e
sv

Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

Facebook Videoları Nasıl İndirilir? konusunu sizler için derledik. Facebook hızla büyüdü ve bugün tüm sosyal ağ sitelerini geride bıraktı. Aslında, şu anda sosyal ağ diyebileceğiniz tek şey bu.

Video ve fotoğraf paylaşımı, sosyal ağın en önemli özellikleri arasında yer alıyor. İnsanların Facebook’ta trend olan videoları ve görüntüleri paylaştığı günler geride kaldı, şimdi Facebook’un kendisi bir şeyleri viral yapıyor. Her iki platformda da tüketilen video içeriği söz konusu olduğunda, Google’ın sahip olduğu YouTube’a da zorlu bir rekabet veriyor.

Facebook videolarını indirmek pek çok çözümü olan bir şey değildir ve bunu yapmanın yolları YouTube videoları indirmek kadar popüler değildir . Geçmişte Facebook videolarının çevrimiçi olarak nasıl indirileceği hakkında çok sayıda içerik okudum. Ancak her birinin bazı hataları vardı ve birçok gönderi beni alakasız sayfalara götürdü.

Bolca googling yaptıktan ve interneti keşfettikten sonra, sadece Facebook videolarını indirmenize yardımcı olmayan bir ” GetFbStuff.com ” web sitesi buldum . Ayrıca dizininde yüzbinlerce Facebook videosu barındırır ve başka birçok yararlı özelliğe sahiptir.

Web sitesinin özellikleri aşağıdadır:

 • Facebook Video İndirme Çevrimiçi
 • Özel Facebook Videolarını İndirme
 • Facebook Sayfası Fotoğraf Albümünü İndirme
 • Çevrimiçi Vimeo Video İndirici

Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

Getfbstuff.com , her tür cihaza video indirmenize yardımcı olan çevrimiçi bir Facebook video indiricisidir. Web tabanlı bir uygulama olduğu için Windows 10, Mac OS X, Ubuntu ve diğer tüm işletim sistemlerini destekler. Ayrıca, bunu bir Facebook özel video indiricisi olarak da kullanabilirsiniz.

Youtube videolarının Google’ın sunucularında barındırıldığı gibi, Facebook videoları da Facebook sunucularında barındırılır. Herhangi bir gizli bilgi değil. Ancak Facebook’ta gördüğümüz Facebook videosunun bağlantısı veya URL’si gerçek dosya kaynağı değildir; bunun yerine gömülüdür. Bu yüzden Facebook’tan bir videoyu kolaylıkla kopyalayamazsınız.

Herkese Açık Facebook Videosunu İndirin

Herkese açık bir Facebook videosunu kaydetmek için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz:

 1. Facebook videosunun URL’sini alın.
  İndirmeye çalıştığınız videonun Facebook sunucularında barındırıldığından ve gizliliğinin herkese açık olduğundan emin olun; bu en önemli adımdır (herkese açık videoların URL’si gibi görünür ) Şimdi genel gizliliği onayladıktan sonra, sağ tıklayın ve Facebook videosunu yeni bir sekmede açın . Video URL’sini web tarayıcınızdan kopyalayın ve aşağıda belirtilen adımlarla devam edin. İndirmeye çalıştığınız videonun gizli olduğu ortaya çıkarsa, bu makalenin sonraki bölümlerinde açıklanan özel Facebook videolarını indirmenin çok basit yöntemine bakın
 2. Açın çevrimiçi Facebook video downloader .
  Yukarıdaki bağlantıya gidin ve kopyalanan video URL’sini aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi video URL kutusuna yapıştırın. Mavi renkli “İndir” düğmesine tıklayın ve işleme devam edin.
 3. Videonuzu gerekli kalitede indirin. Facebook videosu iki kalitede mevcut olabilir – yüksek çözünürlüklü veya düşük çözünürlüklü. Size kolaylık sağlamak için klibi kaydedebilirsiniz.
 4. Facebook videosunu bilgisayarınıza kaydetmek için gerekli kaliteyi belirleyip sağ tıklayın ve “Bağlantıyı farklı kaydet” seçeneğini seçin.
 5. Not: Facebook videosunu indiremiyorsanız, bunun nedeni yükleyicinin gizlilik ayarları olabilir.

  Şimdi, genel olarak işaretlenmemiş bir Facebook videosunu kaydetmek istiyorsanız, aşağıdaki Facebook özel video indiricisine bakın.

  Özel Facebook Videolarını İndirin

  GetFbStuff’ı kullanmanızı tavsiye ediyorum çünkü size diğer video indiricilerin başarısız olduğu özel Facebook videolarını indirme seçeneği sunuyor. Özel Facebook videoları, gizliliği yükleyici tarafından “özel” veya “herkese açık” olarak ayarlanmayan videolardır ve bu videoyu yalnızca URL’yi kullanarak indirmek mümkün değildir.

  1. Özel bir Facebook videosunun “sayfa kaynağını” alın.
  2. Sağ tıklayın ve videoyu yeni bir sekmede açın. Özel Facebook videosunun URL’sini kopyalayın.
  3. Sayfayı sağ tıklayın ve “Sayfa kaynağını görüntüle” yi seçin veya CTRL + U için gidin.
  4. “CTRL + C” klavye kısayolunu kullanarak tüm sayfa kaynağını kopyalayın.
  5. Açık Özel Facebook Video Downloader Açık Facebook’ta özel video indirici sayfasının ekran görüntüsünde görüldüğü gibi yukarıdaki bağlantı ve kutuya kaynak kodunu yapıştırın. Mavi indirme düğmesini tıklayın.
  6. Videoyu indirin ve kaydedin. Facebook videosunu bilgisayarınıza kaydetmek için burada gerekli kaliteyi seçmeniz, sağ tıklamanız ve “Bağlantıyı farklı kaydet” seçeneğini seçmeniz gerekir.

Facebook Videoları Nasıl İndirilir? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Facebook Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli