Sıradaki içerik:

Çinli Uzay Aracı Mars’ın Yörüngesine Başarıyla Girdi

e
sv

2021’de Oynanacak GTA Benzeri Oyunlar Listesi

58 okunma — 11 Şubat 2021 17:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

GTA benzeri oyunlar

GTA benzeri oyunlar listesini sizler için derliyoruz. Video oyunlarında açık dünya ortamı, genellikle oyuncuların her türlü etkinliği yapabileceği farklı bir dünya gibi hissedilir. Ve şüphesiz, açık dünya oyunlarına gelince, Grand Theft Auto Franchise tartışmasız kraldır.

Grand Theft Auto serisinin son sürümü olan GTA 5 2013 yılında çıktı. Elbette milyonlarca oyuncu 2021’de hala GTA 5’in tadını çıkarıyor; ancak dünyanın GTA 6 için çaresiz kaldığına dair hiçbir şüphe yok. Ne yazık ki, GTA 6 sızıntılarının yanı sıra , bir sonraki Grand Theft Auto başlığı hakkında resmi bir şeyimiz yok. Bununla birlikte, GTA 5’e ara vermek istiyorsanız, birkaç harika açık dünya oyunu da var. Bu nedenle, bu yazıda, 2021’de oynayabileceğiniz GTA gibi en iyi 12 açık dünya oyunundan bahsettik.

GTA Benzeri Oyunlar Listesi

 1. Red Dead Redemption 2
 2. Watch Dogs Legion
 3. Assassin’s Creed Valhalla
 4. Cyberpunk 2077
 5. Mafia Series (Definitive Edition)
 6. The Witcher 3: Wild Hunt
 7. Saints Row 4
 8. Sleeping Dogs
 9. Just Cause 4
 10. L.A. Noire
 11. Far Cry 5
 12. Watch Dogs 2
 13. Yakuza 0
 14. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
 15. Payday 2

Gta benzeri oyunlar listesine bir de buradan bakalım. İşte açıklamaları.

1. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 kesinlikle 2021’de oynamanız gereken açık dünya oyunlarından biridir. Grand Theft Auto hayranıysanız ve Red Dead Redemption 2 oynamadıysanız, bir başyapıt kaçırıyorsunuz. Sizi hayran bırakacak bir video oyunudur.

Red Dead Redemption 2’nin dünyası devasa; Hikaye modunu takip etmenin yanı sıra yapabileceğiniz birçok yan görev var. Detaylandırma ve etkileyici grafikler  Red Dead Redemption 2’yi tüm zamanların efsanevi video oyunlarından biri yapıyor. 

20. yüzyılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen Red Dead Redemption 2 dünyasını keşfederken saatlerce kaybolursunuz.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, Microsoft Windows
İndir: 
Red Dead Redemption 2

2. Watch Dogs Legion

2020’de piyasaya sürülen Ubisoft’un Watch Dogs Legion, 2020’nin en çok beklenen ve popüler video oyunlarından biriydi. Watch Dogs’un üçüncü baskısı çoğunlukla oyuncuların beklentilerini karşıladı. Bu yüzden, 2021’de de keyfini çıkarabileceğiniz, geçen yılın en iyi video oyunu sürümlerinden biri.

Tabii ki oyunun hikayesi ve grafikleri benzersiz. Bununla birlikte, bunun dışında, Watch Dogs Legion harika bir oyun sergiliyor. Örneğin, Watch Dogs 3’te oyuncular neredeyse her NPC’yi “Direniş” e katarak oynayabilir.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X / S, Google Stadia, Microsoft Windows
İndir: 
Watch Dogs Legion

3. Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft’un Assassin’s Creed Valhalla’sı geçen yıl piyasaya sürüldü ve 2021’de oynayabileceğiniz en iyi açık dünya oyunlarından biri. Elbette Assassin’s Creed Valhalla’nın zamanı ve ortam GTA 5’e yakın değil; ancak yine de harika bir açık dünya oyunu.

Adından da anlaşılacağı gibi Assassin’s Creed Valhalla, İskandinav mitolojisinden esinlenmiştir. Diğer Assassin’s Creed Games oyunlarına benzer şekilde gizlilik, Assassin’s Creed Valhalla’da önemli bir unsurdur. AC Valhalla’nın güzel ve tuhaf dünyasını keşfettiğinizde, bu oyunla ilgili her şeyin şaşırtıcı olduğunu fark edeceksiniz.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, PlayStation 5, Xbox Series X / S, Microsoft Windows
İndir: 
Assassin’s Creed Valhalla

4. Cyberpunk 2077

CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077’si , son on yılın en çok beklenen oyunlarından biriydi. Yaklaşık 8 yıllık bekleyişin ardından, Polonya stüdyosu açık dünya rol yapma oyununu 2020’de piyasaya sürdü.

Elbette başlangıçta Cyberpunk 2077 oyuncuların beklentilerini karşılamadı. Yine de, bunun harika bir hikayesi ve karakterleri olan bir oyun olduğunu kimse inkar edemez. Ana hikayenin yanı sıra, oyunda seviye atlamak için yan görevler de yapabilirsiniz.

GTA 5’e benzer şekilde , Cyberpunk 2077’deki en iyi arabaların bir koleksiyonunu yapabilirsiniz . Bu nedenle, aksaklıklara ve hatalara rağmen, 2021’de oynanacak GTA gibi en iyi açık dünya oyunlarından biridir.

Platformlar: PlayStation 4, Google Stadia, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S, Microsoft Windows
İndir: 
Cyberpunk 2077

5. Mafia Serisi (Definitive Edition)

Mafya video oyunu serisi, üç harika açık dünya aksiyon macera oyunundan oluşur; en sonuncusu 2016’da piyasaya sürülen Mafia III’tür. Mafya serisinin her baskısı hiç şüphesiz efsaneden başka bir şey değildir. Bu nedenle stüdyo Definitive Edition of 2002’s Mafia, 2010’s Mafia II ve 2016’s Mafia III’ü yayınlamaya karar verdi.

Definitive Editions, temelde Mafya oyunlarının yeniden yapımıdır. Yeniden yapılanmalar sizi benzer bir yolculuğa çıkarıyor, ancak daha iyi grafikler ve oyun mekaniği ile. Bu nedenle, eski Mafya oyunlarını oynayanlar için, Definitive sürümleri öncelik listenizde olmalıdır.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
İndir: 
Mafia Serisi

6. The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt, şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi açık dünya RPG oyunlarından biridir. CD Projekt Red’den The Witcher 3, canavarlarla dolu bir dünyada Geralt of Rivia’nın hikayesine devam ediyor.

The Witcher 3 ile ilgili her şey, hikayesi, müziği ve karakterleri de dahil olmak üzere hayranlık uyandırıyor. Kısacası The Witcher 3 sizi her an şaşırtacak bir dünya. 2021’de bile PC ve konsollar için en iyi açık dünya oyunlarından biri olarak kabul edilmesinin nedeni budur.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
İndir: 
The Witcher 3: Wild Hunt

7. Saints Row 4

Saints Row serisinin dördüncü oyunu, Volition tarafından geliştirilen bir aksiyon-macera oyunudur.  GTA 5 gibi ciddi bir ton arıyorsanız, Saints Row 4 sizin için bir oyun değil. Volition’ın beyni, tabii ki açık dünya yönü hariç, GTA 5’in olmadığı her şeydir. Hikayenin yanı sıra dövüş tarzı da eğlenceli ve aradığım kelime nedir? Ah evet, aptal.

Oyunun konusu şu şekildedir; Bir çetenin süper güçler aldıktan sonra uzaylı istilasına karşı savaşması gerekir. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmak için sürekli bir mücadele var.

Evet! Bu oyundaki şeylerin en çılgın hayallerinizden daha çılgınca olduğunu biliyorum; ancak 2021’de bile denemeye değer kılan da budur.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows, Linux
İndir: 
Saints Row 4 (PC)

8. Sleeping Dogs

Sleeping Dogs, GTA’nın modern açık dünyasını Assassin’s Creed’in dövüşüyle ​​birleştiriyor. Sleeping Dogs, United Front Games tarafından geliştirilmiş ve Square Enix tarafından yayınlanmıştır.

Oyunun hikayesi, Çin’in sevilen bir şehri olan ve birçok yer altı suç faaliyetinin yaşandığı Hong Kong’da geçiyor. Şehirde dolaşabilir ve her adımda ilginç bir şey keşfedebilirsiniz.

Dahası, rastgele bir çeteyi dövmek istiyorsanız, silaha ihtiyacınız yok çünkü yumruklarınız herhangi bir ateşli silahtan daha öldürücü.

Sleeping Dogs, 2021’de çıktı ve onu nispeten eski bir oyun haline getirdi. Ancak, 2021’de hala oynayabileceğiniz en iyi açık dünya oyunlarından biri olduğunu kimse inkar edemez.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows
İndir: 
Sleeping Dogs

9. Just Cause 4

Daha fazla silah, patlama ve hatta daha çılgın fizik içeren bir açık dünya oyunu mu istiyorsunuz? Cevabınız evet ise, Just Cause 4’ün tam da bunu sağladığını bilmekten mutluluk duyarsınız.

Bir paraşüt kullanabilir, kendinizi bir yere bağlayabilir veya bir ineğin sırtında uçabilirsiniz. Bu oyundaki çılgınlık tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.

Oyun 2018’de çıktı ve 2021’de bile en iyi açık dünya oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. 

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
İndirme: 
Just Cause 4

10. LA Noire

Sokaklarda masum insanları öldürmek yerine suçla savaşmaya odaklanan bir açık dünya oyunu. Bu senin için LA Noire. LA Noire, Team Bondi tarafından geliştirildi ve kendi Rockstar Games’in şemsiyesi altında yayınlandı.

Yani, bu oyunun GTA gibi açık dünya oyunları listemize girmesi şaşırtıcı değil. Oyunda, 1940’larda Los Angeles şehrinde özgürce dolaşıyorsunuz.

Şehri daha güvenli hale getirmek için doğrusal görevleri tamamlayarak veya yan görevler alarak ana hikayeyi takip edebilirsiniz. Oyun, kanıt parçalarını bulmak ve suçluyu yakalamak için beyninizi düşünmenizi ve kullanmanızı sağlar.

Ancak bu, oyunun savaşmanıza izin vermeyeceği anlamına gelmez. İtfaiyelerde ateşli silahları çok iyi kullanabilirsiniz, ancak diğer açık dünya oyunlarında olduğu gibi kesinlikle sokaklarda insanları öldüremezsiniz.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, Microsoft Windows
İndir: 
LA Noire

11. Far Cry 5

Ubisoft’un Far Cry 5’i devrim niteliğindeki Far Cry 3’ten pek de farklı değil. Oyun size eşsiz oyun mekaniği ile karanlık bir hikaye sunuyor. Her zamanki gibi ana hikayeyi takip edebilir veya yan görevlere gidebilirsiniz.

Far Cry 5’teki yan görevler, oyunun açık dünyasını keşfetmenin inanılmaz bir yolu olan oyundaki farklı kişilerle konuşarak açılabilir. Tıpkı Watch Dogs 2’de olduğu gibi, tüm silahları ateşleyebilir veya gizlice takip edebilirsiniz.

Oyunda gereğinden fazla savaş seçeneği ve ölümcül silah var. Bu yüzden oyun, tüyler ürpertici yüzlere sahip birçok kült üyeyi öldüreceğiniz aksiyon dolu olacak.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
İndir: 
Far Cry 5

12. Watch Dogs 2

Listemizde başka bir Watch Dog başlığıyla karşınızdayız. Dürüst olalım; Watch Dogs 1, oyuncular arasında doğru yere inmedi. Ancak Ubisoft, ilk oyundan tüm geri bildirimleri aldı ve Watch Dogs 2’de ve ardından Watch Dogs Legion’da çok şey geliştirdi.

Açık dünya oyunlarını seviyorsanız veya bilgisayar korsanlığını seviyorsanız, Watch Dogs 2 tam size göre. Biraz aktivite, yan görev ve birincil hedefler içeren GTA gibi tipik bir açık dünya oyunudur ki bu harika bir şey.

Diğer Watch Dogs başlıklarında olduğu gibi, Watch Dogs 2’de birinin konuşmasını dinleyebilir ve suç geçmişini görebilirsiniz. Bu şekilde, ana hikayeden kısa bir mola vermek için yan görevleri temizleyebilirsiniz.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
İndir: 
Watch Dogs 2

13. Yakuza 0

GTA benzeri oyunlar listesinde yer alan, Yakuza Zero, çok beğenilen Yakuza serisinin altıncı girişidir. GTA gibi oyunlarla karşılaştırıldığında Yakuza 0 size o kadar özgürlük vermiyor. GTA’da olduğu gibi sokakta yayalar ile etkileşime giremez ve dövemezsiniz.

Ancak bunun dışında, ana hikayeyi takip etmenin yanı sıra birçok farklı etkinlik yapabileceğiniz neredeyse GTA gibi. Eğlenmek için karaoke, bilardo, kumar yapabilir ve biraz kabalığa tanık olabilirsiniz.

Çatışmaya gelince, tarzla savaşabilirsin, heyecanlı hareketler yaparak öfkeyle savaşabilirsin. Kısacası, sokaklarda bazı haydutlarla savaşmaya başladığınızda Mortal Combat oynuyormuş gibi hissedeceksiniz. Bu nedenle, 2021’de oynayabileceğiniz en iyi açık dünya oyunlarından biri olduğunu söylemek güvenlidir. 

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Microsoft Windows
İndir: 
Yakuza 0 (PC)

14. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

 

GTA benzeri oyunlar listesinde yer alan, Kojima Productions’ın Metal Gear Solid V: The Phantom Pain 2015 yılında piyasaya sürüldü. Çok tanınmış bir video oyunu geliştiricisi olan Hideo Kojima, Metal Gear Solid V’nin arkasındaydı. Bu yüzden, en iyi açık dünya oyunlarından biri olması şaşırtıcı değil 2021’de oynayabileceğiniz gizli oyunlar.

Aksiyon dolu oyunun yanı sıra, Metal Gear Solid V harika bir hikaye anlatıyor. Bazen ara sahneler o kadar uzun ki bir film izliyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Oyun yeterli esneklik sağlar, böylece Metal Gear Solid V’de farklı durumlara nasıl yaklaşmak istediğinizi seçebilirsiniz. Kısacası, şu anda oynamanız gereken GTA gibi en iyi açık dünya oyunlarından biridir.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows
İndir: 
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

15. Payday 2

GTA benzeri oyunlar listesinde yer alan, Payday 2, yalnızca soygunlara ve soygunlara odaklanan GTA gibi bir açık dünya oyunudur. Oyun , soygunun her adımında strateji oluştururken size hırsızlıklar üzerinde tam kontrol sağlar. Başarılı bir soygun için soymak istediğiniz yeri taramalı ve buna göre plan yapmalısınız .

Oyun, gerçek dünyada soygunların nasıl gerçekleştiğine dair fikir edinmek için mükemmel bir araçtır. Tabii ki, bu bilgiyi yasadışı bir şey yapmak için kullanmamanızı tavsiye ederim. Sadece şaka, yapmayacağını biliyorum; oyuncular oyunda sadece kötü davranışlarda bulunurlar.

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Linux
İndirme: 
Payday 2 (PC)

En İyi Açık Dünya Oyunları – GTA Benzeri

Yani, bunların hepsi 2021’de oynayabileceğiniz Açık dünya oyunları gibi inanılmaz GTA idi. GTA 6’yı elinize almadan önce birini veya belki hepsini deneyebilirsiniz. Makalemizin sonuna geldik umarım GTA benzeri oyunlar makalemiz sizlere faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli