Sıradaki içerik:

Oyun Tarihindeki En Büyük Siber Saldırılar

e
sv

Formatsız Ekran Kilidi Açma Yöntemleri

15 Şubat 2021 23:06
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Formatsız ekran kilidi açma

Bir nedenden dolayı ekran kilidi şifresini veya desenini unuttuysanız sizlere formatsız ekran kilidi açma yöntemleri konusundan bahsedeceğiz.

Hepimizin başına gelecek bu olay unutkanlık veya değiştirdikten sonra şifreyi unutma deseni unutma gibi olaylar gleiyor. Yada şu şekilde söyleyelim eski bir telefon yeniden lazım oldu ama giriş parolasını unuttunuz dert etmeyin sizlere anlatacağımız bu makalemizde ekran kilidi formatsız açma yöntemleri konusundan bahsedeceğiz.

Android ekran kilidi kırmanın bir çok yöntemi bulunuyor fakat bütün yöntemler tabi ki işinize yaramayacaktır. bu yüzden sizlere 5 yöntem olarak sunacağımız bu makalemizde bu yöntemlerden bahsetmeye çalışacağız. Bu unutulan ekran şifresi kırma yöntemlerini sizler için derliyoruz. Yazımızı okumaya devam edin.

Formatsız Ekran Kilidi Açma Yöntemleri

Google Bul İle Ekran Şifresi Sıfırlama Yöntemi

Ekran kilidinden kurtulmak istiyorsanız telefonda size ait olan halen erişebildiğiniz bir google hesabı kurulu ise “Telefonumu Bul” ile telefonunuzun şifresini kaldırabilirsiniz peki nasıl ?

 1. Öncelikle bu linke tıklayın : https://www.google.com/android/find?hl=tr
 2. Sayfayı açtıktan sonra “Kilitle” seçeneğine tıklayın.
 3. Tıkladıktan sonra telefonda bulunan kilit devre dışı kalacak ve “Kilitle” düğmesine bastıktan sonra girdiğiniz şifre telefonunuzun şifresi olacaktır.

Bu kadar telefonunuza girdiğiniz şifreyi yazın ve erişim sağlayın.

Samsung Cihazımı Bul Sayfası  İle Telefon Kilidi Açma

Eğer telefonuzun markası  Samsung ise size güzel haberlerim var. Google servisine çok benzer  bir özelliği olan Samsung cihazımı bul özelliğini kullanarak telefon kilidinizi rahatlıkla açabilrisiniz.

 1. Öncelikle bu linke tıklayın : https://findmymobile.samsung.com/login.do
 2. Samsung hesabınıza giriş yapın.
 3. Giriş yaptıktan sonra “Lock my screen” yazan kısma basın.
 4. Yeni şifrenizi Girin ve “Lock” tuşuna basın.

Bir kaç dakika bekleyin ve telefonunuzun artık şifresini girdiğiniz şifre ne ise yazıp girebilirsiniz.

Formatlama Yöntemi  (Android)

Her ne kadar da format yöntemini  istemesek de artık son yapacağınız şey ise telefonu formatlamak olacaktır. Format atma işlemi telefon markasına göre değişkenlik gösterip araştırarak o şekilde format atabilirsiniz. Ama çoğu format atma işlemleri açma kapama tuşlarından yapılıyor.

Örneğin Android bir telefon kullanıyorsanız Telefonunuzu kapattıktan sonra ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir ve android format atma sayfası açılacaktır. Bu sayfa açıldıktan sonra yine ses açma ve kısma tuşu ile aşağı yukarı yaparak “Recovery mode”‘i seçip güç tuşu ile onaylayın.

Ekranda aynı yöntem ile Wipe datafactory reset seçin ve telefonunuza reset atmaya başlayın.

ADB ile Şifre Dosyası Silme İşlemi

ADS yöntemi sadece şifre sıfırlama yöntemi açık olan telefonlarda çalışıyor. Eğer telefonunuzun geliştirici seçeneklerinden bu özelliği açtıysanız kullanabilirsiniz açık değilse maalesef bu  özellik telefonunuzda çalışmayacaktır.  ADB ile şifre dosyasını silme yöntemine başlayalım:

 1. Telefonunuzu bir bilgisayara usb kablosu aracılığı ile bağlayın.
 2. ADB yükleme klasöründe bir komut penceresi açarak  (Shift + Sağ tuş)  “adb shell rm /data/system/gesture.key” komutunu yazarak enter tuşuna basın.
 3. Telefonu açın ve kilit ekranının kaybolduğunu göreceksiniz. Fakat yeniden başlatmadan önce bir şifre yazmayı unutmayın. O komut ise şu şekilde “[affiliate_news id=”1251″]” yani şifreniz 1251 olacaktır.

Bu işlem bu kadar. Umarım faydalı olur.

TWRP İle Ekran Kilidi Dosyalarını Silme İşlemi

Android telefonunuzun farklı bir özelliği ise TWRP özelliğidir. Recovery kurulu telefonlarda özellikle kilit kaldırma işlemi oldukça basittir. İşte TWRP ile ekran kilidi açma yöntemine bir bakalım.

 1. Öncelikle Data/System klasörünü açın.
 2. Dosyalardan Gatekeeper.password.key,Gatekeeper.pattern.key, Locksettings.db , locksettings.db-shm ve locksettings.db-wal dosyalarını siliyoruz.
 3. Daha sonra telefonumuzu yeniden başlatıyoruz ve kilit ekranımız çıkmıyor ve telefonumuzu açmış oluyoruz.

Formatsız ekran kilidi açma yöntemleri konusu umarım sizlere faydalı olmuştur. Takıldığını yerler var ise yorumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli