Sıradaki içerik:

2021’de Oynanacak GTA Benzeri Oyunlar Listesi

e
sv

Firestick Remote Çalışmıyor Mu ? İşte Nedenleri ve Çözümleri

51 okunma — 11 Şubat 2021 17:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Firestick Remote çalışmıyor

Firestick Remote çalışmıyor sorunu çözümlerini sizler için derledik. Amazon Firestick, cihazı çalıştırmak için bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Firestick, kablo kesiciler için hayatı kolaylaştırırken, uzaktan kumandası genellikle çalışmayı durduran bir baş belasıdır.

Firestick uzaktan kumandanın çalışmaması, cihazın sahibi olanların en sık sorduğu sorgulardan biridir. Firestick uzaktan kumandanızın çalışmayı durdurmasının herhangi bir nedeni olabilir ve burada, onları tekrar çalışır hale getirmek için kullanabileceğiniz düzeltmelerle birlikte listeledik.

Bir Firestick uzaktan kumandanın çalışmamasının en yaygın nedenlerinden biri, pillerle veya sinyallerin çubuğa ulaşmasını engelleyen bir engelle ilgilidir. Fire Stick uzaktan kumandanız çalışmıyorsa, işte olası nedenlerden bazıları ve bunların düzeltmeleri:

Firestick Remote Çalışmıyor: Nedenler ve Çözümleri

1. Firestick Remote Aniden Çalışmıyor: Pilleri Kontrol Edin

Firestick uzaktan kumandanız aniden çalışmayı durdurduysa, pilleri kurumuş olabilir. Ne yazık ki Amazon Fire Stick, pilleri kurumaya başladığında herhangi bir uyarı göstermiyor.

Çalışmayan Firestick uzaktan kumandayı tamir etmek için, pilleri tekrar takmayı veya yeni piller kullanmayı deneyin. Tecrübelerime göre, uzaktan kumanda pili çok hızlıdır, bu nedenle, uzaktan kumanda çalışmayı durdurmadan önce pilleri düzenli aralıklarla değiştirmeyi rutin hale getirebilirsiniz.

2. ‘Fire TV Remote Bağlı Değil’ Hatası: Firestick Remote’u Senkronize Edin

Genellikle, uzaktan kumanda yeni Firestick ile önceden eşleştirilmiş olarak gelir, ancak başka bir uzaktan kumanda ile değiştirdiyseniz veya yeni bir uzaktan kumanda satın aldıysanız, onu manuel olarak eşleştirmeniz gerekecektir. Firestick uzaktan kumandasını şu şekilde senkronize edebilirsiniz:

 1. FireStick’i TV’ye takın ve açın
 2. TV açılırken, uzaktan kumandayı 3 metre yakınına getirin.
 3. Firestick kumandasındaki ana düğmeyi en az 10 saniye basılı tutun
 4. Düğmeyi bırakın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin
 5. Değilse, tekrar denemek için yukarıdaki adımları tekrarlayın. (Bazen Firestick uzaktan kumandasını eşleştirmek için birden fazla deneme gerekir)

3. Firestick Remote’taki Düğmeler Çalışmıyor: Firestick’inizi Sıfırlayın

Firestick uzaktan kumandanızın düğmeleri çalışmıyorsa, pillerin kuruması / doğru takılmaması veya uzaktan kumandanın fiziksel hasar görmesi ihtimali vardır. Pilleri çıkarın, pil yerleştirme alanındaki kalıntı veya pil kalıntılarını temizleyin ve pilleri düzgün şekilde yeniden takın. Şimdi, uzaktan kumandanın çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin.

Firestick uzaktan kumandanızdaki düğmeler çalışmıyorsa, herhangi bir düğmenin yerinde çıkıp çıkmadığını veya fiziksel hasar görüp görmediğini kontrol edin. Herhangi bir düğme çalışmıyorsa, fiziksel hasar olup olmadığını iyice kontrol edin. Fiziksel hasardan şüpheleniyorsanız, uzaktan kumandayı bir teknisyene götürerek tamir ettirebilir veya yeni bir tane satın alabilirsiniz.

4. Fire Stick Uzaktan Kumandası Düzgün Çalışmıyor ise yakından deneyin

Teorik olarak, bir Firestick uzaktan kumandanın çalışma aralığı, Bluetooth üzerinde çalıştığı için 10 fit veya 3 metredir, ancak gerçekte menzil bundan daha azdır. Firestick uzaktan kumandanız çalışmıyorsa, sensörü ile TV sensörü arasında çalışmasını engelleyebilecek herhangi bir engel veya girişim olabilir.

Öncelikle, cihazı TV’ye takılı cihazın 3 metre yakınına getirin. Mobilya eşyası gibi engelleri veya sinyalleri engelleyebilecek herhangi bir şeyi kaldırın. Firestick’in takılı olduğu cihaz kapalı bir rafta veya dolapta saklanıyorsa, çıkarın ve açık bir alana yerleştirin. Uzaktan kumandanın çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin.

Yukarıda belirtilen yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, Firestick uzaktan kumandanızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Firestick Remote Nasıl Sıfırlanır?

Firestick uzaktan kumandayı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Firestick’i güç kaynağından çıkarın ve en az 1 dakika bekleyin
 2. Geri, menü ve sol gezinme düğmesini birlikte en az 20 saniye basılı tutun
 3. Pilleri Firestick uzaktan kumandasından çıkarın
 4. Firestick’i açın ve açılıncaya kadar bekleyin
 5. Pilleri tekrar takın ve 1-2 dakika bekleyin

Bu adımlar Firestick uzaktan kumandayı sıfırlayacak ve cihazınız ile otomatik olarak eşleştirilecektir. Değilse, bırakmadan önce ana düğmeyi 10 saniye basılı tutun.

Firestick Remote Çalışmadığında Amazon FireTV Remote Uygulamasını Kullanın

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramıyorsa ve Firestick uzaktan kumandanız iyi gitmediyse, Firestick’i çalıştırmak için Amazon FireTV uzaktan uygulamasını kullanabilirsiniz. Firestick’i akıllı telefonunuzdan çalıştırmak için Google Play Store veya Apple App Store’dan resmi uygulamayı indirin.

Sizler için derlediğimiz bu makalemizde Firestick Remote çalışmıyor sorunlarına çözüm getirdik umarım bu makale size faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli