönlendirerek çalışır ve bu nedenle hedef web sitesi IP adresinizi öğrenemez. Ek olarak, VPN’ler ayrıca gizliliği korumak için trafiğinizi şifreler.

İnternette neden bazı web siteleri engelleniyor?

Devlet sansürü, coğrafi kısıtlamalar, okullar, belirli içeriği kısıtlamak için web sitelerini engelleyen işyerleri, kötü amaçlı yazılımdan koruma / virüs yazılımı tarafından engellenen web siteleri vb. Gibi çeşitli nedenlerle web siteleri internette engellenebilir.

Çoğu akış hizmeti web sitesi, belirli bölgelerde filmlere / TV şovlarına izin veren lisans anlaşmaları nedeniyle coğrafi olarak kısıtlanmıştır. İnternette karşılaşacağınız yaygın olarak engellenen web sitelerinden bazıları şunlardır:

Web sitelerinin engelini kaldırmak için VPN’leri, proxy sitelerini ve Tor tarayıcısını da kullanabilirsiniz.

Web sitelerinin ve web hizmetlerinin engelini kaldırmak için VPN’i şu şekilde kullanabilirsiniz. Gösteri için, coğrafi olarak kısıtlanmış sitelerin engelini kaldırmak için olağanüstü özellikleriyle tanınan Hola VPN kullanıyoruz .

Web sitelerinin engelini kaldırmak için VPN nasıl kullanılır?

 • Tarayıcınız için Hola VPN uzantısını yükleyin . Google Chrome, Opera, Microsoft Edge ve Mozilla Firefox için kullanılabilir
 • Engellenen web sitesini ziyaret edin, tarayıcınızdaki Hola VPN uzantısına tıklayın, web sitesinin mevcut olduğu ülkeyi seçin ve “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine tıklayın.
 • Web sitesi yeniden yüklenecek ve artık VPN uzantısında seçtiğiniz ülkede mevcutsa kolayca erişebilirsiniz. Hola VPN, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ülke sunar.

Bir VPN kullanarak, internetin olması gerektiği gibi tadını çıkarmak için engellenen web sitelerine erişebilir ve coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırabilirsiniz.

Engellenen Web Sitelere Girme İçin Vpn Nasıl Kullanılır ? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Yasaklı Web Sitelerine Girme Yolları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli