Sıradaki içerik:

En İyi Bilgisayar İçin WiFi Hackleme Programları

e
sv

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Hacker Filmleri [Eski Filmler]

06 Şubat 2021 19:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

eski en iyi hacker filmleri

Sizler için derlediğimiz bu makalemizde izlemeniz gereken eski en iyi hacker filmleri konusunu derliyoruz. Bu akıllı telefon ve bilgisayar çağında, elektronik cihazlar gerçek arkadaşlarımız haline geldi. Teknoloji meraklıları ve meraklıları için bu daha da doğrudur. Bununla birlikte, geek ve hacker kültürünü gerçek anlamda sergileyen yalnızca bir avuç film var. Bu yazıda, kaçırmamanız gereken en sevdiğim ve en iyi hacker filmleri derlemeye çalıştım.

Bu liste, Netflix’te bilgisayar korsanlığı veya başka bir hizmet aracılığıyla yayınlamakla ilgili bazı kaliteli filmler bulmanıza yardımcı olacaktır. Size daha iyi bir fikir vermesi için bu filmlere Amazon ve IMDb bağlantılarını da ekledim.

Bir yan not olarak, devam etmeden önce, film hayranları ayrıca en iyi yasal torrent web sitelerinin yanı sıra filmleri ücretsiz olarak indirmek için en iyi web siteleri listemize de göz atmalıdır .

Bunu yaptıktan sonra, her bilgisayar meraklısının kontrol etmesi gereken eski hacker filmlerine bir bakması gerekir.

Kaçırmayacağınız En İyi Hacker Filmleri

1. WarGames

Bu tür hacker filmlerinde yeniyseniz, WarGames ile başlayın. Bu 1983 filmi insanlar üzerinde büyük bir etki yarattı ve bilgisayar korsanlarının ilk kamuoyunu şekillendirdi. Matthew Broderick, Ally Sheedy ve John Wood’un rol aldığı WarGames, askeri merkezi bilgisayarda bir arka kapı bulan genç bir hacker’ı sergiliyor ve işler şaşırtıcı bir şekilde değişiyor. Bilgisayar korsanlığı sahnelerinin doğru bir tasviri ve sürükleyici bir hikaye için izleyin.

Amazon’a girin  | IMDb’yi ziyaret edin

2. BlackHat

WarGames, eski çağdaki hacklemeyi tasvir ederken, BlackHat, günümüzde aynı şeyi arıyorsanız, hayal kırıklığına uğratmaz. Film, tüm dünyada üst düzey bir siber suç ağını izlemek için Amerika ve Çin’in ortak görev gücünü takip eden Chris “Thor” Hemsworth’u gösteriyor. Ana karakterin, hikayeyi daha ilginç hale getiren gerçek hayattaki sorunları nedeniyle de sakat kaldığı gösteriliyor.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

3. Ghost In The Shell (1996)

Aynı adlı mangaya dayanan Ghost In The Shell, popüler, animasyonlu bilim kurgu filmidir. Bir cyborg polis memuru ve partnerinin Puppet Master adında güçlü bir hacker’ı nasıl avladığını gösteriyor. Tüm zamanların en iyi anime filmlerinden biri olarak kabul edilen bu hikaye, filmlerdeki bilgisayar korsanlarına ilginç bir bakış açısı getiriyor ve yoğun felsefi temalarla dolu geliyor. Mamoru Oshii’nin yönettiği Ghost In The Shell, bir Japon-İngiliz ortak yapımıydı. Film 2017’de canlı aksiyon yeniden yapımını aldı ve Scarlett Johansson’a yer verdi.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

4. Ejderha Dövmeli Kız

Teknik detayları da doğru anlayan sürükleyici bir hikayeye sahip bir hacker filmi izlemek istiyorsanız The Girl with the Dragon Tattoo izleyin. Orijinal olarak İsveççe yapılan film, Lisbeth Salander’ı (Noomi Repace canlandırıyor) sorunlu bir araştırmacı ve bir bilgisayar korsanı olarak tanıtıyor. Hollywood’un yeniden çevriminde Salander rolünde Rooney Mara; ayrıca En İyi Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü Adaylığı kazandı. Salander, varsayılan bir cinayeti araştırması için gazeteci Mikael Blomkvist tarafından işe alınır.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

5. Ben Kimim Hacker Filmi

Who Am I: No System Is Safe, Baran bo Odar’ın yönettiği bir Alman hacker filmidir. Genellikle Dövüş Kulübü ve Bay Robot ile karşılaştırıldığında, bu film küresel şöhreti hedefleyen bir hacker grubunun etrafında dönüyor. Bu film, bir hacker ile bir sorgu odasındaki yolculuğunu anlatan bir röportaj olarak kurgulanmıştır. Film, IRC pencerelerini, darknet’i, vb. Maskeli insanlarla gölgeli, yer altı bir metro biçiminde tasvir etmesiyle tanınır. Beklenmedik olay örgüsünü seviyorsanız, tonlarca içerdiği için Kimim Ben’i kaçırmayın.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

6. Matrix

Hackerlar için en iyi hacker filmleri listesi, Matrix’ten bahsetmeden tamamlanamaz. Bu film, Keanu Reeves’i Neo rolüyle yeniden yıldızlığa getirdi; bu hacker takma adı ve ortalama bir bilgisayar programcısı altında ikili bir hayat yaşıyor. Neo her zaman etrafındaki gerçeği sorgulama alışkanlığındadır ve Morpheus adında başka bir gizemli hacker aramaya devam eder. Aksiyon filmlerinin ve özel efektlerin çıtasını da yükselten en başarılı bilgisayar korsanlığı filmi.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

7. Sneakers

Spor ayakkabısı, her yerde mevcut olan hükümet gözetimi ve içerdiği riskler üzerindeki önemli ışık nedeniyle daha fazla ilgiyi hak eden, genellikle gözden kaçan bir bilgisayar korsanlığı filmidir. Film, devlet görevlileri tarafından gelişmiş bir şifre çözme cihazını çalmaları için şantaja maruz kalan bir grup güvenlik sistemi uzmanının etrafında dönüyor. Sneakers, çalışma süresi boyunca FBI, CIA ve NSA’nın şüpheli yargılama yetkisine odaklanır. Mevcut senaryonun ardından, mutlaka izlenmeli.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

8. Hackers

90’lara bir övgü olan Hackers, ABD’de insanların bilgisayarlarını düzenli olarak kullanmaya başladıkları zamanlarda ortaya çıkan bir film. Film, 11 yaşında tarihin en büyük borsa çöküşüne neden olan çok tehlikeli bir virüs yazan “Zero Cool” un hikayesini anlatıyor. Sonuç olarak, 18 yaşına kadar bilgisayar kullanması yasal olarak yasaklandı. Yasağı kaldırıldıktan sonra, izlemeye değer ilginç bir hikaye izlenir.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

9. Office Space

eski en iyi hacker filmleri

Ofis Alanı, filmin sadece küçük bir bölümünde bilgisayar korsanlığını gösterdiği için tipik bir “hacker filmi” değildir. Küçük (ama önemli) bir komplo cihazı olsa da, filmde gösterilen korsanlık inandırıcı. Bu kült komedi, çalışanların şirketin muhasebe sistemine bir virüs yerleştirdiğini ve hem eğlencenin hem de ödüllerin toplamasını gösteriyor. Bu klasiği kaçırmayın.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

10. Live Free or Die Hard

eski en iyi hacker filmleri

Live Free or Die Hard, tonlarca aksiyon, şaka ve tabii ki John McClane ile uğraşan eğlenceli bir film. Bu filmi izlemeye başlamadan önce, onu teknik doğruluk beklentisiyle veya olası bilgisayar korsanlığı senaryoları ile izlemeyeceğinizi söyleyeyim. Bu bilgisayar korsanlığı filminde kötüler bilgisayar korsanlarıdır ve becerileri ile neredeyse her şeyi yapabilirler. Yine, eğlence için izleyin – sahneleri hacklemek söz konusu olduğunda mantıklı beklemeyin.

Amazon’a girin | IMDb’yi ziyaret edin

Eski en iyi hacker filmleri

Bu en eski hacker filmleri konusunu sizler için  derledik. Hepsi birbirinden güzel bu hacker filmlerini izlemenizi tavsiye ediyoruz. Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur. İzlemeniz gereken tüm hacker filmlerini burada hepsinden bahsettik bizce en iyi filmlerden biri olan Ben Kimim filminide sizler için tavsiye ediyoruz.

Bir başka makale:  2020’nin En Yüksek İMDB Puanlı Hacker Filmleri!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli