Sıradaki içerik:

Android Uygulama Geliştiricilerine Dört Kural Geldi !

e
sv

GitHub’da En İyi 5 YouTube-dl Alternatifi

235 okunma — 28 Ekim 2020 14:07
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

GitHub'da En İyi 5 YouTube-dl Alternatifi

Sizler için hazırladığımız bu makalemizde YouTube Videolarını İndirmek İçin GitHub’da 5 YouTube-dl Alternatifi olan Youtube video indirme alternatiflerini göstereceğiz.

Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği’nden (RIAA) bir yayından kaldırma bildirimi aldıktan sonra GitHub , popüler YouTube video indiricisi ‘YouTube-dl’yi platformdan kaldırmaya karar verdi .

YouTube-dl ile ilgili 18 GitHub deposunu sildi. RIAA, ücretsiz YouTube indiricisinin, kullanıcıların lisanslı içeriği yasa dışı bir şekilde indirmesine izin vererek telif hakkı yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, birkaç aktivist ve geliştirici, aracın hükümetten ve diğer ücretsiz kaynaklardan ortak lisanslanan reklam öğeleri içeren videoları indirmeyi amaçladığını savunuyor.

Not: Bu makalede bahsedilen araçlar sadece bilgi amaçlıdır, Siber Basın telif hakkı korumalı içeriği indirmek için herhangi bir yazılımın kullanılmasını desteklemez.

GitHub’da En İyi  5 YouTube-dl Alternatifi

Öfkeli YouTube-dl hayranları, yayından kaldırıldıktan sonra GitHub’a yeni repolar yükledikleri için hala birkaç YouTube-dl alternatifimiz var. Burada, orijinal araçla ilgili en iyi yıldız alan projelerden bazılarını listelemeye çalıştık. YouTube-dl’nin kaynak kodunun orijinal kopyasını istiyorsanız, bu makaleyi okumaya devam edin.

 1. MrS0m30n3 / youtube-dl-gui Bu depo, wxPython’da yazılmış popüler youtube-dl’nin platformlar arası bir ön uç GUI’sini içerir.
 2. przemyslawpluta / node-youtube-dl Node.js tabanlı bu GitHub repo, youtube-dl kullanarak video indirmenize yarar.
 3.  Rudloff / alltube Herhangi bir platformdan video indirmenize izin veren Web GUI.
 4.  l1ving / youtube-dl Youtube-dl’nin telif hakkına saygılı bir indirme programı.
 5.  lrvick / youtube-dl

Bir kullanıcı, orijinal YouTube-dl kaynak kodunu GitHub’ın DCMA yayından kaldırma işlemlerinin ardından tekrar github’a ekledi.

Bu makaleye bir göz atın: Facebook Video Nasıl İndirilir?

 

Kaynak : https://fossbytes.com/youtube-dl-alternatives-github-download-youtube-videos/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli