e
sv

Hack Dersleri Veren Türk Hack Siteleri

avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hack Dersleri Veren Türk Hack Siteleri konusunu sizler için derledik. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok pek grubu vardır ve bu gruplardan bazıları kendi kriterlerine uyan kişilere hack dersi vermektedir. Hack dersleri veren Türk hack siteleri için  örnek verirsek, Red-Hack, Cyber Warrior, Hackersdream, Turkhack team ve Ay-yıldız TIM , Hacktivizm,  Türkhacks , Turkz hack  gruplarını sayabiliriz.

Türk hack siteleri  arasında yer alan bu gruplar kendilerine belirli bir strateji oluşturmuş ve o doğrultuda yeri geldiği zaman saldırılar yapan birliklerdir. Mesela  Cyber Warrior  adlı grup İslam dinine karşı yapılan hakaretlere yönelik paylaşımlara savaş açarak karşı hack saldırıları düzenlemektedir. Ay-yıldız TIM  Türkiye aleyhine yayın yapan siteleri saldırarak bu çökertmek için faaliyet göstermektedir. Bu gruplar, Türk hack siteleri arasında yer almakta olup; ilaveten eğitim amaçlı çeşitli bilgileri bireylerle paylaşmaktadırlar ama kendi içerilerine girebilmek için çeşitli sınavlara tabi olunmaktadır. Bu sınavlardan başarılı bir şekilde geçenler bu Türk hack siteleri gruplarına dahil olabilirler.

Türkiye’de Hacker Profili 

Türkiye’deki hacker/coder’ların yaşları 14 ile 45 yaş arasında değişiyor diyebiliriz ancak ağırlıklı olarak 18 ile 25 yaş arasındalar.

Çoğu Lisede veya Üniversite’de çeşitli bölümlerinde okuyorlar. Bu illa bilgisayar ile ilgili bir bölüm olmayabiliyor.

Çalışan kesim de yine farklı mesleklerden çıkıyor. Örneğin; Iskorpitx bir mali müşavir. Aslinda muhasebecilere/mali konularda çalışanlara çokca rastlanılıyor. Genel olarak bakıldığında Türk hack siteleri gruplarına dahil  olan kişilerin birçoğu muhasebe bölümünde okumaktadır.

Hackerlığa yeni başlayanlar, şu anda mevcut olan Türk hack siteleri gruplarındaki güvenlik açıkları veya saldırı uygulamalarını okuyarak, öğrenerek hackerlığa adım atıyor.

Türkiye’de Hackerların Genel Yapısı

Türk hack siteleri gruplarında yer alan hackerların % 90’ı erkek, % 10 kadarı bayan denilebilir. Bayanlar genelde erkek arkadaşı sebebiyle hackerlığa yaklaşan ve öğrenen tipler. Genellikle de IRC’ye takılırlar. Türk hack siteleri gruplarının yaşadığı bölge için genelde Marmara Bölgesi. İstanbul, Ankara Konya, Diyarbakır ilk akla gelen kentler.

Türk hack siteleri gruplarında Hackerlık yapan gençlerin genel durumu incelendiğinde büyük bir çoğunluğunun orta ve alt gelir düzeyine sahip ailelerin çocukları olduğu görünüyor. Hatta bu gençlerin birçoğunun internet erişimine doğru düzgün imkanı bile yokken kendilerini geliştirmek amacıyla azim göstererek bu engeli açtıkları ve hacker olmak için kendi imkanları ile bilgisayar terimleri ve İngilizce’yi öğrendikleri de görüyor.

Hackerlar normal hayatta genelde, sakin, sessiz, işinde veya okulun da çok göze batmayan, etkin olmasa da, başarısız da sayılmayan bir karakter sergiliyorlar.

Web dizayn işinde olan Türk hackerlar en az 1 Web uygulama dilinde uzman. Diğerleri ise daha azınlık halinde ve IRC Scripting, IRC Coder’lık ve Sistemlere saldırma, sızma gibi konularda uzman oluyorlar.

Hackerlık konusu ile ilgili daha farklı yollar seçen, Sosyal Mühendislik, Ters Mühendislik vb. alanlar da uzman Türk hackerlar da bulunuyor. Ayrıca, İstihbarat, Uydu ve Dinleme, Gözlem vb. dallara meraklı ve bu konularda uzmanlaşmış veya uzmanlaşmakta olan Türk hack siteleri üyesi Türk gençlerinin olduğu da biliniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli