e
sv

Facebook Canlı Yayına Nasıl Konuk Alınır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook Canlı Yayına Nasıl Konuk Alınır? konusunu sizler için araştırdık. Facebook kullanıcıları artık Facebook canlı yayına konuk alma vasıtası ile farklı yayınlar yapma fırsatını yakaladı. Özelliğin yeni olduğundan kaynaklı bazı kullanıcılar, bunu nasıl yapacakları şu anda tam anlamıyla bilemiyorlar. Bu konu hakkında detaylı ve doğru bilgi sahibi olmak için, makalemizin devamını okumanızı tesviye ediyoruz.

Bir başka makale: Facebook Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır?

Facebook Canlı Yayın Hakkında 

İnternet kullanıcıları farklı platformlarda canlı yayın yapabiliyor. Bu platformlardan biri olan Facebook kullanıcılarına Facebook canlı yayına konuk alma için masaüstü versiyonu ile hem de mobil cihazlarda o özelliği kullanma imkanı tanıyor.

Facebook canlı yayına konuk alma için ilk önce Facebook hesabına giriş yapılması gerekiyor. Hesaba giriş yapıldıktan sonra canlı video düğmesine basılarak yayın ekranına giriş yapılabilir. Burada bulunan ayarlamalar üzerinden yayını kimlerin görebileceği ve zaman tünelinde mi yoksa yalnızca bir grupta mı görüleceği gibi ayarlamalar yapılabilir. Son olarak ise sağ alt köşede bulunan “Canlı yayına geç” düğmesine basılarak yayın başlatılır.

Facebook Canlı Yayına Konuk Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook canlı yayına konuk alma prosedürü de oldukça kolaydır. Bunun için canlı yayın yapılırken izleyicilerden birinin üzerine gelir ve seçeneklerden canlı yayına al seçilerek yayına alınır. Bu prosedürün olabilmesi için karşıdaki kişinin de gelen talebi kabul etmesi gerekir.

Karşıdaki kişi, bu talebi kabul ederse böylelikle Facebook canlı yayına konuk alma için prosedürü sonuçlanmış olacaktır. Canlı yayındaki kişilerin sesleri birbirine de gitmekte ve böylelikle karşılıklı biçimde yayın yapılabilmektedir.

Canlı Yayın Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Canlı yayına başlaması oldukça kısa sürmektedir ama kullanıcıların ilk önce biraz hazırlık yapmasında yarar vardır. Facebook canlı yayına konuk alma için öellikle kameranın açısı oldukça önemlidir ve kullanıcıların bunu ışığa göre ayarlaması gerekir. Birden çok farklı açı denenerek en doğru açı bulunabilir. Bu sayede canlı yayın görüntüsünü çok daha net olması sağlanabilir. Bu özelliklere dikkat ettikten sonra Facebook canlı yayına konuk alma için daha avantajlı ve izleyicilerin ilgisini daha çok çeken bir yayın gerçekleştirilebilir.

Facebook Canlı Yayına Nasıl Konuk Alınır? konusu umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale : Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli