e
sv

Google Chrome Dark Mode Açma ve Kapama

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google chrome ülkemizde en çok kullanılan internet sağlayıcısıdır. Öyle ki hemen hemen herkes başka internet sağlayıcıları yerine bu sağlayıcıyı tercih ederek internet işlemlerine ve aramalarına bu yol ile devam ediyorlar. İnternet çağında yaşadığımız ve kovid-19 virüsü yüzünden karantina altında olduğumuz şu günlerde internet kullanımını keyifli hale getirmek bizler için çok büyük bir etken olacaktır. Bu internet kullanımlarımız da kullandığımız alanları şahsileştirmek bize kendimizi her zaman daha iyi hissettiren bir uygulamadır.

İlk olarak bu darkmode uygulamasını başlatan sosyal medya platformu Twitter’dır. Twitter kendi bünyesinde yaptığı darkmode uygulaması ile bu özelliğin herkes tarafından sevilmesine ve başka uygulamalara da bu özelliğin gelme talebinin artmasına neden oldu. Bildiğimiz üzere yine ülkemizde en çok kullanılan platformlardan biri olan Whatsapp da bir süre önce karanlık mode özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Bütün bu darkmode özelliği gelen uygulamalardan sonra gözler Google uygulamasına da çevrildi. Özellikle android kullanıcıları bu uygulamaya çok yakın bir zamanda sahip oldular. Apple kullanıcıları ise darkmodu Google chrome üzerinden kullanan ilk kişiler olmuşlardı.

Peki yakın zamanda gelen bu darkmode hakkında merak edilen ve bilinmeyen şeyler nelerdir? Bu konu hakkında bir yazı dizisi hazırladık. Dilerseniz detaylara geçelim.

Dark Mode Nedir?

Dark mode kullandığınız uygulamanızı karanlık bir mode ile kullanmanızı sağlayan yani uygulama içinde tema seçme gibi bir özellik sunan yeni sayılabilecek bir uygulamadır. Ortaya çıktığı andan beri kullanıcılar tarafından çok sevilen bu uygulama yavaş yavaş bütün sosyal uygulamalara yayıldı. Önce Twitter ardından Whatsapp yakın bir zamanda da Google Chrome bu karanlık mode olayını kendi bünyesinde çalıştırmaya başladı. Nasıl yapılacağı hakkında bilgilerimiz aşağıda yer alıyor. Keyifli okumalar dileriz.

Dark Mode Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Dark mode Google chrome bünyesine yeni gelen bir uygulama olduğu için kullanıcılar bu uygulamanın nasıl aktif hale getirileceğini bilmemektedirler. Bu da oldukça normaldir. Bu uygulamayı aktifleştirmek için uygulamanızda bulunan arama çubuğuna “chrome://flags/#enable-android-night-mode” yazısını yapıştırmanız ve enter tuşuna basmanız gerekir.

Daha sonra ise açılan pencereden AndroidChrome UI darkmode seçeneğine tıklayın. Yine açılan pencereden Enabled seçeneğine tıkladığınız zaman Google hesabınızda darkmode uygulaması başarı ile kullanılmaya başlar. Kapatmak için yine aynı adımları takip edip Dissable seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli