Sıradaki içerik:

Facebook Canlı Yayına Nasıl Konuk Alınır?

e
sv

Facebook Engellenen Kişilerin Tekrar Engeli Nasıl Kaldırılır?

27 Temmuz 2020 13:08
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook engel nasıl kaldırılır. Facebook kurulduğu ilk günden bu yana çok görkemli bir hızla ilerlemeye ve gelişmeye devam etmiş ve bununla birlikte gün geçtikçe kitlesini artırmaya devam etmiştir.   Ancak ne yazık ki sosyal medyanın bu kadar gelişmesi ile artık hayatımızın bir parçası haline gelen bu sosyal medya ağları birçok kötü amaçlı insanları da hayatlarımızın içerisine dahil edebilmektedir. Facebook engel kaldırma sorununu sizin için ayrıntılı olarak anlattık.

Facebook Engel Nasıl Kaldırılır?

Bu anlamda güvenlik boyutuna da yeni bir boyut gelmiş ve artık sosyal medyası ve internet olan insanlar her zaman bazı gerçekleşmesi kötü olabilecek olan durumlarla risk sahibi olmaktadırlar. Elbette ki Facebook yetkilileri de güvenliklerimiz için ellerinden gelenleri yapmaktadırlar ve bu anlamda kullanıcıları rahatsız eden herhangi bir durum söz konusu olduğu zaman hemen inceleme başlatmaktadırlar.

O ana gelene değin de kullanıcıları rahatsız eden hesaplar için kullanıcılara o şahsı engelleme olanağı tanımaktadırlar. Pek çok Facebook kullanıcısının engellemiş olduğu bir sürü insan bulunmaktadır zira ne yazık ki bu kötü amaçlı şahısların sayıları önemsenemeyecek kadar fazla olmaktadır.

Bazen engellemiş olduğunuz kişileri daha sonra bu kararınızdan vazgeçerek tekrar arkadaş listenize eklemek isteyebilirsiniz. Elbette bunun da bir çözümü var, Facebook engel kaldırma konusu için çok kolay bir kaç yol izlememiz gereklidir. Aşağıda bu anlamda yapılacak olan adımları izleyerek Facebook engel kaldırma prosedürünü kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook’ta Engel Kaldırma

Facebook sayfamıza giriş yaptıktan sonra veya bir mobil cihaz üzerinden Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra engellemiş olduğunuz kullanıcılara ulaşabilmek ve engellerini kaldırmak için ilk önce sağ üst kısımda bulunan yardım opsiyonunun hemen sağında bulunan düğmesine basınız. Ardından ayarlar kısmına gelip sol taraftaki panelde engelleme yazan kısıma gelin.

Karşınıza açılacak olan sayfada Facebook engel kaldırma yapabilmek için bu zamana kadar engellemiş olduğunuz tüm Facebook kullanıcılarını bir liste biçimde göreceksiniz. Buradan da istediğiniz kullanıcının isminin yanısıra bulunan engellemeyi kaldırma opsiyonuna tıklayarak Facebook engel kaldırma prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz.

Daha öncesinde engellemiş olduğunuz bir kullanıcının engelini kaldırabilmek işte bu kadar basit bir prosedür. Peki, engelleme yapmak istediğiniz zaman ne yapmanız gereklidir?

Bu problemin da yanıtı Facebook engel kaldırma kadar basittir. Engellemek istediğiniz profilin üzerine gelerek hemen sağ kısımda bulunan engelle düğmesine basarak kullanıcıyı engel olabilirsiniz. Daha sonra pişman olur da engeli kaldırmak dilerseniz yukarıda bahsetmiş olduğumuz Facebook engel kaldırma adımlarını izleyerek engelleri kaldırabilirsiniz.

Bir başka makale: Facebook Canlı Yayına Nasıl Konuk Alınır?

Facebook Engelleme Kısıtlaması

Facebook, Facebook engel kaldırma işlemi sonrası ardı ardına yapılan engellemelere bir engel koymaktadır, nitekim bu doğal bir teknik şeklinde de görülmemektedir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi hızla gelişen ve güncellenen Facebook mecrasında da son getirilen özellikler arasına ne yazık ki Facebook engel kaldırma sonrasında tekrar engelleme için bir süre eklenmiştir.

Facebook’ta bir kullanıcıyı engelledikten sonra Facebook engel kaldırma işlemi yapıp yeniden engelleyebilmeniz için aradan 48 saatlik bu sürenin geçmesini beklemesi gereklidir. Facebook üzerinde yaşanan büyük sorunlardan biri olan Facebook engel kaldırma işlemi yaptıktan sonra engelleyememe sorunu tam anlamıyla da işte bu nedenle kaynaklanmaktadır.  Çözümü de 48 saatlik sürenin geçmesini beklemektir.

Facebook üzerinde engelleme ve Facebook engel kaldırma prosedürleri aslında oldukça basit prosedürlerdir yalnız bazı durumlarda kullanıcılar süre engeline de takılabilmektedirler.

Facebook Engel Kaldırma Sorunu

Yukarıda da açıkladığımız üzere Facebook engel kaldırma prosedüründe ilk önce 48 saatlik sürenin geçmesini beklemelisiniz. Bu süre dolduktan sonra da problem yaşamaya devam ediyorsanız, ilk önce internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Anlık bağlantı problemleri sebebiyle engel kaldırma prosedürünü gerçekleştiremiyor olabilirsiniz.

Bu nedenle ilk önce diğer bir sayfa açarak internet durumunuzu kontrol etmelisiniz. İnternette problem yaşıyorsanız mobil veriden wi-fi ye geçerek Facebook engel kaldırma problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Facebook engel nasıl kaldırılır konusu umarım sizlere faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Facebook Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli