e
sv

Facebook Canlı Yayın Ayarları Nasıl Yapılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook Canlı Yayın Ayarları Nasıl Yapılır?

Sizler için hazırladığımız bu makalemizde Facebook canlı yayın ayarları nasıl yapılır ? bir göz atacağız. Koronavirüs nedeniyle insanların evlerinde kaldığı bu günlerde, çoğu insan sosyal medya programlarında vakitlerini geçirmekte.

Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan Facebook programının, en fazla kullanılan canlı yayın özelliğinin nasıl yapılacağını bilmeyen insanlar internet üzerinden Facebook canlı yayın nasıl yapılır? sorusunu araştırmaya başladı. İşte Facebook canlı yayın nasıl başlatıldığı ve bütün detayları haberimizde.

Facebook Canlı Yayın Ayarları Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinden canlı yayın yapma özelliği birkaç yıldır kullanıma başlanan bir özellik. Aylık milyarlarca kullanıcısı bulunan ve sosyal medyalar arasında en çok kullanıcısı olan Facebook, kendisine geçen her gün yeni özellikler eklemekte. iOS ve Android cihazlara en çok indirilen Facebook programının, bu günlerde en çok kullanılan özelliği de Facebook canlı yayın açma özelliğidir.

Facebook’ta Canlı Yayın Ayarları

Facebook canlı yayın yapma özelliğini en başında sadece iOS kullanıcılarına açmıştı. Fakat ünlülerin de kullandığı Facebook canlı yayın özelliği kısa bir test aşamasının sonrasında bu özelliği bütün kullanıcılara açtı. Canlı yayın açma prosedürü son derece basit bir prosedürdür.

Ana sayfaya giriş yaptıktan sonra sayfanın en üstünde Canlı yazan düğmeye tıklayarak hızlı ve kolay bir biçimde canlı yayın açılabilir. Canlı yayını ilk kez oluşturacaksanız, bazı izinlere onay vermeniz gereklidir. Bu izinleri onayladıktan sonra canlı yayını kimlerin görebileceğini seçiyorsunuz.

Canlı yayının başlığını da yazımının sonrasında “Canlı Yayına Geç” düğmesine tıklayarak canlı yayınınızı başlatmış oluyorsunuz.

Facebook canlı yayın açmanın diğer bir tekniği ise durum güncellemesi ekranı üzerinde bulunan Canlı Video düğmesidir. Diğer anlattığımız yolda olduğu gibi bu teknikte de aynı yollar izlenir. Canlı yayın açmak için yalnızca mobil cihazlar üzerinden mi bu prosedürleri uygulamamız gerekmiyor.

Facebook, mobil dışında masaüstü programlarından da kullanıcılarına Facebook canlı yayın yapabilme fırsatı sunmakta. Bu prosedür için web sitesinde girerek “Ne düşünüyorsun?” yazan durum güncelleme ekranında yazan “Canlı Video” sekmesine tıklamak yeterlidir.

Facebook’ta Canlı Yayın Yapma

Eğer bir kameranız varsa kameranız ile beraber, yoksa bilgisayarınız kamerası kendiliğinden açılarak, canlı yayına başlamış olacaksınız. Anlattığımız bütün bu prosedürler için hiçbir ek uygulama gerekmez. Facebook canlı yayın açabilmeniz için ek uygulama istemez. Uygulamaya giriş yaparak kısa sürede canlı yayın başlatabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli