Sıradaki içerik:

Facebook Engellenen Kişilerin Tekrar Engeli Nasıl Kaldırılır?

e
sv

Facebook Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır?

27 Temmuz 2020 15:04
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır? konusunu sizler için araştırdık. Facebook canlı yayın videolarından para kazanılmaya başladığını duyurdu ve Facebook para kazanma bununla ilgili yardım merkezinde bir rehber yayınladı.

Facebook Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır?

Reklam aralarını kullanarak canlı yayınında Facebook para kazanma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu özellik canlı yayınınız sırasında 15 saniyelik reklamlar yayınlamanıza izin verir. Bu rehber reklamların nasıl işleyeceğini, nasıl kurulacağını, nasıl aktive edileceğini ve nasıl ödeme alınacağını açıklayacaktır.

Bir başka makale: Facebook Video Nasıl İndirilir?

Facebook Reklam Sistemi Nasıl İşler?

Facebook canlı yayını reklam arası görmek istiyorsanız bunun için en az 2000 takipçili Facebook profili veya sayfasına sahip olmanız gerekmektedir. Facebook para kazanma için yeterli takipçi sayısına ulaştıktan sonra, 300 kişi ve üzerinde izleyici sayısına sahip tüm canlı yayınlarda en az 4 dakika yayın yaptıktan sonra reklam arası verebilirsiniz.  İlk reklam arasından sonra her 5 dakikada bir ara verebilirsiniz.

Facebook para kazanma için reklam arası vermeye hazır olduğunuzda, izleyicilerinize hemen döneceğinizi söyleyebilirsiniz. Kameranız kapanacak ve 10 veya 15 saniyelik bir reklam oynayacaktır. İzleyiciler ekranlarının köşesinde ne zaman döneceğinizi gösteren bir sayaç göreceklerdir. Facebook para kazanma için verilen reklam bittiği zaman, izleyicileriniz yayınınıza dönecek ve siz de yayınınıza aynı şekilde devam edebileceksiniz.

 

Reklam Arası Nasıl Kurulur?

Reklam arası gereksinimlerini yerine getiren bir canlı yayına başladığınız zaman, Facebook para kazanma için, Facebook size reklam arası için nitelikli olduğunuza dair bir bildirim yollayacaktır. Bildirimler sekmesinden belirecektir. Bu bildirimi kaçırırsanız, yaptığınız bir sonraki canlı yayında yine bildirim alırsınız. Ayrıca siz tıklayana kadar mavi kalacak dolar işaretine basarak da reklam arasını, Facebook para kazanma için kurabilirsiniz. Bu mesajlardan herhangi birisine basmak sizi Başlarken (getting started) ekranına götürecektir. Başlamak için koşulları kabul etmenizi gerekmektedir.

 

Ödeme Hesabı Oluşturmak

Facebook para kazanma ile ödeme almak için eğer halihazırda bir ödeme hesabınız varsa, Hüküm ve Koşulları kabul ettikten sonra reklam alabileceğinize dair bir bildirim alacaksınız. Eğer ödeme hesabınız yoksa adım adım hesap açmanız için yönlendirileceksiniz. Facebook para kazanma ile ödeme almak için bu süreç mobilde başlamanızı gerektirse de, daha sonra masaüstü bilgisayarınızdan bir dosya indirip göndermenizi gerektirecektir.

 

Ödeme metodu oluşturmak Facebook’un reklam gelirlerden sizin payınıza düşeni ödemesi için gereklidir. Ödeme hesabı oluşturmak için şu adımları takip edin. Ödeme Hesabı Ekleyin’e tıkladıktan sonra bütün boşlukları doldurun. PayPal ya da banka hesabını seçin (ödemenizi nereye almak istiyorsanız). Ödeme hesabını oluşturduktan sonra Facebook para kazanma ile ödeme almak için atmanız gereken son bir adım vardır. Reklamlardan kazandığınız gelir vergilendirilebileceği için, vergiyle alakalı birkaç bilgi daha rica edeceğiz. Facebook hesabınıza bir bildirimle link göndererek vergi bilgilerinizi doğrulamanızı isteyecektir. Bu adımı tamamlamak için hesabınıza bir bilgisayardan girmeniz gerekecektir (mobil cihazdan değil). Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, reklam almaya hazırsınız.

Canlı Yayın Sırasında Reklam Arası  Vermek

4 dakika ve üzerinde canlı yayın yapmanızın ardından, ekranda dolar ikonu belirerek Facebook para kazanma için reklam arası verebileceğinizi belirten bir bilgilendirme yapılacaktır. Reklam arasının başlamasının ardından kamera kapanarak kısa bir süre reklam oynatılacaktır. Reklam araları 20 saniye uzunluğunda  olup, bir sayaç ne zaman devam etmenizi gerektiğini gösterecektir. Bu süre içinde izleyicileriniz reklam izleyeceklerdir ve sizi göremeyeceklerdir. Görecekleri reklam 10 -15 saniye sürecektir ve reklam arasının ne zaman biteceğini bir sayaçla gösterecektir. Facebook para kazanma için verilen reklam arasının sonunda izleyicileriniz yayının devamını görecektir.

Facebook Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır? konusunu sizler için araştırdık.

Bir başka makale: Facebook Canlı Yayına Nasıl Konuk Alınır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli